چرائی جنگ تحمیلی جماعت دوله بر اتحادیه ی انقلابیون شافعی – زیدی یمن

چرائی جنگ تحمیلی جماعت دوله بر اتحادیه ی انقلابیون شافعی – زیدی یمن

به قلم:  مراد کامیارانی

می دانیم آل سعود و امارات و چند کشور عربی که به نیابت از آمریکا و ناتو جنگی خونین را بر انقلابیون شافعی و زیدی مذهب در یمن تحمیل کرده اند، هم اکنون در بدترین شرایط جنگی به سر می برند.

با آنکه مزدوران آمریکا و ناتو اکثر زیر ساختهای سرزمین یمن را نابود کرده و مرتکب بدترین فجایع جنگی و کشتار هزاران زن و مرد و کودک و پیر و جوان اهل سنت و عده ی قلیلی از شیعیان زیدی شده اند، و علاوه بر این، فقر و گرسنگی بی سابقه ای را بر مسلمین آن دیار تحمیل کرده اند که به تراژدی نام برده شده است، اما نتوانسته اند اتحاد شافعی ها و شیعیان زیدی را بر هم زده و انقلاب آنها را به چالش بکشانند.

در چنین شرایطی و در کنار مزدوران سکولار و سلفیون درباری آل سعود در عدن، ما شاهد دهها گروه سلفی نجدی در سرزمینهای خارج از حاکمیت انقلابیون شافعی – زیدی بوده ایم که نه تنها هرگز با هم متحد نشده و جبهه ی واحدی را تشکیل نداده اند، بلکه در نوبتهای مختلف با همدیگر و با سایر گروههای مخالف خود جنگیده اند که جنگ میان جماعت دوله و القاعده ی یمن مشهور شده است در حالی که هر دو دارای منهج سلفی نجدی هستند.

به دنبال آنکه این گروههای سلفی نجدی همچون سوریه و عراق و… همدیگر را ضعیف نموده و جایگاه خود را در میان اهل سنت یمن از دست داده اند هم اکنون تلاش می کنند با تهاجم به اتحادیه ی شافعی ها و زیدی های یمن که پایتخت را در اختیار دارند به نحوی برای خود کسب اعتبار نموده و جایگاهی به دست آورند. به همین دلیل دیدیم که جنگجویان جماعت دوله اعلام کردند به مواضع اتحادیه ی انقلابیون شافعی – زیدی یمن در ” القهوه” و ” الجرو” منطقه ” قیفه” واقع در البیضاء وسط الیمن (جائی که حتی یک شیعه ی زیدی هم وجود ندارد و کلاً توسط مجاهدین محلی شافعی مذهب مدیریت می شود)یورش برده اند.

 این جماعت با نشر کلیپی که از دو مجاهد اسیر و ریش سفید ضد آمریکائی – سعودی گرفته است مدعی شده که اینها به دلیل پیری و کهولت سن قدرت عقب نشینی و فرار نداشته اند به همین دلیل اسیر شده اند. البته جماعت دوله چند مقر و جایگاه این مجاهدین خود جوش شافعی مذهب را نیز به آتش کشیده اند و بعد از انجام این کار خودشان نیز فرار کرده و منطقه را تخلیه کرده اند.

اما واقعاً در زمان ضعف آل سعود و امارات و سایر مزدوران آمریکا و ناتو در یمن، جنگ تحمیلی جماعت دوله و سایر گروههای سلفی نجدی بر انقلابیون شافعی – زیدی یمن و دامن زدن به چنین جنگ داخلی میان مسلمین و مشغول کردن مسلمین به مسلمین به نفع کیست؟

کشتن چند مجاهد شافعی مذهب یا حتی زیدی مذهب به بهانه های واهی مشرک بود یا حوثی بودن و… که در سنگرهای جهاد بر علیه آل سعود و امارات وسایر مزدوران آمریکا و ناتو قرار گرفته اند خدمت به کیست؟

در اینجاست که باید متوجه شویم چرا تمام دشمنان اسلام و طاغوتها حداقل یک گروه از سلفیون نجدی را در کنار خود دارند و به پروار بندی آنها می پردازند و مسجد و دانشگاه و تلویزیون و… در اختیارشان قرار می دهند و  یا به شیوه هائی سعی در رشد آنها در میان اهل سنت نموده اند.

ما با چشم خود در اطراف خود و سایر جوامع داریم می بینیم که این تفکر سلفیت نجدی اگر وارد قلب شود قلب را منحرف می کند و اگر وارد جهاد قومی شد قطعاً جهاد این قوم را نابود می کند و اگر وارد مجتمع مسلمین نیز شد با فرقه سازی و ایجاد شرکِ تفرق و مشغول نمودن مسلمین به مسلمین، اسباب فشل و سستی و بی ابهتی و ذلیلی و شکست مسلمین و در نهایت قدرت گیری کفار سکولار جهانی و طاغوتهای سکولار و ظالم محلی را فراهم می نماید و به این شکل جامعه را نیز فاسد می گرداند.

دیدگاهتان را بنویسید