کمین دشمنان، عذاب تفرق و مشغول شدن مسلمین به مسلمین

کمین دشمنان، عذاب تفرق و مشغول شدن مسلمین به مسلمین

به قلم : مسعود سنه ای

با نگاه به تاریخ متوجه می شویم که یکی از عوامل اساسی تسلط دشمنان بر ملتی به مشکلات داخلی همان ملت بر می گردد . یکی از برزگترین عوامل ضعف داخلی تفرق است که الله تعالی جهت در امان ماندن مسلمین از چنین عذابی امر به وحدت از کانال امتی واحد را می کند و مسلمین را از تفرق برحذر می دارد و می فرماید:

 وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ ۖ وَاصْبِرُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ (انفال/۲۶) و همه پیرو فرمان خدا و رسول باشید و هرگز راه اختلاف و تنازع نپیمائید که در اثر تفرقه سست و ضعیف شده و قدرت و عظمت شما نابود خواهد شد، بلکه همه باید یکدل، پایدار و صبور باشید، که خدا همیشه با صابران است.

مسلمین گاه خود را با خود درگیر می کنند که همین درگیری بین خودشان باعث نابودی آنها می شود در این زمینه داستانی هست که می گوید:  در هندوستان، شكارچيان برایِ شكارِ ميمون سوراخِ كوچكی در نارگيل ايجاد می‌كنند. يک موز در آن می‌گذارند و زيرِ خاک پنهانش می‌كنند. ميمون دستش را به داخلِ نارگيل می‌برد و به موز چنگ می‌اندازد، امّا ديگر نمی‌تواند دستش را بيرون بكشد، چون مشتش از دهانه‌یِ سوراخ خارج نمی‌شود. فقط به خاطرِ اين كه حاضر نيست ميوه را رها كند. در اينجا، ميمون درگيرِ يک جنگِ ناممكن معطّل می‌ماند و سرانجام شكار می‌شود.

همين ماجرا، دقيقاً در زندگیِ ما هم رخ داده است. مسلمین به جای اینکه حواسشان به دشمن اصلی باشد که در کمین شکار آنها نشسته است به خاطر مسائل بسیار ریز فقهی که قابل چشم پوشی هستند خود را درگیر اختلافات و حتی جنگی داخلی بی ثمری کرده اند و متوجّه نيستند كه از دست‌دادنِ بخشی از چيزی، بهتر است تا از دست‌دادنِ كلِّ آن چيز است.

زمانی که کفار سکولار و اشغلگر جهانی از کانال شبکه های مختلف ماهواره ای و علمای سوء جهت ایجاد جنگ مذهبی و داخلی برای ما دام پهن کرده اند و از دور منتظر فرصت مناسب برای شکار ما هستند، دامن زدن به تفرق و جنگ داخلی میان مسلمین نوعی حماقت و دشمنی آشکار با قانون شریعت الله و مسلمین و خدمتی بی مزد به دشمنان شریعت الله است .

دیدگاهتان را بنویسید