جرم ماموستا کریکار و انتقال او به ایتالیا

جرم ماموستا کریکار و انتقال او به ایتالیا

به قلم: کیوان مریوانی

  • اگر می بینید که رسول الله صلی الله علیه وسلم در پارلمان مشرکین (دارالندوه) شرکت نمی کند
  • اگر در سیره می خوانید که رسول الله صلی الله علیه وسلم حتی رهبریت و حاکمیت مشرکین را نیز نمی پذیرد
  • اگر مهاجرین را به مناطق تحت حاکمیت نصرانی ها می فرستد نه مناطق تحت حاکمیت مشرکین
  • اگر الله تعالی به صراحت امر می کند که به مشرکین بگوید: لکم دینکم و لی دین

این یعنی اینکه قاعده ی برخورد با مشرکین (سکولاریستها) در طول تاریخ بر برائت بوده است. زمانی که الله متعال از زبان اسوه ی توحید ابراهیم علیه السلام بیان می کند که: «إِنّا بُرَءآؤاْ مّنْكُمْ وَمِمّا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللّهِ»(ممتحنه/۴)، ما از شما و از چیزهایی که به غیر از خداوند می پرستید بری و بیزاریم؛ الله متعال برائت از مشرکین یعنی سکولاریستها را بر برائت از باورهایشان مقدّم کرده، و برائت از مشرکین و سکولاریستها را مهمتر از برائت از باورهایشان دانسته است.

 به همین دلیل:

  1. نه طعام و ذبیحه ی مشرکین (سکولاریستها) خورده می شود
  2. نه با زنان مشرکین (سکولاریستها)  ازدواج می شود (وَلَاتَنْکِحُوا الْمُشْرِکَاتِ حَتَّى یُؤْمِنَّ)
  3. نه از آنها جزیه قبول می شود و مشرکین (سکولاریستها)  بین مرگ و پذیرش اسلام قرار می گیرند (فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ….)

بر این اساس است که رسول الله صلی الله عليه و سلم نیز به صورت واضح و روشن از اقامت مسلمین در بین مشرکین هنگامی ‌که توان هجرت داشته باشند منع  کرده و می‌فرمايد: «أنا بريءٌ مِن كُلِّ مُسلِمٍ يُقيمُ بَينَ أظهُرِ المُشرِكينَ»«من ازهر مسلمانی كه بين مشركين اقامت می‌گزيند، بری و بيزارم».

ما شاهد مهاجرت هزاران نفر به صورت قاچاقی از چین و اروپا و آمریکا و سراسر دنیا به عراق و سوریه و افغانستان و … بوده ایم، حالا ماموستا کریکار گرامی ما در میان مشرکین (سکولاریستها) اقامت گزیده است و آنهمه سناریو سازی برایش شده است . به نظر شما اگر شخصی خودش را در اختیار گرگ قرار دهد و مشکلاتی برایش پیش آبد مقصر گرگ است یا خود شخص؟

در آخرین دادگاه کفار سکولار (مشرک) نروژی می خوانیم که :

قاضی دادگاه نروژ می پرسد: تو می خواستی در کردستان قوانین و شریعت اسلام را پیاده کنی؟

کریکار: بله به یقین ما قانون اسلام را پیاده کردیم ، آیا انتظار دارید قانون نروژ را اجرا می کردیم؟

قاضی: بله مگر چه مشکلی دارد؟

کریکار: آیا می خواستید در کردستان مرد را به ازدواج مرد در بیاوریم؟

در اینجا باید بدانیم جرم ماموستا کریکار ماندن در میان مشرکین (سکولاریستها) و هر کسی چون ایشان که حاضر نیست مفاهیم چهار گانه ی دین (۱- قدرت حکومتی ۲- قانون وبرنامه ۳- اطاعت کردن ۴- جزا و پاداش ) را به سکولاریستها بدهد اما در میان سکولاریستها سکونت دارد باید منتظر چنین سناریوسازی هائی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید