عبرتها و سرانجام آنهائی که دل به وعده های آمریکا بسته اند

عبرتها و سرانجام آنهائی که دل به وعده های آمریکا بسته اند

به قلم : ابواسامه الکوردی

ما بارها از زبان بزرگانمان شنیده ایم که گفته اند آمریکا مزدور می خواهد نه متحد . متاسفانه باید گفت که آمریکا علاوه بر انکه مزدور می خواهد اما پس از بهره کشی و گرفتن امتیازات لازم از مزدوران حق مزدوری مزدوران را نیز نمی دهد که در تمام موارد زمانی که کارش با مزدوران تمام شده یا قصد بهره کشی بیشتر از مزدوران در مواقع حساس را داشته یا مزدور بهتری گیرش آمده و یا در معامله با دشمنی قرار گرفته به راحتی مزدوران خود را رها کرده و مورد معامله قرار داده است .

صرفنظر از نمونه یهای بیشمار دنیا ما سرانجام دل بستن و دل خودش بودن کوردهای سکولار به آمریکا را از نزدیک دیدیم و مشاهده کردیم که چگونه در برابر تصرف ۵۱ درصد از خاک تحت سلطه ی این مرتدین در کوردستان عراق بدون واکنش سکوت کردن و رژیم صهیونیستی هم نتوانست هیچ غلطی برایشان بکند .

علاوه براین باز ما مشاهده کردیم که چند ماه پیش رئیس جمهور آمریکا به گاو شیر ده خود وعده داد که : ما از عربستان سعودی حفاظت می‌کنیم، من عاشق پادشاه هستم؛ ولی من خطاب به پادشاه گفتم ما از شما مراقبت می‌کنیم، شما بدون ما احتمالا بیشتر از دو هفته دوام نمی‌آورید اما باید پول بدهید…

اما پس حملات انقلابیون متحد شافعی و شیعیان زیدی یمن به پالایشگاه  آرامکو به صراحت گفت: این حمله تهاجمی به عربستان بود، نه ما! به عربستان قول ندادیم که از آن‌ها حفاظت می‌کنیم، باید بنشینیم و به راه حلی برسیم؛ این موضوع شامل پرداخت پول خواهد بود…

البته بعد آزاد سازی صدها کیلومتر از سرزمینهای تحت اشغال آل سعود و اسارت هزاران نفر از سربازان و مزدوران آنها در نجران باز برای گاوهای شیر ده آل سعود تنها دلهره ماند و ترس از آینده ای که مال آنها نیست بلکه متعلق به مسلمین شریعت گرا است .

آیا مزدوران جنگ روانی و یا مسلحی که به نام کورد یا بلوچ یا اهل سنت و …. دل به وعده های آمریکا و رژیم صهیونیستی خوش کرده اند کافی نیست به خودآیند؟

دیدگاهتان را بنویسید