جنگ انگلیس در دو بعد روانی و مسلحانه علیه مسلمین

جنگ انگلیس در دو بعد روانی و مسلحانه علیه مسلمین

ارائه دهنده: عطاء الله هراتی

حکومت سکولار انگلیس با آنکه سابقه ای طولانی در تولید انواع فرقه های منحرف منتسب به تشیع و اهل سنت دارد اما در بعد نظامی نیز به عنوان عضوی فعال در ناتو مرتکب کثیف ترین جنایات در حق مسلمین شده است که به گوشه ای از این جنایات فاش شده اشاره می کنیم که بر اساس انتشار اسناد سری چگونگي مشارکت انگلیس در ربودن و شکنجه غیرقانونی مسلمانان اين كشور را فاش كرد.

به گزارش مفکره الاسلام، شش مسلمان انگلیسي زنداني در گوانتانامو پس از آزادی، اقدام به جمع آوری اطلاعات و اسنادی از سازمان هاي اطلاعاتي MI6, MI5 و وزارت کشور انگلستان کردند تا با انتشار این اسناد سری پرده از راز جنایات های انگلیس علیه مسلمانان این کشور بردارند.

اسناد سری به دست آمده نشان می دهد که انگلیس در عملیات ربودن و شکنجه غیرقانونی مسلمانان دست داشته است. مقامات انگلیسی پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی با ادعای جنگ با تروریسم، به دستگیری و شکنجه مسلمانان اقدام کردند.

در زمینه دست داشتن مقامات انگلیسی در ربودن و شکنجه مسلمانان نزدیک به ۵۰۰ هزار سند وجود دارد که ۶۰ وکیل مسئولیت بررسی این اسناد را برعهده گرفته اند؛ اما تاکنون فقط ۹۰۰ سند در اختیار آنها قرار گرفته است.

این اسناد سری تنها مربوط به مسلمانان انگلیسی نیست بلکه مربوط به همه مسلمانانی است که به دست نیروهای انگلیسی دستگیر شده و به زندان هایی همچون گوانتانامو فرستاده شده اند.

این اسناد نشان می دهد که دفتر نخست وزیر انگلیس نیز در بسیاری از حوادث مشارکت داشته و نسبت به عملکرد نیروهای خود آگاهی داشته است. گفتنی است، سازمان‌های امنيتی انگليس با ماموران آمريكايی در بازداشت و شكنجه مسلمانان بی گناه در بازداشتگاه‌های مخفی در كشورهاي مختلف مشارکت و همدستی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید