فتوای جدید قرضاوی در توجیه و تشویق ارتداد مسلمین

فتوای جدید قرضاوی در توجیه و تشویق ارتداد مسلمین

به قلم: شاهو سنه ای   

قرضاوی که در کشور قطر که در ان بزرگترین پایگاه نظامی هوائی آمریکا به نام العدید و پایگاه بین المللی نظامی و هوائی دوحه و پایگاه نظامی سیلیه است قبلاً فتوا داده بود که شخص مسلمانی که در آمریکا و انگلیس و سایر کشورهای سکولار و محارب سکونت دارد می تواند به دلیل هم وطن بودن در ارتش این کشورها شرکت کند و به نام دفاع از وطن در کنار این ارتشها بر علیه مخالفین این کشورها بجنگد . مگر همه نمی دانیم که این کشورها هم اکنون غیر از مسلمین شریعت گرا با هیچ کافر دیگری نمی جنگند؟

اما تازه ترین فتاوای این شیخ آمریکا و ناتو که اردوغان سکولار و جنایتکار را به عنوان خلیفه ی جدید مسلمین کاندیدا کرده این است که اگر شخص مسلمانی بنا بر تحقیقات و مطالعات خود به این نتیجه می‌رسد که دینی غیر از اسلام حق است و از آن دین پیروی می‌کند، چنین شخصی معذور است و در آخرت جزو رستگاران محسوب می گردد .

قرضاوی با ذکر دیدگاه جاحظ معتزلی به این نتیجه می رسد که شخصی که صادقانه تحقیق می‌کند و به دنبال حقیقت است و پس از تحقیق به این نتیجه می‌رسد که مثلاً الحاد یا هندو یا نصرانیت و… از اسلام بهتر است و پیرو آن دین می‌شود، این شخص معذور است و در قیامت برای این عمل و کفر خود عذری دارد و تعذیب نمی‌شود یعنی وارد جهنم نمی‌شود. و در آخر خود قرضاوی این قول تایید می‌کند.[۱]

این یعنی توجیه آشکار نمودن کفری که دارودسته ی منافقین پنهانش کرده بودند و میدان دادن به مسلمین جهت ارتداد از دین اسلام  و ترویج علنی و زمینه سازی برای پذیرش مرتدین در جامعه ی مسلمین.

آیا در کنار جنگ نظامی آمریکا کسی در جنگ روانی مثل این شیوخ توانسته است ایمان مسلمین را متزلزل و نابود نموده و به آمریکا و سایر کفار سکولار و اشغالگر خارجی و نوکران محلی و مرتد آنها خدمت رسانی کند؟


[۱] [شما می‌توانید سخنان کامل قرضاوی را در این لینک (https://t.co/Xxu3t4FYEk) مشاهده کنید.]

دیدگاهتان را بنویسید