آمریکا بار دیگر ماهیت کوردهای سکولار اوجالان در سوریه را نشان داد

آمریکا بار دیگر ماهیت کوردهای سکولار اوجالان در سوریه را نشان داد

به قلم: ابوعبدالله موکریانی

آمریکا کشوری نیست که بتواند برای مزدورانش وفا داشته باشد و همیشه مزدوران را در مرحله ای که به انها نیاز ندارد رها کرده و مورد معامله قرار می دهد . این کاری است که با مزدورانش در ویتنام و در تمام نقاط جهان کرده و مختص کوردهای سکولار نیست . اخیرا در توافقی بین المللی که ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه به شمال سوریه حمله کرد آمریکا به راحتی کوردهای سکولار اوجالان را رها کرد و آنها را با ناتو و روسیه مورد معامله قرار داد. به این شکل مناطق تحت تصرف کوردهای سکولار به همین سادگی بین متحدین روسیه و ناتو تقسیم گردید .  

 کوردهای سکولار که توان جنگیدن بدون ارباب را ندارند در مضیقه ی عجیبی قرار گرفته اند به همین دلیل آمریکا به عنوان فرشته ی نجات آنها و بدون حضور آنها بار دیگر برای این جاهلان قد علم کرده و از توافقی با ترکیه سخن گفتند که در آن توافق اصلا کوردهای سکولار به عنوان طرف اصلی درگیر لااقل در ظاهر حضور نداشتند توافقی که بر مبنای آن کوردهای مسلح سکولار بایستی تا منطقه ی امن مورد نظر ترکیه عقب نشینی کنند.

در واقع آنچه را که حکومت سکولار ترکیه با نیروی نظامی می خواست بدان دست یابید با یک توافق دو جانبه بدون حضور کوردهای سکولار بدان دست یافت. در این معامله ای که بر سر کوردهای سکولار صورت گرفته بود این کوردها حتی جرئت مخالفت هم نداشتند. نهایت دلسردی، نا امیدی، ذلیلی و خفت بعد از اینهمه کشته و زخمی و معلولی که به پای آمریکا و دیگران تقدیم کردند را به راحتی می توان در چهره ی سربازان، رهبران و حتی رسانه های بی حیاء و دروغگوی آنها مشاهده کرد.

در اینجا علاوه بر آنکه ممکن است بین این مزدوران و اربابان آنها تفرق و شکافهائی به وجود بیاید نکته ی قابل توجه تقسیم مناطق تحت کنترل آنها بین حکومت مرکزی سوریه و حکومت سکولار ترکیه بدون هزینه مادی و‌معنوی است.

در اینجا کوردهای سکولار اوجالان مناطق کورد نشین را تقدیم حکومت سکولار ترکیه و مزدوران او می کنند و خود به مناطق عرب نشین داخل سوریه فرار کرده و نشان می دهند که کشتار بی گناهان و رها کردن کوردها جهت حفظ بقای خودشان امری رایج میان احزاب سکولار کوردی بوده و این احزاب سکولار بقای خویش را بر جان و مال هم نوعانشان ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید