پیام رهبر طالبان در مورد توافق پایان اشغال با ایالات متحده امریکا

پیام رهبر طالبان در مورد توافق پایان اشغال با ایالات متحده امریکا

بسم الله الرحمن الرحیم

اللَّهُ أَكْبَرُ كَبِيرًا وَالْحَمْدُ لِلَّهِ كَثِيرًا وَسُبْحَانَ اللَّهِ بُكْرَةً وَأَصِيلًا.

الحمد لله الذي صدق وعده ونصر عبده و اعز جنده وهزم الأحزاب وحده والصلوة والسلام على من لانبي بعده وعلى اله واصحابه الذين نشروا دينه، امابعد:

به تاریخ ۷ اکتوبر ۲۰۰۱ میلادی، زمانی که ائتلاف بزرگی به سرکردگی امریکا بر خاک ما تجاوز کرد، امارت اسلامی به نصرت پروردگار و به نمایندگی مردم دلیر افغانستان توانست که پس از تقریبا نزده سال جهاد و مبارزه، بالاخره برای پایان اشغال از افغانستان به توافق برسد.

این پیروزی مشترک تمام برادران و خواهران ملت مسلمان و مجاهد ماست، که تقریبا دو دهه قربانی های سنگین و تاریخی جانی و مالی دادند.

توافق بر خروج تمام نیروهای خارجی از افغانستان و عدم هیچگونه مداخله در آینده، کامیابی بزرگ است.

امارت اسلامی به مناسبت این کامیابی بزرگ، به اقشار مختلف کشور، به خصوص مجاهدین، خانواده های شهدا، زندانیان، زخمی ها، معیوبین، مهاجرین و تمام ملت، از صمیم قلب تبریکی می گوید و این کامیابی بزرگ را، نتیجه نصرت پروردگار، فداکاری های مجاهدین و اخلاص، مساعی و قربانی های ملت خود می داند.

می خواهم در مورد حالات پس ازین پیروزی بزرگ، توجه مجاهدین و تمام ملت را به نکات ذیل مبذول بدارم :

    توافق با جهت امریکایی برای پایان دادن اشغال، که در نتیجه آن مردم ما از اشغال نجات می یابند، نصرت و انعام خاص پروردگار است. ما باید این کامیابی را کمال کسی ندانیم، بلکه آن را انعام پروردگار و محصول قربانی های تمام ملت مجاهد خود بپنداریم.

    توافقات امارت اسلامی با جهت امریکایی که با در نظر داشت اصول شرعی انجام یافته و با تمام معیار های جهانی نیز موافق است، از سوی همه مجاهدین و مردم افغانستان عهد و وعده ای است که عملی کردن آن بر همگان لازم می شود. هیچ یک مسئول و فرد امارت اسلامی و در مجموع هیچ فرد کشور باید این توافقات را نقض نکند و درین مورد خود را مکلف بدانند. زیرا غدر و فریب در اسلام جا ندارد و گناه بزرگ شمرده می شود. البته، اگر از سوی جهت مقابل مخالفت و نقض صورت می گیرد، تمام ملت ما باز هم همانند گذشته به دفاع از خود با قاطعیت آماده می باشند.

    ملت مسلمان افغانستان خصوصا مجاهدین در مورد پیروزی های بدست آمده، شکر خداوند متعال را ادا نمایند، خود را به تقوا، امانتداری و دیانتداری بیشتر متعهد بدانند، از تکبر، غرور، برتری جوی بر دیگران و مستحق و ممتاز پنداشتن خود اجتناب نمایند، زیرا این در تضاد با روح جهاد و فتح است.

    مذاکرات کامیاب با جهت امریکایی ثابت کرد که به هرگونه موضوعات پیچیده می توان راه حل تلاش کرد. کامیابی این مذاکرات، به تمام جهت های داخلی از سوی امارت اسلامی پیام می دهد که ما برای یک حل معقول و عادلانه آماده هستیم. بیایید، در روشنی معیار های دینی و ملی مردم خود، برای حل مسائل تلاش نماییم. اداره کابل نیز از مخالفت با مردم دست بردارد.

    امارت اسلامی بر روابط مثبت دو جانبه با تمام جهان به ویژه کشورهای منطقه باور دارد و به همجواری نیک با همسایگان متعهد است.

    ما به مردم درد دیده خود اطمینان می دهیم که در زیر چتر نظام واقعی اسلامی، به تمام مردان و زنان افغان، همه حقوق آنان داده خواهد شد.

    هرکسی که در مخالفت با امارت اسلامی سهم گرفته باشد و در عموم هر آن کسی که از امارت اسلامی تشویش دارد، از طرف ما تمام اعمال گذشته آنها عفو و بخشش است، برای آینده آنها خواهان اخوت اسلامی، وحدت ملی و زندگی بهتر هستیم.

    امارت اسلامی برای تعلیم معیاری (دینی و عصری)، تجارت، توسعه، آبادی و برای پیشرفت در تمام بخش های اجتماعی زمینه سازی می کند. زیرا این حق بنیادی افغان ها و نیاز حیاتی و لازمی برای پیشرفت کشور، رفا و خرسندی ملت ماست.

    مجاهدین امارت اسلامی صفوف خود را بیشتر منظم، فعال و قوی بسازند، تا به هدف بزرگ خود که قیام نظام اسلامی و سعادت مردم خویش بعد از خاتمه اشغال است برسند و در آینده برای جلوگیری از هر گونه رویداد های بد و برای مقابله با هر نوع خطرات احتمالی در راستای حفاظت نظام اسلامی، صلح سرتاسری، استحکام امنیت و خدمت مردم آماده باشند.

    امارت اسلامی از اقشار مختلف ملت مسلمان خود، علمای کرام، متنفذان قومی، منورین، دانشمندان، استادان و شاگردان و عموم مردم می خواهد، چنانکه در وظیفه خاتمه اشغال با کمال اخلاص در پهلوی برادران مجاهد خود ایستادند، همچنان در بخش حل موضوعات داخلی نیز به اتحاد و همکاری خود دوام بدهند، تا این مرحله نیز به منزل کامیابی برسد و افغانستان از نظام عادلانه اسلامی و صلح برخوردار شود.

در اخیر، از کشور قطر و امیر محترم آن شیخ تمیم بن حمد آل ثانی سپاسگزارم که سهولت ها را برای مذاکرات فراهم نمود و ازین پروسه با اخلاص حمایت نمود. همچنان از کشور های پاکستان، ازبکستان، چین، ایران، روسیه، اندونیزیا، ترکمنستان، قیرغزستان، امارات متحده عربی و سائر کشورهای که در روند مذاکرات همکاری نمودند سپاسگزاری و تشکری می نمایم. والسلام

زعیم امارت اسلامی افغانستان شیخ الحدیث مولوی هبة الله آخندزاده

۵/۷/۱۴۴۱هـ ق

۱۰/۱۲/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۲۰/۲/۲۹م

دیدگاهتان را بنویسید