صبرم در باره بخش بزرگی از سلفیت خاص نجد به سر آمد

صبرم در باره بخش بزرگی از سلفیت خاص نجد به سر آمد

به قلم : نور احمد (زید) فراهی

  • آن سلفی نجدی که اشاعره و ماتریدیه را عموما گروه های ضاله دانسته و از اهل سنت خارج می داند.
  • آن سلفی نجدی که تقلید از مذاهب اربعه را بدعت و حرام می داند اما خودش به دهها فرقه ی متضاد تقسیم شده و هر کدام از شیوخ خاص خودشان تقلید می کنند و هیچ راهکاری برای وحدت تمام مسلمین ندارند و تنها به تفرق بیشتر مسلمین و ایجاد درگیری های داخلی مسلمین و مشغول کردن مسلمین به مسلمین می پردازند
  • آن سلفی نجدی که مذهب حنفی را به انواع و اقسام بدعت ها متهم می نماید و کاملا واضح است که از نگاه یک حنبلی مذهب به مذهب حنفی نگاه می کند و تمام تلاشش زنده کردن جنگهای حنبلی و حنفی قرون گذشته است.
  • آن سلفی نجدی که به اکابر احناف توهین می کند که حتی یکی از بزرگترین نهادهای علمی حنفیت اصیل در جهان اسلام “دار العلوم دیوبند” را معاذالله  گوبند می خواند.
  • و…..

وشب و روز تلاش می کند که حنفی ها و شافعی ها و مالکی ها را در مسلک خود در آورده وسلفی نجدی (یا در واقع حنبلی ) سازد.  

پس این سلفی در حقیقت سلفی نیست بلکه یک سلفی نمای خشک مغز، گندیده فکر ِ فتنه گری ست که فتنه های خوابیده ی قرون گذشته را بیدار می کند !

اگر واقعا این طور نیست واین سلفی دلسوز و عاقلی است ومذهب من ِ حنفی ماتریدی را برحق و مرا از جمله اهل سنت وبرادر خود می داند پس چه نیاز است که در گوش فرزندان وکودکان حنفی مذهب من پچ پچ می کند و آنها را به جان هم می اندازد و با تفرق بیشتر آنها را تضعیف می کند و دشمن اصلی ما (آمریکا و انگلیس) که سرزمین ما را اشغال کرده از این جنگ داخلی میان مسلمین باید سود ببرد؟

که نمی دانم تقلید شرک وحرام است،ونماز حنفی ها خلاف سنت است و عقیده اشاعره و ماتریدیه عقیده فرق ضاله و خارج از اهل سنت است و…. ؟ چرا در بین خانواده های مسلمانان ایجاد شقاق و نفاق می کند؟

ای سلفی  نجدی عزیز !

برو خودت هر قسم که دوست داری به قرآن و حدیث عمل کن کسی مزاحم ات نمی شود.

منتهی یک لطفی بکن، حالا که شورائی وجود ندارد که با اجماع واحدش یک رای واحدی به مسلمین ارائه دهد ما را هم بگذار که طبق باور وفهم وبرداشت بزرگان مذهب خود به قرآن و حدیث عمل کنیم ! چون در این حالت اضطرار این تنها راه جلوگیری از تفرق و ذلیلی و جنگ داخلی و مشغول شدن مسلمین به مسلمین است .

عزیز من :

دین اسلام نه در انحصار توست و نه در انحصار من. در این باغ عظیم الشان الهی الحمدلله این قدر وسعت است که هم برای تو جای کافی یافت می شود و هم برای من. پس تا زمانی که به شورای واحد اولی الامری نرسیده ایم که با اجماع واحدش میان ما قضاوت نموده و رای واحدی را ارائه دهد، بیا با هم و در کنار هم بر هزاران نقاط مشترکی که داریم تمرکز کنیم و اجازه ندهیم دشمن از اختلافات ریز و جزئی ما سوء استفاده کند، بیا با هم بر دشمنان مشترکمان تمرکز کنیم و با وحدت فراگیرمان سرزمینهای اسلامی را از نجاست وجود کفار سکولار اشغالگر خارجی و نوکران محلی آنها پاک کنیم .  

دیدگاهتان را بنویسید