اهمیت شناسائی نقاط ضعف و منافذ نفوذ دشمن در میان خود

اهمیت شناسائی نقاط ضعف و منافذ نفوذ دشمن در میان خود  

به قلم: ابوعبدالله جاف جوانرو

زمانی که دشمن زبان گفتمان دشمن سکولار و مشرک ما همیشه این بوده است: وَلاَ یَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُمْ حَتَّىَ یَرُدُّوکُمْ عَن دِینِکُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ (بقره/۲۱۷) ( مشرکان ) پیوسته با شما خواهند جنگید تا اگر بتوانند شما را از آئینتان برگردانند

در این صورت باید یقین داشته باشیم که این دشمن جنگ طلب تما زوایای زندگی ما را تحت نظر گرفته تا نقطه ضعفی پیدا کند که از همین نقطه ضعفها در میان ما نفوذ کرده و زهر خود را بریزد . یکی از مهمترین وظایف دلسوزان اسلام و مسلمین این است که این نقاط ضعف و قابل نفوذ را شناسائی کنند و پس از درمان و تلاش جهت رفع ضعف در برابر دشمنان بدون هدر دادن وقت به عنوان یک وظیفه صف آرائی کنیم .

تفرق و کشمکش و منازعه ی مذهبی و مشغول شدن مسلمین به مسلمین و رها کردن دشمنان اصلی یکی از بزرگترین و مهمترین نقاط ضعف و کانال نفوذ دشمن بوده است. از خودمان بپرسیم در جهت رفع این ضعف بزرگ چکار کرده ایم؟

در کنار این، اقتصاد سالم، قوی و پویا نیز به عنوان یک وسیله و ابزار نقش تعیین کننده  و کلیدی در تقویت مسلمین و عامل مهمّ سلطه‌ناپذیری و نفوذناپذیری جامعه ی مسلمین است؛ اما در زمانی که مسلمین از لحاظ ایمانی در جایگاه صحیح و درستی قرار نگرفته اند که همچون شعب ابی طالب سخت ترین محاصره های اقتصادی و فقر مالی و حتی غذائی و گرسنگی را به خاطر دین و عقایدشان تحمل کنند، اقتصاد ضعیف، نقطه‌ی ضعف و زمینه‌‌ساز نفوذ و سلطه و دخالت دشمنان محسوب می گردد .

علاوه بر این رسانه های ماهواره ای و مجازی نیز که در بخش جنگ نرم و روانی و فرهنگی فعالند منافذی جهت آلوده نمودن عقاید و ایمان مسلمین و ابزاری جهت وسوسه های دشمنان شده اند که اگر جایگزین و درمانی در نظر گرفته نشود ممکن است دشمنان از این کانال نیز در فضای عمومی زندگی مسلمین تأثیر گذاشته و در صفوف یکپارچه ی مردم و بخصوص جوانان ما اختلال ایجاد کنند.

یکی دیگر از منافذ نفوذ دشمن تزریف اندیشه های سکولار و لیبرال در میان نهادهای اجرائی جماعتها و حکومتهای اسلامی مسلمین بوده است . نفوذ در این بخش که ابتدا از طریق دانشگاهها و جنگ نرم و قبولاندن مسائل سیاسی خود به عنوان ارزش و مُد مطرح می گردند به تدریج با تولید اشخاصی به عنوان ابزار نفوذ می تواند بزرگترین ضربات را به سیستمهای حکومتی مسلمین وارد کند.

اگر دشمن سکولار قصد دارد در تمام زمینه های زندگی ما تلاشهای مأیوسانه انجام دهد بر ماست که آمادگی های لازم را نشان داده و ضمن شناسائی منافذ رخنه ی دشمن در فکر جایگزین و راهکار مقابله باشیم و گرنه ممکن است دشمن از این منافذ و نقاط ضعف بر ما حمله کند.

دیدگاهتان را بنویسید