امارت اسلامی طالبان در ولایت غزنی سلفیت خاص نجد را به عنوان یک تهدید و ابزاری در دست دشمنان ممنوع کرد

امارت اسلامی طالبان در ولایت غزنی سلفیت خاص نجد را به عنوان یک تهدید و ابزاری در دست دشمنان ممنوع کرد

کاتب: ملا نور احمد (زید) کنسک /فراه

آل سعود در سال ۱۳۹۲ در رسانه های خود اعلام کرد که قصد دارد بر اساس منهج سلفیت علمای نجد سومین دانشگاه بزرگ اسلامی جهان پس از دانشگاه اسلامی پاکستان و مالزی را با هزینه ۵۰۰ میلیون دالر در ۱۶۰ هکتار زمین (۱۰۰۰ جریب = ۱۶۰ هکتار) در افغانستان تاسیس کند .

 به دنبال این اشرف غنی پیمانکار حکومت دست نشانده ی افغانستان و «فریده مومند» وزیر تحصیلات عالی نیز فوراً اعلام کردند که با طرح پیشنهادی عربستان برای ساخت دانشگاهی بزرگ اسلامی در این کشور موافقت کرده و بیش از یک هزار جریب زمین دولتی در شهرك «غازي امان الله خان»، بین ولسوالی های «رودات» و «بتی‌کوت» ولایت ننگرهار در ۱۵ کیلومتری حاشیه شهر جلال‌آباد در شرق افغانستان و حدود دوصد میلیون دالر هزینه از بودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی را نیز به ساخت این دانشگاه تخصیص داده است.

همچنین پس از سفر عبدالله عبدالله رئيس اجرائيه دولت اجیر افغانستان (۲۶ میزان ۱۳۹۵ ) همراه با هيئتي از مقامات دولتي، به عربستان سعودي حکومت عربستان سعودی وعده داد که سالانه ۴۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان افغان در سطح تحصیلات عالی خواهد داد.

در کنار این دانشگاه، که بر اساس تفکرات سلفیت نجدی و درباری آل سعود و تا درجه ی دکترا اداره شده و طلبه می پذیرد و احتمال انتقال آن به کابل را می دادند، رژیم آل سعود چندین شبکه ی ماهواره ای با مجریانی افغانی و ایرانی مثل کلمه و وصال و… راه اندازی کرده است که باز مروج سلفیت خاص نجد هستند.

علاوه بر این ما شاهد اقدامات سلفیت خاص نجد توسط داعش در افغانستان و جنگهای آن با امارت اسلامی و مخالفین مسلمان خود بودیم و در نهایت دیدیم که این گروه چگونه خود را به رژیم نوکر و عمیل کابل تسلیم کردند.

بر اساس این اقدامات دشمنان در ترویج سلفیت خاص نجدیت در افغانستان و ثمره و تجربیاتی که از این منهج دارند امارت اسلامی از این تفکر به عنوان یک تهدید و خطر و عاملی جهت تفرق و جنگ داخلی و ابزاری در دست دشمنان یاد کرده و  بیانیه ای از سوی ولایت غزنی امارت اسلامی نشر شده است که در آن به صورت واضح هر گونه فعالیت سلفی های نجدی ممنوع اعلام شده است.

در این بیانیه آمده است: به عموم و همه بیان جدی رسانیده می شود که از همین تاریخ فعالیت و دعوت تان جدی ممنوع بوده و از ساختن مساجد و…  دادن نمره یعنی خانه برای کسیکه شما او را ….وهابیت و غیر مذهبیت دعوت می نمائید ممنوع بوده اگر خلاف مقرارات امارت اسلامی کلامی دعوت و یا فعالیت ضد مذهبی بالای تان ثبوت گردید با مجازات قانونی مواجه خواهد شد از شما و یک عسکر غلام حلقه بگوش فرق نخواهد بود … چون آخرین نتیجه شما خوارج و دواعش می باشد”

دیدگاهتان را بنویسید