علت اساسی دشمنی آمریکا با حکومت بدیل اضطراری اسلامی ایران

علت اساسی دشمنی آمریکا با حکومت بدیل اضطراری اسلامی ایران [۱]

به قلم : شاهو سنه ای

زمانی که شخص مسلمان با اقرار و عمل به «لا اله الا الله» کفر به طاغوت خود را اعلام می کند، همین کفر به طاغوت برای آنها دشمن تولید می کند. در کنار این، دسته ای از کفار به نام مشرکین (سکولاریستها) همیشه با زبان اسلحه با مسلمین خواهند جنگید تا زمانی که مسلمین دست از «مفاهیم و محتوای چهارگانه ی دین»[۲] خود بکشند و این مفاهیم را تحویل دین سکولاریسم کنند که الله تعالی می فرماید: وَلاَ یَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُمْ حَتَّىَ یَرُدُّوکُمْ عَن دِینِکُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ (بقره/۲۱۷) ( مشرکان ) پیوسته با شما خواهند جنگید تا اگر بتوانند شما را از آئینتان برگردانند.

پس مساله ی آمریکا (قریش زمان) با حکومتهای بدیل اضطراری اسلامی جدی و زیر بنائی و اساسی است و مذهب شیعه یا سنی بودن اینها برایش مهم نیست . یعنی برایش فرق ندارد این حکومتهای مجری احکام اسلامی شافعی مذهب باشند مثل صومالی و یمن یا حنفی باشند مثل افغانستان یا مالکی باشند مثل مالی و شمال آفریقا یا شیعه ی ۱۲ امامی باشد مثل ایران یا اتحادی از شیعیان زیدی و شافعی ها باشد مثل یمن . 

در این صورت دشمنی آمریکا به عنوان رهبر فعلی مشرکین جهان با ایران، دشمنی با شخصی خاص مثل آیت الله خمینی یا رفسنجانی یا آیت الله خامنه ای یا سایر شخصیتهای این حاکمیت نیست؛ بلکه آمریکا با مجموعه ی نظام ایران دشمن است که مردم ایران این نظام را پذیرفته اند و همگام با این نظام در حرکت اند.

در اینجا به سادگی می توانیم چرائی تلاشهای براندازی خواهانه ی آمریکا (قریش زمان) در ایران را درک و فهم کنیم  که از آغاز پیدایش این نظام تا کنون در جریان بوده است. در این صورت مسائلی چون انرژی هسته ای و برجام و دخالت ایران در کشورهای همسایه و … تماماً نمایشها و بهانه هائی جهت عوام فریبی هستند . چون ایران زیر بار برجام رفت اما دشمنی ها تمام نشد بلکه بهانه های دیگری چون موشکهای دور برد و… تولید شدند.

دشمنی آمریکا (قریش زمان) با نظام جمهوری اسلامی ایران ریشه ای، زیر بنائی، منهجی و بنیادی است و به استقلال ایران گره خورده است نه احساساتی و به خاطر حادثه ای مربوط به روز، آمریکا می خواهد نظام و مردم ایران را تسلیمِ خواستها و بایدهای خود کند. دقیقاً همان سیستم و رهبران دست نشانده ای که در عربستان و امارات و کویت و پاکستان و افغانستان وغیره ساخته است.


[۱] هر حکومت اسلامی که بعد از خلافت راشده و قبل از بازگشت خلافه علی منهاج النبوه بر اساس یکی از مذاهب اسلامی بیاید حکومت بدیل این خلافة است که در حالت اضطرار انجام وظیفه می کند. مثل حکومت اموی ها و عباسیان و عثمانی ها و ایوبیان و …

[۲] ۱- قدرت حاکمیت ۲- قانون و برنامه ۳- اطاعت کردن ۴- مجازات و پاداش

دیدگاهتان را بنویسید