تحلیلی مختصر بر آزادی ۱۶ خواهر مجاهده ی جماعت دوله از زندان اوین

تحلیلی مختصر بر آزادی ۱۶ خواهر مجاهده ی جماعت دوله از زندان اوین

 به قلم: مسعود سنه ای

زمانی که جماعت دوله بسیاری از اعضای خود را به همراه سرزمینهای تحت تصرفش در سوریه و عراق از دست داد بسیاری از خواهران ما که اکثرا همسران یا دختران اعضای دوله بودند بدون سرپناه در میان دشمنان مختلف سرگردان شدند. آنهائی که بومیان عراق و سوریه بودند به نحوی توانستند به طایقه و قبیله ی خود پناهنده شوند و در امان بمانند اما مهاجرین وضعیت دردناکی داشته اند.

در همان ابتدای امر مفتی های سلفی نجدی و تقریبا نیمه دیوانه ای چون طارق عبدالحلیم و ابوبصیر و … فتوای قتل عام این زنان به سبک قتل قوم عاد را صادر کردند و فتوا دادند که این زنها نیز مثل مردانشان خوارج حازمی بوده و باید کشته شوند و…

ما به گواهی ابوعمر چچنی و کسانی چون محیسنی شاهد تجاوزات جنسی به همین مهاجرات از سوی گروههای مزدوری چون جولانی و متحدینش بودیم . در کنار این و پس از آنکه گروه احرار الشام فاش نمود که ۶۰۰ زن مسلمان اهل سنت در زندانهای دارودسته ی جولانی و فتاحی و انصار به سر می برند طرف مقابل هم فاش نمود که ۵۰۰ زن اهل سنت نیز نزد گروه احرار الشام زندانی هستند که تمام مهاجرات در بدترین حالت به سر می برند.

یکی دیگر از زندانهای مخوف خواهران مهاجر ما در عراق قرار داشت که تحت نظارت آمریکا و سایر سازمانهای بین المللی بدترین تجاوزات جسمی و روحی و جنسی به این خواهران شده و تعداد زیادی از آنها نیز پس از تحمل اینهمه شکنجه و … یا اعدام شده اند یا به حبسهای طولانی مدت محکوم شده اند و یا به کشورهای کافر و مرتد خود تحویل داده شده اند.

در کنار این ما شاهد بزرگترین زندان مهاجرات در مناطق تحت نفوذ مرتدین اوجالان هستیم که در جلو چشمان آمریکا و ناتو و  تمام نهادهای بین المللی سکولاریستی و بخصوص گروههای سلفی نجدی چون دارودسته ی جولانی و فتاحی و انصار و احرار و… دنیا شاهد کلیپهائی بود که نشان می داد مرتدین کورد به تعدادی از این مهاجرات تجاوز می کردند  و هم اکنون نیز آنها را در معرض فروش قرار داده اند و برای هر کدام مبلغی تعیین کرده اند که به فروش برسانند. همین چند ماه پیش بود که باز شاهد بودیم که آمریکا  ۱۵۱۲ زن از همسران سربازان دوله را از اردوگاه الهول در استان حسکه به عراق منتقل کرده اند.

در چنین وضعیتی خواهران کورد و مهاجر ما که سرپرست خود را از دست داده بودند با تمام مشقات ناشی از عبور از میان آنهمه درنده و طی نمودن مرزهای سوریه و ترکیه در نهایت خود را تحویل نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دادند.

این خواهران که اکثراً متعلق به شهرهای سنی نشین کرمانشاه و سنندج و بوکان هستند همچون خانواده ی شیخ اسامه و سایر مهاجرینی که پس از حمله ی آمریکا به افغانستان به ایران پناهنده شده بودند در سوئیتهای جداگانه و مجزائی که از دیگر زندانیان سیاسی تفکیک شده اند نزدیک به سه سال نگهداری شدند.

مقامی رسمی در مورد این خواهران گفته است: «بیشتر این زنان متهم به عضویت در داعش (دوله) بوده اند! و آن‌ها پس از کشته شدن یا منفک شدن همسرانشان در عراق و سوریه ، خود را به ایران تسلیم کردند و توسط نهادهای امنیتی بازداشت و سپس در دادگاه محکوم شدند.»

هم اکنون ما شاهد خبری خوشحال کننده و مسرت بخشی هستیم که این خواهران ما به دنبال شیوع کرونا در ایران و موافقت رهبر جمهوری اسلامی ایران با عفو شمار زیادی از زندانیان، ۶ ماه قبل از اتمام محکومیتشان در کمال احترام و عزت نزد خانواده های خود برگشته اند .

سرگذشت خواهران اسیر ما در عراق و سوریه و غیره زنگ خطر و تلنگری برای بیداری ما هستند که به ما نشان دادند تمام سلفیون نجدی  و تشیع انگلیسی و مرتدین سکولار محلی که تحت نظارت آمریکا و ناتو قرار گرفته اند این ظرفیت را دارند که تبدیل به درنده ترین موجودات در برابر مسلمین شوند.

دیدگاهتان را بنویسید