رونمائی از تدلیس آنهائی که طبق سناریوی دشمنان به نام القاعده اما به کام امریکا و ناتو در حرکتند (۱)

رونمائی از تدلیس آنهائی که طبق سناریوی دشمنان به نام القاعده اما به کام امریکا و ناتو در حرکتند (۱)

به قلم: ابوعبدالله موکریانی

زمانی که عمر بن لادن در گفتگوی تلفنی با الشرق الاوسط مدعی شد:  پس از آمدن «ایمان» و «بکر» خواهر و برادرم از ایران همچنان ۲۰ نفر از اعضای خانواده ما از ۹ سال قبل و پس از حمله امریکا در سال ٢۰۰١ به افغانستان  در ایران به سر می برند چندان به آن توجه نشد.

در کنار این حمزه بن لادن پس نوجوان شیخ اسامه در به تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۱۰ نامه ای به پدرش می نویسد که در آن از نشست کسانی چون شیخ محمد شوقی الاسلامبولی، شیخ احمد حسن ابوالخیر، شیخ ابو محمد المصری، شیخ سیف العدل، شیخ سلیمان بو غیث و شیخ ابوحفص موریتانی در ایران سخن می گوید که اینها اسکلت اصلی القاعده ی شیخ اسامه بن لادن تقبله الله به شمار می رفتند.

روزنامه ی سعودی هم اعلام می کند که این اشخاص به همراه سایر سران القاعده قبلاً به صورت سری به ایران پناهنده می شوند، و چون آمریکا و متحدین آن دنبال این افراد بودند، این اشخاص تحت تعقیب در منازل و مجتمع های مسکونی خاص و تحت تدابیر امنیتی قرار می گیرند و سپس به تدریج آزادی های بیشتری به آنها داده می شود تا این که اجازه می یابند که برای خرید از خانه بیرون بروند [۱]و با کمک مأموران امنیتی به گشت وگذار در شهر و خارج شهر پرداخته، از خدمات پزشکی بهره برده، مدرسه‌ای با برنامۀ درسی عربستان سعودی برای فرزندان آنان ایجاد شده و … اما با این وجود نه تنها آمریکا و متحدینش بلکه حکومتهای مبدأ آنها و حتی بستگان انها نیز از حضور اینها در ایران اطلاع دقیقی نداشتند.  

از سوی دیگر می دانیم که جنگ طلبان آمریکائی به هر نحوی می خواستند از ارتباط جمهوری اسلامی ایران با القاعده و اعضای آن سخن گویند و دنبال مدرک کوچکی بودند تا شاید بتوانند از قانون تصویب شده پس از حمله یازده سپتامبر استفاده کنند و با بسیج افکار عمومی جهان به ایران نیز حمله کنند. حتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در ماه مه ۲۰۱۸ که تصمیم خود مبنی بر خروج از توافق هسته ای ایران را اعلام کرد، از این روابط خبر داد و یکی از دلایل تحریم ایران را نیز ارتباط با القاعده بیان می کندو جیمز کلپر، رئیس پیشین اطلاعات ملی آمریکا، همچنان ارتباط  ایران و القاعده را «ازدواج مصلحتی» توصیف می کند.

به همین دلیل، و طبق قاعده ی الحرب خدعة، ایران به مقابله با جنگ روانی آمریکا و متحدینش می پرداخت و به هر نحوی سعی داشت دست آمریکا و متحدین جهانی و منطقه ایش به این اشخاص مسلمان پناهنده نرسد و مقامات کشور از وجود آنها در خاک ایران اظهار بی اطلاعی می کردند.  چون اگر دیده می شد که کسانی صبر نداشتند و فرار می کردند یا باید به سفارتاخانه ی طاغوتها پناه می بردند یا به راحتی در خارج از ایران شکار آمریکا و متحدینش می شدند. مثل ایمان دختر ۱۷ ساله ی شیخ اسامه که به سفارت رژیم آل سعود پناهنده شد و یا شیخ ابوحفص موریتانی که به سفارت موریتانی و یا چون سعد پسر شیخ اسامه تقبله الله در  ژوئن سال ۲۰۰۸ با کمک برادرانش حمزه و لادن از ایران می گریزد و خود را به وزیرستان می رساند اما در سال ۲۰۰۹ در همانجا در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین کشته می شود.

به همین دلیل زمانی که روز چهارشنبه ٢٣ دسامبر ٢٠٠٩/ ٢ دی ماه ١٣٨٨، در روزنامۀ «الشرق الاوسط»  خبر فرار «ایمان» دختر ۱۷ ساله ی شیخ اسامه تقبله الله به سفارت آل سعود نشر می شود، منوچهر متکی، وزیر امور خارجۀ وقت جمهوری اسلامی ایران، سه روز بعد (۵ دی ١٣٨٨ یعنی ۵۵ روز پس از حضور ایمان بن لادن در سفارت آل سعود) در گفتگو با بخش ویژۀ خبری شبکۀ دوم سیمای جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسشی در بارۀ «حضور خانوادۀ بن‌لادن که برخی رسانه‌ها مطرح می‌کنند» گفت که « برای ما هویت او محرز نشده است، اما سفارت عربستان به این موضوع اذعان کرده است … در صورت احراز هویت، این فرد می‌تواند با برگۀ عبور از ایران برود».

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجۀ ایران در گفتگو با “ایرنا” (۶ دی ١٣٨٨) نسبت به این خبر ابراز تردید کرد و گفت «باید ابتدا صحت خبر حضور دختر بن‌لادن در سفارت عربستان سعودی در ایران تائید و سپس در این مورد تصمیم گیری شود». وی گفت «بر اساس منابع مرزی ایران، هیچ فردی با مشخصات ادعا شده از مرزهای ایران وارد کشور نشده، مگر اینکه فرد مذکور به صورت غیرقانونی وارد شده باشد».

حتی در همین نزدیکی ها بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، سخنان «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی را در بارۀ حضور رهبران القاعده در ایران، «دروغ پراکنی‌های ناشیانه» توصیف می کند. و افرادی که فرار کرده و به سفارتهای کشورهای تابعه پناهنده می شوند را اینگونه برای رسانه های کفار جهانی و طاغوتهای محلی بیان می کند که اینها تحویل دولتهای خود شده اند. به عنوان مثال بیان می کند که :در میان این افراد «تعدادی از خانوادۀ بن‌لادن بودند که به دلیل دارا بودن مدرک و تابعیت کشور عربستان سعودی، موضوع به اطلاع دولت عربستان رسید که با هماهنگی با آنها، دختر بن‌لادن تحویل سفارت عربستان در تهران شد».

اما واقعاً اینگونه بود؟ یا اینکه به سبک نعیم بن مسعود رضی الله عنه در جنگ احزاب طبق قاعده ی «الْحَرْبُ خُدْعَةٌ»[۲] در مساله ی خبردهی عمل شده است؟

در هر صورت زمانی که آمریکا و متحدین کذابش نتوانستند به آنچه می خواهند برسند، ابتدا برای کسانی چون شیخ اسامه و پسرش حمزه جایزه ای بین یک تا ۲۵ میلون دلاری تعیین کردند زمانی که این هم نتیجه نداد در آخرین سناریوی ساختگی خود مدعی شدند که در اقامتگاه شیخ اسامه بن لادن تقبله الله در ماه مه ۲۰۱۱ به اسنادی (که به «جایزه اطلاعاتی» معروفند) دست یافته اند که اسرار القاعده را در بر دارند. و مدعی شدند که در مطالعات انجام شده روی نزدیک به ۳۰۰ سند محرمانه منتشر شده توسط نیو امریکا در سال ۲۰۱۸، می توان نتیجه گرفت که دیدگاه القاعده به ایران کاملا خصمانه بوده است.

به همین دلیل  و بر اساس یکی از همین نامه هائی که مدعی شدند که در مقر شیخ اسامه تقبله الله کشف شده است خواستند بگویند که دلیل اینکه القاعده به ایران حمله نکرده این بوده که القاعده باور داشتند ایران از زندانی ها به عنوان «دارایی برای معامله» استفاده می کرده و القاعده هم در نگرانی از اینکه ایران به زندانی ها آسیب برساند، تصمیم گرفته است به این کشور حمله نکند.!

این در حالی بود که دهها برابر ایران ما شاهد وجود زندانیان در پاکستان و آل سعود و افغانستان و غیره بودیم اما باز شیخ اسامه بن لادن و سازمان القاعده ی وی با آنکه بر علیه آن کشورها فتوای جنگ مسلحانه داد اما هرگز بر علیه ایران فتوای جهاد نداد.

اما واقعیت این دوران از چه قرار بود؟ اجازه دهید از زبان «محفوظ ولد الوالد» معروف به  شیخ ابوحفص الموریتانی، مفتی و فرد شمارۀ ۳ القاعده در دوران حیات شیخ اُسامه بن‌لادن تقبله الله رویدادهای این دوران را متوجه شویم که در گفتگو با «لمین اولد سالم» روزنامه نگار موریتانیائی بیان شده و در کتابی بنام «تاریخ سری جهاد، از القاعده تا دولت اسلامی» نشر شده است که در آن به پذیرش و میزبانی ۱۰ ساله ی خانوادۀ شیخ اسامه بن‌لادن تقبله الله  و رهبران بلندپایۀ القاعده ی وی توسط حکومت بدیل اضطراری اسلامی ایران[۳] می پردازد.


[۱] که یکی از دخترهای شیخ اسامه در ضمن یکی از همین خریدها فرار نموده و به سفارتخانه ی آل سعود پناه می برد

[۲] مسلم ۳۳۷۷

[۳] هر حکومتی که بر اساس فقه یکی از مذاهب اسلامی بعد از خلافت راشده تا رسیدن به خلافه علی منهاج النبوه بیاید بدیل این خلافت است و به حکم ضرورت پذیرفته می شود و از آن در برابر تمام کفار حمایت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید