قالب و محتوای قالب، امری که سلفیون نجدی را به تکفیر نابجا کشانده

قالب و محتوای قالب، امری که سلفیون نجدی را به تکفیر نابجا کشانده

به قلم: ابوبکر الخراسانی

سلفیون نجدی جماعت دوله زمانی که طالبان در مجله ی الصمود برای حکومت ایران از لفظ “دولت اسلامی ایران” استفاده کرد و زمانی که با شیعیان افغانستان نیز متحد شد فوراً شروع کردند به تکفیر نابجای طالبان؛ تکفیری که هیچ جایگاهی در هیچ یک از مذاهب اهل سنت نداشته و ندارد.

بعد از آن باز اخیراً می بینیم زمانی که طالبان از لفظ جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند فوراً به مخاطبین خود می گویند: ” تا اینجای کار بسنده نکردند و چند گام به پیش شتافته دین جمهوریت را نیز مهر تایید گذاشتند و به آن ایمان دارند، در حالی که نظام جمهوری در تضاد با اسلام بوده و یک نظام سراپا کفری می باشد.”

باور بفرمائید در هیچ جای دنیا نیامده که قالبی به نام جمهوری یا قالبی به نام ملوک الطوایفی یا قالبی به نام فدرالیسم و پادشاهی و… به نام دین قلمداد شده باشد که اینها چنین می گویند.

این اشخاص سلفی نجدی جاهل و کینه جو باید بدانند که قالب جمهوری مثل لیوان است. مهم نیست این لیوان را چه کسی ساخته است و از کجا آمده است مهم این است که داخل این لیوان چه می ریزی؟

زمانی که سهیل شاهین در تویترش می نویسد: (‏نن (نومبر ۲۶) دا.ا.امارت سیاسي مرستیال او دسیاسي دفتر مشرمحترم ملا برادر اخند او ورسره هئيت یې د ایران د اسلامی جمهوریت د خارجه وزیر جواد ظریف او ورسره هئيت سره په تهران کې وکتل. دواړو خواوو د افغانستان د مسئلې په سوله ایز حل او د سولې  د پروسې په هکله تفصیلي خبرې وکړې.)”(امروز ۲۶نومبر)ملابرادر معاون امارت و رییس دفتر سیاسی با هیئت همراه اش با جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه او در تهران دیدار نمودند. طرفین در مسایل راه حل  مسالمت‌آمیز افغانستان و در مورد پروسه صلح با تفصیل صحبت کردند. “

در اینجا منظور از جمهوری قالبی است که در آن اسلام ریخته شده است. زمانی که می گوئیم  جمهوری خلق چین یا جمهوری کره ی شمالی یا جمهوری ویتنام  یعنی قالبی که در آن سکولاریسم از نوع کمونیسم  در آن ریخته شده است و زمانی که می گوئیم جمهوری آمریکا، فرانسه، ترکیه، اتریش، برزیل، چاد، شیلی، گرجستان، اندونزی و … یعنی قالبی که در آن سکولاریسم از نوع لیبرال در آن ریخته شده است.

امیدوارم طرفداران سلفی نجدی دوله فرق بین قالب و محتوای قالب را فهمیده باشند و با جهالت خود باعث تکفیر نابجای مسلمین نشوند.

ابن القیم جوزی رحمه الله  گفته است: هرگاه مردم گناهی را دیدند و جلوی آن را نگرفتند، بزودی الله متعال مجازات آن را عمومی خواهد کرد .

آیا گناهی بالاتر از تکفیر نابجای مسلمان وجود دارد؟!! پس همه ی ما باید جلو این گناهکاران را بگیریم قبل از آنکه الله متعال با اینها مثل سوریه و عراق و یمن و افغانستان و الجزائر و سرزمین حرمین و غیره ما را مجازات کند.

دیدگاهتان را بنویسید