اهل سنت کوردستان ما بین حکومت شیعه مذهب ایران و سکولاریستهای مرتد محلی

اهل سنت کوردستان ما بین حکومت شیعه مذهب ایران و سکولاریستهای مرتد محلی

به قلم: ابوعبدالله جاف جوانرو

ما برای اولین بار در تاریخ اسلام شاهد تشکیل حکومتی شیعه مذهب هستیم که بر اساس فقه شیعیان ۱۲ امامی اداره می شود. برای پیروزی این حاکمیت در ایران تمام اهل سنت نیز مشارکت داشتند.

هنوز چند ماهی از پیروزی انقلاب اسلامی ۵۷ نگذشته بود که گروههای سکولار(مشرک) و مرتد محلی بر علیه شیعیان و تمام اهل سنت کوردستان اعلام جنگ مسلحانه کردند و با حمایتهای تسلیحاتی صدام حسین سکولار(مشرک) به صورت یکجانبه بر علیه اهل سنت کوردستان اعلام جنگ کردند و صدها جوان اهل سنت را قتل عام نمودند.

با آنکه در بین سکولاریستهای مرتد کومله و دمکرات و متحدین غیر بومیشان نیز جنگ داخلی شروع شده و هزاران جوان کورد را به کام مرگ فرستادند اما گروههای اسلام گرای اهل سنت در کوردستان بی پناه و بدون فریاد رسی در حال قتل عام شدن توسط این سکولاریستهای مرتد بودند.

به همین دلیل عده ای که رهبریت کاک احمد مفتی زاده را قبول داشتند از مناطق سنی نشین فرار کرده و به مناطق شیعه نشین تحت کنترل حکومت مرکزی چون کرمانشاه و همدان و … پناه بردند. عده ای هم به منازل خود خزیده و نظاره گر شدند و دسته ای از علما نیز مبارزه تبلیغی و روانی با این مرتدین را بر فرار ترجیح داده و در روستاها و مناطق محل سکونت خود ماندند که همه ی اینها طعمه ی ترورهای این احزاب مرتد محلی شدند به نحوی که ۴۰ عالم بزرگ اهل سنت چون ملا محمد ذبیحی و… به فجیع ترین شیوه ی ممکن به قتل رسیدند.

با آنکه  سنندج بعد از انقلاب اولین اقدامات تروریستی را تجربه کرد و چند روز بعد از پیروزی انقلاب تا ۲۹ بهمن سال ۵۷، یازده ترور در این شهر شروع شد و بعدها سایر شهرهای ایران چون تهران و غیره شاهد ترورها بود اما باید گفت که کوردستان به تنهائی بعد از تهران بیشترین کشته های ناشی از ترور توسط سکولاریستهای محلی را داشته است و شاهد یک هزار و ۸۷۰ شهید بوده است. غیر از ۴۰ نفر از علمای اهل سنت کردستان ۵۰ نفر کارمند، ۲۰ زن خانه دار، ۱۰۰ نفر کارگر، ۲۰ نفر نوجوان، سه کودک زیر پنج سال، ۷۰ شهید دانش آموز، دانشجو و معلم، ۵۰ شهید جهادکشاورزی، ۱۷۰ شهید اصناف و… وجود داشتند.

شما تصور کنید که غیر از تروههای هدفمند تنها همزمان با ۲۸ اسفند سال ۵۷، گروهک سکولار(مشرک) کومله با هلی کوپتر مردم اهل سنت کردستان را مورد هدف قرار داد و در این تاریخ بیش از ۱۰۰ شهید و ۵۰۰ نفر مجروح شدند.

در این صورت اهل سنت کوردستان چه باید می کرد؟ آیا مثل گروههایی چون گروه کاک احمد مفتی زاده باید کوردستان و وطنشان را ترک کنند و همه چیز خود را برای مرتدین سکولار(مشرک)  محلی و مزدوران صدام حسین و آمریکا رها کنند یا …؟

شما باورتان می شود که در چنین شرایطی عده ای از طرفداران ملائی به اسم عبدالقادر توحیدی در همین منطقه ی ما تمام این مرتدین سکولار را رها کرده و به خاطر اختلافات ریز فقهی بر علیه شیعیان اعلام جنگ مسلحانه کرده باشند؟ اما متاسفانه چنین خطای منهجی بزرگی را مرتکب شدند.

آیا در منهج اهل سنت کسی می تواند رای عالمی را پیدا کند که می توان در کنار مرتدین بر علیه فلان مذهب اسلامی جنگید حتی با یک کلمه هم باشد؟ پس چرا عده ای به جای جهاد سه گانه با مشرکین(سکولاریستها) در جبهه ی آنها قرار گرفته اند؟

در چنین شرایطی اهل سنت کوردستان به صورت عام  سکولاریستهای مرتد و این دسته ی اسلامی کج رو را رها کرده و حتی عده ای از آنها با کمک حکومت مرکزی مسلح نیز شدند و توانستند در عرض کمتر از ۶ ماه تمام مرتدین سکولار را از کوردستان جارو نموده و به آغوش صدام حسین سکولار(مشرک) بریزند.

دیدگاهتان را بنویسید