زمینه سازان تحقق«فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ» در میان مسلمین

زمینه سازان تحقق«فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ» در میان مسلمین

به قلم: شیعه ی علی

علما و دلسوزان اسلام و مسلمین از تمام تفاسیر و فرق اسلامی و بخصوص شیعه و سنی باید متوجه باشند و بفهمند که دشمن مشترک آنها در کنار جنگ گرم وارد جنگی نرم و روانی نیز شده است که در آن شیعه و سنی برایش یکسان است. چون اصل قانون شریعت اسلام را هدف گرفته است. مذاهب اسلامی بدون شک در کنار هزاران نمونه ی مورد توافق دارای اختلافاتی هم هستند اما اختلافی که منجر به تفرق نشود هرگز به معنی دشمنی نیست، بلکه اختلاف در براداشتها همیشه زمینه ساز تحرک و حرکت به سوی جلو و پیشرفت بوده است .با این وجود عده ای سعی دارند این اختلافات را تا حد تفرق و حتی درگیری و جنگ داخلی و… ارتقاء دهند . اجازه دهید بحث را ملموستر کنم:  

سالهاست جمهوری اسلامی ایران از احزاب اسلام گرای اهل سنت کردستان عراق چون حرکت اسلامی به رهبر ملا عثمان و جماعت اسلامی به رهبری علی باپیر و اتحاد اسلامی به رهبری صلاح الدین محمد بهاء الدین حمایت می کند . علاوه بر آن چندین دهه است که از جهاد اسلامی و حماس در فلسطین حمایت می کند و به همین ترتیب از تمام مسلمینی که سر جنگ مسلحانه با ایران نداشته و بر دشمن اصلی اسلام و مسلمین (آمریکا و متحدینش) تمرکز نموده و در پی تشکیل حکومتی اسلامی هستند حمایت کرده است.

این حمایت و هم مسیر بودن برای تمام مذاهب اسلامی مفید بوده و به همه ی مسلمین در برابر دشمنان اصلی قدرت داده است. در همین مرحله و در بحبوحه‌ی این روند حساس و مهم، ویروسهائی در میان تشیع یافت شدند که نزد علماء و بزرگان و حتی مراجع تشیع رفته و در شبکه های ماهواره ای و مجازی خود به صورت وسیع سرو صدا راه انداختند که اهل کردستان عراق و بخصوص اهل غزه ناصبی هستند و نباید به آنها کمک کرد، بلکه باید در کنار دشمنان (که منظورشان رژیم صهیونیستی و آمریکا و انگلیس و فراسنه و… بود) با این ناصبی ها جنگید یا حداقل در برابر کشتار آنها توسط این دشمنان سکوت کرد و بی تفاوت و بی طرف ماند. ناصبی هم یعنی دشمن اهل بیت رسول الله و کسی که به اهل بیت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم توهین و فحاشی می کند. اما آیا هم اکنون چنین کسانی در میان اهل سنت یافت می شوند؟ مسلماً خیر.

به همین دلیل آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر فعلی شیعیان جهان در برابر این دسته از شیعیان غالی که از واژه ی شیعه ی انگلیسی برای آنها استفاده کرد گفت:” پناه بر خدا، لعنت خدا بر شیطان رجیمِ خبیث. در غزه مسجد الامام امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابی‌طالب هست، مسجد الامام الحسین هست، چطور اینها ناصبی‌اند؟! بله، سنی‌اند؛ اما ناصبی؟! ”

به این شیوه میان اهل سنت با ناصبی ها فرق گذاشت و خشم شیعیان انگلیسی و غلاة اخباری را بر انگیخت .البته در میان اهل سنت هم باز کسانی به سبک همین شیعیان انگلیسی وارد عمل شدند که به اسلام آمریکائی چندین دهه است از سوی سید قطب نامگذاری شده اند.

روش عمل این دسته از اسلام آمریکائی نیز به این شیوه است که در میان کتب قدیمی شیعیان می گردند و سخنانی که هم اکنون هیچ جایگاهی در میان شیعیان کنونی ندارد و جنبه ی توهین به اهل سنت دارد را پیدا می کنند و بعد با گرفتن عکس از آن در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی منتسب به اهل سنت در سطح وسیعی پخش می کنند و اظهار می کنند شیعه این است، اینهم آثارشان و کتابهایشان و علمای گذشته اشان و… انگار صدها عالم و هزاران آثار تشیع یعنی همین چند  جمله ای که این پیدا کرده است که صدها جمله از خود تشیع هم در برابر این چیزی که او آورده گفته شده و الان جایگاهی در میان تشیع اصولگرا و منهج حاکمیت ایران ندارد.

در کنار این، روضه خوانهای جاهل، غافل یا مغرضِ متعلق به تشیع انگلیسی یا فریب خورده توسط رسانه های آنها نیزبر منابر همان سخنان مسموم و هدفدار را در توهین به عقاید و بزرگان اهل سنت بازگو می کند. اینها فورا از این یاوه گوئی های این روزه خوان کلیپ تهیه کرده و با سرو صدائی باور نکردنی در تمام شبکه های ماهواره ای و مجازی خود نمایش می دهند و می گویند اینهم شیعه ی زنده و عقاید شیعیان کنونی !!

این دو جریانی که در میان تشیع و تسنن وجود دارند بلند گوهای جنگ روانی دشمنان اسلام ومسلمین هستند که قصد دارند با ایجاد تفرق و سوء ظن و بد بین کردن شیعه و سنی به هم زمینه های تحقق «فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ»[۱] را به نفع دشمنان اشغالگر خارجی و مزدوران آن فراهم کنند.

این دشمنان آگاه و دوستان جاهل اگر در این جنگ روانی خود موفقیتی کسب کنند اگر تولید جنگ داخلی و مسلحانه نکنند حداقلش این است که علاوه بر توده ی مردم، آزادی خواهان شیعه و سنی هم برخلاف سید قطب و آیت الله کاشانی و نواب صفوی و… با هم همکاری نمی کنند و  نمی توانند قدرت بزرگی در برابر دشمن بزرگ به وجود بیاورند و اگر بالاجبار همکاری ایجاد شود با هم صمیمی نخواهند بود.

هدف دشمن از خرج میلیادها دلار در شبکه های ماهواره ای و رسانه ای چیزی جز این نیست . آیا دلسوزان اسلام و مسلمین متوجه هستند؟ اگر هستند در برابر این جنگ آشکار چه واکنشی نشان داده اند؟


[۱] درمانده و ناتوان می‌شوید و شکوه و هیبت شما از میان می‌رود ( و ترس و هراسی از شما نمی‌شود ) .

دیدگاهتان را بنویسید