مومن بدون انگیزه و سنگر وجود ندارد

مومن بدون انگیزه و سنگر وجود ندارد

به قلم : ابوعبدالله جاف جوانرو

در مواجه با دشمنی سکولار مثل آمریکا و مزدوران محلی اش که از هیچ توطئه ی نظامی و روانی بر علیه ما دریغ نکرده اند هنر این نیست که در هنگام حملاتش واکنش نشان دهیم، بلکه هنر این است که نقشه ها و توطئه ها و نقطه ای که آماج حمله‌ی آنها است را بشناسیم و برای مواجهه و مقابله‌ و خنثی کردن توطئه و طرحهایشان، طرح، انگیزه و فکر داشته باشیم.

الله تعالی فرموده است که: وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ (انفال/۴۶) و (در میان خود اختلاف و) کشمکش مکنید، (که اگر کشمکش کنید) درمانده و ناتوان می‌شوید و شکوه و هیبت شما از میان می‌رود (و ترس و هراسی از شما نمی‌شود).

حالا دشمنان جهت ایجاد تفرق و منازعه میان مسلمین طرحها و توطئه ها می چینند؛ در مقابل با دشمنان باید با اتحاد کلمه، همدلی، همکاری و مجاهدت عمومی به دستور صریح الله عمل کرد و به این شکل طرحهایشان را خنثی کرد.  این یعنی انگیزه و راهکار شرعی و اعتماد به وعده های الله تعالی جهت پیش گیری قبل از آنکه دشمن بتواند کاری انجام دهد.

زمانی که اجازه نمی دهیم مجریان جنگ روانی با سوء استفاده از جهل مسلمین و پاره ای از مسائل فقهی مذهبی میان ما اختلاف و جنگ داخلی راه بیندازند، یعنی اینکه ما نقطه ای که آماج حمله ی آنهاست را شناسائی کرده ایم و راهکار مقابله ارائه داده ایم و اجازه نداده ایم که دشمن با سرنوشت ما بازی کند.

زمانی که فهمیدیم که الله تعالی به اندازه ی توانمان از ما تکلیف و مسئولیت می خواهد: لاَ یُکَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا کَسَبَتْ وَعَلَیْهَا مَا اکْتَسَبَتْ (بقره/۲۸۶) این یعنی اینکه به تعداد تمام مومنین وظیفه شناس و از خدا ترس در برابر تهاجم فرهنگی و عقیدتی، اقتصادی و نظامی دشمن سنگر وجود دارد و مومن آگاهی وجود ندارد که در یکی از سنگرهای مقابله با دشمن قرار نگرفته باشد.

شما در کدام سنگر جنگ روانی، اقتصادی یا مسلحانه قرار گرفته ای؟  

دیدگاهتان را بنویسید