جنگ فرساینده ی گروههای مسلح و مدیریت شده ی ادلب سوریه

جنگ فرساینده ی گروههای مسلح و مدیریت شده ی ادلب سوریه

به قلم: ابوخالد کوردستانی

پس از آنکه گروههای مسلح تحت مدیریت ترکیه (ناتو) و آمریکا راکت پراکنی هائی به محله‌های «حلب الجدیده، السریان و الخالدیه» انجام دادند جنگنده های حکومت سوریه و روسیه نیز با پشتیبانی توپخانه ای ارتش سوریه مکانهای تحت کنترل این گروههای مسلح مثل «یرمون»، «حریتان» و «راشدین» را به شدت بمباران نمودند.

هماهنگ با این جنگنده های روس و سوریه مواضع گروههای مسلحی چون گروه جولانی، حراس الدین، انصارالتوحید در محورهای «بنش»، «سرمین»، «الدیر الشرقی» و اطراف «معرة النعمان» واقع در جنوب و جنوب شرق استان ادلب را مورد هدف قرار دادند. این عملیات مشترک ارتش سوریه سوریه و روسیه گسترده ترین عملیات آنها به این گروههای مسلحی است که توسط دستهای خارجی مدیریت می شوند .

تمامی این حملات طرفین جنگ که در آن دهها کودک و زن و مرد  اهل سنت قتل عام می شوند طبق توافقات و معاملات بین المللی صورت می گیرد . یعنی اگر گروههای مسلح موجود در ادلب حملاتی را انجام می دهند و مناطقی را به راکت می بندند و عده ای زا اهل سنت تحت کنترل حکومت مرکزی را قتل عام می کنند و یا اگر یا عقب نشینی صورت می گیرد و صلح و آتش بسی انجام می دهند، دستوراتش تماماً از خارج به آنها امر می شود.

در برابر اگر نیروهای سوریه نیز در محورهائی پیش روی می کنند یا جنگنده های آنها به کمک روسیه عملیاتهائی را انجام می دهند و باعث کشته شدن زنان و مردان و کودکان اهل سنت تحت کنترل این گروهها می شوند باز تماماً با هماهنگی با قدرتهای خارجی چون ناتو و آمریکا صورت گرفته است. همچنانکه تحرکات ترکیه در شمال سوریه نیز هماهنگ با حکومت سوریه و روسیه صورت گرفت.

در این صورت اهل سنت کاملاً آگاه هستند که این جنگ ربطی به آنها ندارد، بلکه جنگی است فرساینده که تنها قربانی دادن و پایمال شدن ناموس و مال و خانه و کاشانه برای آنها می ماند و طبق نقشه های دشمنان و در جهت تامین منافع و سیاستهای دشمنان اسلام و مسلمین صورت می گیرد.

پس اجازه ندهیم مظلوم نمائی و تجارتی که با خون و مال و ناموس اهل سنت سوریه توسط این گروههای مسلح و مدیریت شده انجام می گیرد ما را فریب دهد. اینها خود یکی از بزرگترین اسباب تولید این جنایات بوده اند.  

دیدگاهتان را بنویسید