علمای اهل سنت ایران در جنگ با دشمن شماره یک قانون شریعت الله اقدام پیشگیرانه کرده اند یا خیانتِ سکوت؟

علمای اهل سنت ایران در جنگ با دشمن شماره یک قانون شریعت الله اقدام پیشگیرانه کرده اند یا خیانتِ سکوت؟

به قلم: کارزان شکاک

یکی از تاکتیکهای مهم در دشمن شناسی این است که در هر دوره و مقطعی از زمان متوجه شویم که موقعیت دشمن چگونه است و قصد دارد در برابر ما چه کاری انجام دهد. به زبان ساده تر اینکه متوجه شویم دشمن برای ما چه نقشه ای دارد.

مسلمین دارای دشمنی شماره یک به نام مشرکین یا سکولاریستها به همراه یهود هستند «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا»  که این مشرکان (سکولاریستها) پیوسته و همیشه با زبان اسلحه با آنها وارد گفتگو خواهند شد تا اینکه مسلمین دست از مفاهیم چهارگانه ی دین[۱] اسلام بکشند و در این زمینه ها از دین خود برگردند و تسلیم دین سکولاریسم شوند چنانچه الله تعالی به صراحت می فرماید: وَلاَ یَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُمْ حَتَّىَ یَرُدُّوکُمْ عَن دِینِکُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ (بقره/۲۱۷) (مشرکان) پیوسته با شما خواهند جنگید تا اگر بتوانند شما را از دینتان برگردانند.

رسول الله صلی الله علیه وسلم نیز در تعریف جنگ می فرماید: «الْحَرْبُ خُدْعَةٌ»[۲] جنگ نیرنگ و فریب است.

اگر مسلمین دارای دشمنانی دائمی جنگ طلب به نام سکولاریستها در طول تاریخ هستند و جنگ هم یعنی مکر و فریب، پس باید مسلمین مواظب باشند که فریب نخورند و جهت پیشگیری باید شناخت درستی از دشمن داشته باشند و سر از نقشه های دشمن در بیاورند.

زمانی که مسلمین توانستند حدس بزنند که نقشه ی دشمن برای آنها چیست سعی می کنند برای پیشگیری آمادگی های لازم را فراهم کنند. مسلمین در چنین حالتی از آمادگی ها هم می توانند مقاومت و دفاع بهتری داشته باشند و یا در صورت لزوم حمله ی پیش دستانه ی مناسب و به موقعی داشته باشند.

هم اکنون اهل سنت ایران با جنگ اقتصادی و نظامی و فرهنگی و عقیدتی بی سابقه ای از سوی سکولاریستهای جهانی به رهبری آمریکا و ناتو و مرتدین سکولار محلی مواجه است که در این جنگ نابرابر دارودسته ی منافقین و سکولار زده ها نیز در جنگ روانی و از طریق شبکه های مختلف ماهواره ای چون نور و کلمه و وصال و… و صدها گروه و کانال مجازی به جبهه ی سکولاریستها و مرتدین پیوسته اند.

در اینجا سوالی که از علمایان اهل سنت ایران پرسیده می شود این است که شما به عنوان پیشگیری چه آمادگی هائی در برابر این جنگ بی سابقه ی همه جانبه انجام داده اید؟ آیا وقت آن نرسیده است که تکلیف خودتان را با مشرکین (سکولاریستها) مشخص کنید؟ تا کی قرار است به خاطر عوام زدگی موضع خود را واضح و روشن مشخص نکنید؟

علمای اهل سنت باید بدانند که سکوت در این زمینه ها و در این مقطع حساس زمانی عین خیانت است، چون با چشم سر جریان ارتداد عمومی به دین سکولاریسم و دموکراسی سکولاریستها را می بینند؛ و با چشم سر می بینند که این سکولاریستها و دارودسته ی منافقین و سکولار زده ها در جنگ خزنده ی نرم و روانی خود چه بر سر عقیده و آداب و رسوم اسلامی و فرهنگ و حیا و ناموس مردم شهر و روستا و محل آنها آورده اند.  

پس همه حق داریم از این علمای بزرگوار بپرسیم شما چه آمادگی هائی در میان اهل سنت در برابر این سیل ویرانگر انجام داده اید؟ آیا پیشگیری و اقدام پیش دستانه در دفاع از عقیده و دین و ناموس و فرهنگ اسلامی خود انجام داده اید یا مرتکب خیانت سکوت شده اید؟


[۱] ۱- قدرت حاکمیت ۲- قانون و برنامه ۳- اطاعت ۴- جزا و پاداش

[۲] متفق علیه . بخاری ۲۸۶۵/ مسلم ۱۷۳۹

دیدگاهتان را بنویسید