نصرت یا رها کردن مومنین نشانه ای در منهج

  نصرت یا رها کردن مومنین نشانه ای در منهج

به قلم: کارزان شکاک

الله تعالی می فرماید: وَإِن یُرِیدُواْ أَن یَخْدَعُوکَ فَإِنَّ حَسْبَکَ اللّهُ هُوَ الَّذِیَ أَیَّدَکَ بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِینَ ‏(انفال/۶۲) و اگر بخواهند تو را فریب دهند (و منظورشان از گرایش به صلح ، مکر و کید باشد ، باکی نداشته باش، چرا که) خدا برای تو کافی است. او همان کسی است که تو را با یاری خود و توسّط مؤمنان تقویت و پشتیبانی کرد.‏

در این صورت تا زمانی که مومنین در پناه الله تعالی در برابر دشمنان از همدیگر حمایت و پشتیبانی کنند عامل قدرت بخشی همدیگر و مانع پیاده شدن نقشه های دشمنان اسلام و مسلمین می گردند.

این واقعیتی است که هانونو مستشرق فرانسوی رسما اعلام  می کند که: «مسلمانان در سرتاسر جهان از شرق تا غرب عالم دارای یک رابطه مشترک و برادری دینی هستند که دل یک مسلمان شرقی برای یک مسلمان در فرانسه می­تپد، همین ارتباط عامل آن شده که امت واحدی را تشکیل دهند، از این رو لازم است از هر راه شده این رابطه را قطع کنیم تا غرب بتواند اهداف خویش را در مشرق زمین پیاده نماید»[۱]

در اینجا دشمنان سعی می کنند با ایجاد تفرق و مشغول کردن مسلمین به مسلمین و پیاده کردن سیاست همیشگی خود یعنی «جدایی بینداز و حکومت کن» به این اتحاد و عامل قدرت بخشی مسلمین صدمه بزنند. زمانی که مسلمین از عامل قدرت بخشی خود غافل شده و فریب دشمنان را خوردند دیگر از همدیگر در برابر دشمنان دفاع نخواهند کرد و هر گروه، گروه دیگر را به دلیل خصومت و دشمنی در مقابل دشمن حقیقی اسلام، تنها خواهد گذارد.

در این مرحله ای که تماماً به سود دشمنان و به ضرر مسلمین تمام می شود هنگامی که یک فلسطینی و یمنی شافعی مذهب تحت انواع جنایات ظالمانه است به شیعیان می فهمانند که اینها سنی هستند و شما شیعه اید و این ربطی به شما ندارد و مانع کمک شیعیان به این اهل سنت تحت ظلم می گردند.

در برابر، زمانی که شیعیان لبنان توسط رژیم صهیونیستی مورد تهاجم قرار می گیرند یا شیعیان ایران توسط آمریکا و متحدینش مورد انواع تجاوزات اقتصادی و نظامی و روانی قرار می گیرند  به اهل سنت می فهمانند که شما سنی هستید و این ربطی به شما ندارد و مانع کمک اهل سنت به این شیعیان تحت ستم می گردند.

اینجاست که دشمنان به اهداف خود رسیده اند و زمینه های تحقق مصیبتی را فراهم کرده اند که الله تعالی قرنها پیش در موردش فرموده است: وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ ۖ وَاصْبِرُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ (انفال/۴۶) و از خدا و پیغمبرش اطاعت نمائید و (در میان خود اختلاف و) کشمکش مکنید،  (که اگر کشمکش کنید) درمانده و ناتوان می‌شوید و شکوه و هیبت شما از میان می‌رود (و ترس و هراسی از شما نمی‌شود) . شکیبائی کنید که خدا با شکیبایان است.‏

 هم اکنون لازم است از خودت بپرسی منهج شما در این زمینه کدام است؟ شما تابع منهج شریعت الله هستید یا تابع دستورات و نقشه های دشمنان الله تعالی ؟!!


[۱] زمانی، محمد حسن، آشنایی با استشراق و اسلام شناسی غربیان، ص ۸۲٫

دیدگاهتان را بنویسید