مسیر جماعت سلفی نجدی دوله در یمن

مسیر جماعت سلفی نجدی دوله در یمن

به قلم: ابوبکر الخراسانی

جماعت دوله با منهج سلفیت خاص نجدیت ابتدا جنگ را بر جماعت القاعده ی ایمن الظواهری تحمیل کرد که آنهم دارای منهج سلفیت خاص نجدیت است؛ بر خلاف القاعده ی شیخ اسامه که دارای منهج سید قطب بود.

هم اکنون که هر دو جریان توانسته اند در یمن همدیگر را ضعیف کنند و صدها نفر از همدیگر را به قتل برسانند، جماعت دوله حملات خودش را متوجه اتحادیه ی شافعی ها وزیدی های یمن کرده است که چندین سال است در برابر جنگ تحمیلی آمریکا و ناتو و مزدوران محلی اش به رهبری رژیم فاسد آل سعود و امارات ایستادگی کرده اند.

رسانه های جماعت دوله اعلام کردند که برای چندمین بار به مواضع این اتحادیه ی شافعی – زیدی حمله نموده و در تازه ترین حملات آنها ۵ پایگاه آنها را در کوه استراتژی «الشوب» و … تخریب کرده و در منطقه ی “الظهرة” در”قيفة” بیضاء وسط یمن یکی از شافعی ها را نیز اسیر کرده اند که به این اتحادیه ی شافعی – زیدی ضد آمریکائی – سعودی تعلق داشته.

با نگاهی گذرا به اخباری از این دست سوالاتی برای همه درست می شود:

  1. این جنگ به نفع کیست و چه کسانی به خاطر این جنگ ضرر می کنند؟
  2. چرا سلفی های نجدی نه تنها با خود بلکه با هیچ یک از مذاهب اسلامی سازگاری ندارند و به بهانه های واهی جنگ را بر مسلمین مخالف تحمیل می کنند؟

در سوریه و عراق جنگ میان سلفی های نجدی با هم و با سایر گروهها را دیدیم و ثمره ی تلخ و فاجعه آمیز آن برای مسلمین و نتایج شیرین و سودمند چنین جنگی برای کفار را دیدیم و هم اکنون نیز در یمن و افغانستان و لیبی و غیره باز شاهد تکرار چنین سناریوهائی هستیم .

آیا اهل سنت قرار نیست بیدار شود و با پی بردن به ماهیت این تفکر مخرب و کنار زدن آن، بار دیگر به منهج صحیح ائمه ی اربعه برگردد؟

دیدگاهتان را بنویسید