دفاع از آمریکا و متحدینش با نقاب دفاع از اهل سنت یا تشیع

دفاع از آمریکا و متحدینش با نقاب دفاع از اهل سنت یا تشیع

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

زمانی که الله  جل جلاله به دنبال کوچکترین مشترکات میان شریعت پیامبر خاتم صلی الله علیه وسلم با سایر شریعتها و بخصوص شریعت نصرانیت است و می فرماید : قُل يا أَهلَ الكِتابِ تَعالَوا إِلىٰ كَلِمَةٍ سَواءٍ بَينَنا وَبَينَكُم أَلّا نَعبُدَ إِلَّا اللَّهَ وَلا نُشرِكَ بِهِ شَيئًا وَلا يَتَّخِذَ بَعضُنا بَعضًا أَربابًا مِن دونِ اللَّهِ ۚ فَإِن تَوَلَّوا فَقولُوا اشهَدوا بِأَنّا مُسلِمونَ﴿ آل عمران/۶۴﴾ بگو: «ای اهل کتاب! بیایید به سوی سخنی که میان ما و شما یکسان است؛ که جز خداوند یگانه را نپرستیم و چیزی را همتای او قرار ندهیم؛ و بعضی از ما، بعضی دیگر را -غیر از خدای یگانه- به خدایی نپذیرد.» هرگاه (از این دعوت،) سرباز زنند، بگویید: «گواه باشید که ما مسلمانیم!»

حالا چرا عده ای از مسلمین با اینهمه مشترکات در قرآن، پیامبر، قبله، عبادات و هزاران مشترکات واحد دیگر، باید چند اختلاف اجتهادی قابل چشم پوشی (که هرگز تا زمان رسیدن به شورای اولی الامر واحد و اجماع واحد آن از بین نمی روند) را  اسبابی برای ایجاد تفرق و دشمنی و حتی جنگ داخلی کنند؟ آیا این بیماری و یا دسیسه ی دشمنان آگاه و جهالت دوستان نادان نیست؟

چنگ زدن به این موارد بسیار محدود اجتهادی، و ایجاد تفرق و ضعیف کردن جبهه ی مسلمین، بیانگر یک توطئه ست؛ و هرگز نباید خیال کرد اگر فلان مجری شبکه ی ماهواره ای یا فلان کانال و گروه مجازی به معتقدات تشیع یورش برده و با توهین و فحاشی و بد دهنی و تکفیر نابجا و زنده کردن اختلافات مرده و محاکمه ی مرده هائی که آراء آنها هم اکنون نیز مرده محسوب می گردد و رای دیگری جایگزین شده و…. به معنی حمایت از اهل سنت و دفاع از عقاید اهل سنت محسوب می گردد، یا اگر شیعه ای در شبکه های رسانه ای خود مرتکب این توطئه ی آشکار گردید و همان برخورد را با گذشته و حال اهل سنت کرد چنین فرض شود که از عقاید شیعه دفاع کرده است؛ دامن زدن به تفرق میان مسلمین و مخالفت بر امر الله  جل جلاله که می فرماید: وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ريحُكُم (انفال/۴۶) در واقع تلاش جهت سست نمودن اراده و قدرت مسلمین و از بین بردن ابهت مسلمین و ضعیف و ذلیل کردن مسلمین است. به نظر شما چه کسانی از چنین وضعی سود می برند؟

در این صورت باید فهمیده شود که هدف پشت پرده ی این توطئه های حساب شده ی دشمنان و بازی خوردنهای جاهلهای احساسی، دفاع از آمریکا و متحدین آن چون ناتو و رژیم اشغالگر قدس و تمام طاغوتهای دست نشانده و احزاب مزدور محلی است نه دفاع از اهل سنت و یا تشیع.

پس بیائید در این جنگ روانی و نرم دشمن فریب نخوریم و خود را ابزار دست دشمنان آگاه و دوستان جاهل نگردانیم و اجازه ندهیم احساسات جاهلی ما را به هلاکت بکشاند که الله  جل جلاله می فرماید:  وَلاَ تُلْقُواْ بِأَیْدِیکُمْ إِلَى التَّهْلُکَةِ (بقره/۱۹۵) خود را با دست خویش به هلاکت نیفکنید

دیدگاهتان را بنویسید