عبرتهائی در فتوای رسمی عبدالرزاق مهدی در جهاد فی سبیل ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه

عبرتهائی در فتوای رسمی عبدالرزاق مهدی در جهاد فی سبیل ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه

به قلم: ابوخالد کوردستانی

عبدالرزاق مهدی یکی از شیوخ گروههای مسلح شمال سوریه رسما و بدون شرم جهاد فی سبیل ناتو از کانال حکومت سکولار و مرتد ترکیه را بار دیگر اعلام کرد و جنگیدن در صفوف ارتش سکولار ترکیه را به عنوان یک «واجب» دانسته و گفت: ” فقتالهم واجب بأي وسيلة متاحة وفيه مصالح عظيمة ودفع لمفاسد كبيرة.. وسواء حصل مع الجيش التركي أو بدون..”

نکته ی قابل توجه در این فتوای عبدالرزاق مهدی این است که مناطق اشغال شده توسط ارتش ترکیه و مزدورانش را به عنوان مناطق «آزاد شده» نام می برد و باز شرکت در چنین جنگی را «واجب» دانسته و می گوید: “فتحرير تلك المناطق واجب… ”

از کی تا به حال جنگیدن زیر پرچم کفاری چون ناتو و از کانال حکومتی سکولار و مرتد چون حکومت طاغوت ترکیه «واجب» شده است؟

در کجای شریعت جنگیدن و خون دادن برای جایگزین شدن یک طاغوت و کافری به جای کافر دیگری «واجب» قلمداد شده است؟

از چه زمانی تا کنون مناطق «اشغال شده» توسط کفار تحت عنوان مناطق «آزاد شده» نام برده شده است؟

دیروز آمریکا کوردهای سکولار عراق را فروخت و امروز کوردهای سکولار سوریه را و در کنار ناتو قرار گرفته، آیا این گروههای مزدور سوریه هم نمی دانند که فردا آمریکا و ناتو آنها را باز خواهند فروخت؟

یادمان نمی رود که کوردهای سکولار سوریه زمانی که آمریکا به کمکشان آمد می گفتند که «خدای ما آمد و به دادمان رسید حالا خدای شما کجاست که به دادتان برسد»، حالا این اله و بت چوبی آنها را رها کرده و عبرتی کرده برای دیگران، آیا پند گیرنده ای هست؟ آیا قرار است با شکست بت و اله ای دروغین به نام پ.ک.ک بت و اله ای دیگری به نام آمریکا – ناتو و ترکیه جایگزین شوند؟

آیا اهل سنت بیدار نمی شوند؟ آیا قرار نیست جهاد فی سبیل ناتو و آمریکا خاتمه یابد و به جهاد فی سبیل الله و در راه حاکم گرداندن قانون شریعت الله و حکومتی اسلامی با رهبری مسلمان مبدل شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *