بمباران شیمیائی حلبچه سند جنایت مشترک سکولاریستهای جهانی، منطقه ای و محلی علیه کُردهای مسلمان

بمباران شیمیائی حلبچه سند جنایت مشترک سکولاریستهای جهانی، منطقه ای و محلی علیه کُردهای مسلمان

به قلم : شاهو سنه ای

 شهر حلبچه یکی از شهرهای هورامان غربی و بخشی از منطقه شهره زور است که ابتدا تحت اشغال سکولاریستی چون صدام حسین و هم اکنون نیز تحت اشغال سکولاریستهای محلی شرکت اقلیم کردستان عراق قرار دارد.

 حکومت سکولار (ناسیونال سوسیالیست) صدام حسین در سال ۱۳۶۶ با تکنولوژی شیمیائی که حکومتهای سکولار غربی چون آلمان و فرانسه و آمریکا و غیره در اختیارش قرار داده بودند با همکاری احزاب سکولار و مرتد محلی چون کومله ها و دمکراتها و طالبانی ها و بارزانی ها و در برابر سکوت و نظاره گر بودن سازمان ملل و سایر ارگانهای سکولار بین المللی اقدام به بمباران شیمائی مردم مسلمان شهر حلبچه نمود.

حکومت سکولار صدام حسین در ساعت ۲ بعدازظهر روز ۲۵ اسفند ۱۳۶۶ با۵۰ فروند میراژ بمب‌افکن و هواپیمای فرانسوی ۲۰۰ بمب (هر یک، ۴ بمب شیمیایی ۵۰۰ کیلویی) را بر سر مردم مسلمان حلبچه ریخت.

  در این جنایت که ۵۰۰۰ مسلمان قتل عام شدند و نزدیک به ۷ تا ۱۰ هزار نفر نیز مصدم شدند که آثار و عواقب آن از جمله انواع سرطانها و بیماری‌های ریوی پس از گذشت ‪ چند دهه همچنان بر روی مردم این شهر مشهود است. این جنایت که به صورت رسمی به عنوان نسل‌کشی مردم مسلمان هورامان غربی شناخته شد و هنوز به عنوان بزرگترین حمله شیمیایی مستقیم به یک منطقه شهرنشین در تاریخ باقی‌مانده‌است با سکوت شرمگین مجامع، حکومتها، نهادهای سکولاریستی و حتی احزاب سکولار بومی مواجه شد.

حکومت سکولار آمریکا سکوت کرد و توسط سازمان ملل سکولار هم نادیده انگاشته شد، شبکه تلویزیونی ای. بی. سی آمریکا در ۲۰ شهریور ۱۳۶۹ (۱۱ سپتامبر ۱۹۹۰) در برنامه‌ای با عنوان “خطی بر روی شن” با اشاره به نقش آمریکا و آلمان در تجهیز صدام به سلاح شیمیایی گزارش داد: صدام به توسعه مجتمع جنگ‌افزار‌های شیمیایی مخفی خود که توسط شرکت‌های غربی در سامره در خارج از بغداد طراحی شده بود، ادامه داد.

اگر «ایدن مصطفی خطیب زاده » یکی از خلبانان عراقی  از ترکمنان ساکن در کرکوک  از انجام دستور صدام حسین مبنی بر بمباران شیمیائی حلبچه امتناع می کند و به همین دلیل اعدام می گردد اما باید دانست که کسی چون قاسملو مرتد رهبر وقت حزب دمکرات کردستان ایران به همراه کومله و پ.ک.ک (در اردوگاه مخمور) در کنار صدام حسین قرار می گیرند و حتی قاسملو در اساس منکر وجود حملات شیمیائی در حلبچه می شود و در مصاحبه با كل‌العرب و بعد از تقريباً هفت ماه از این فاجعه، هنوز حاضر نيست بپذيرد كه عليه مسلمین حلبچه از بمب شيميايي استفاده شده است.

از وی سؤال مي‌شود راديو بي.بي.سي از قول شما گفت كه عراق از سلاح‌هاي شيميايي استفاده كرده. قاسملو مي‌گويد: «بنده اين خبر را تكذيب نموده‌ام. هنگامي كه از من درباره كاربرد سلاح‌هاي شيميايي سؤال شد، پاسخ دادم كاربرد سلاح‌هاي شيميايي را به‌طور كامل مطالعه مي‌نمايم و بعد از مطالعه گزارش‌هاي هيئت اعزامي سازمان ملل متحد به شمال عراق، هيچ‌گونه نشانه‌اي دال بر استفاده از سلاح‌هاي شيميايي مشاهده نكردم و نظر به اين‌كه ما فاصله بسيار نزديكي با منطقه درگيري‌ها داريم، اثري از اين سلاح‌ها مشاهده ننموده‌ايم!!!.»

دیدگاهتان را بنویسید