تکنیکهای جنگ روانی پ.ک.ک ، جاماندگان از تاریخ و تاریخ رفته های جهان در کوردستان سوریه

تکنیکهای جنگ روانی  پ.ک.ک ، جاماندگان از تاریخ  و تاریخ رفته های جهان در کوردستان سوریه

به قلم: احسان هورامی

با آنکه سکولاریستهای کمونیست پ.ک.ک سعی دارند با تمام لهجه ها و زبانهای مورد نیاز جنگ رواین خود را به پیش ببرند اما در کل از چند تکنیک مشخص پیروی می کنند که به ذکر انها می پردازیم.

  1. کتمان حقایق و کوچک نمایی تلفات وارده به آنها:

فرقه ی ارتدادی پ .ی د  (حزب اتحاد دموکراتیک  کردستان سوریه)  چون از کوردهای ترکیه، ایران و عراق و نیروهای عرب و غیر عرب استفاده می کند  همواره سعی داشته آمار دروغین از تلفات وارده ارائه دهد تا بدین نحو روحیه نیروهای خود را حفظ نماید. چون زمانی که در یک درگیری ۴۰ نفر از نیروهای کرستان ترکیه، عراق ،ایران و عرب به همراه ۱۰ نفر از کردهای سوریه را از دست می دهد فقط به ذکر همان ۱۰ نفری می پردازد که اهل کوردستان سوریه اند و به کتمان دیگر مردگانش می پردازد .  اگر به دقت ملاحظه کنید متوجه می شوید در اطلاعیه های صادره فرقه ی ارتدادی پ .ک.ک به آمارهای نادرست و بیشتر معطوف به حریف اشاره می شود تا نیروهایش و در عوض به سکوت یا کوچک نمایی یا نسبت دادن به مردم عادی در خصوص تلفات خود می پردازد.

  • بزرگنمایی تلفات حریف :

آمار سازی و بزرگنمایی تلفات حریف از دیگر اقدامات فرقه ی ارتدادی پ .ک.ک  بوده است. در این بین با درج تیترهایی از قبیل “ کشته شدن چندین فرمانده عالی و… ” و “کشته شدن فرماندهان ارشد…”  و ” تسخیر فلان پایگاه عمده ی .. ” در رسانه های این گروه حاکی از این مطلب است. کسی که کمترین آشنایی با امور نظامی جنگی دارد به خوبی واقف است هیچ گاه فرماندهان ارشد یک واحد نظامی در خط مقدم درگیری جبهه ای ظاهر نمی شوند چه برسد به پاسخ دهی به تجاوزات یک فرقه تروریستی مزدوری که بقای آن به حمایتهای هوائی و زمینی آمریکا و ناتو و غیره است!!!

  • فرافکنی و کشاندن پای حکومت اقلیم کردستان و ترکیه و القاعده و…به میدان :

فرقه ی ارتدادی پ .ک.ک  سعی داشته همواره پاسخ دهی کوردهای شریعت گرای سوریه  به تجاوزات آنها را حمله ی جبهه النصره و القاعده و ترکیه از طریق ارتش آزاد  و حمله ی حکومت اقلیم کردستان عراق از طریق حزب الپارتی  به خاک حکومت آنها در کوردستان و ملت کورد معرفی نماید !!.

  • معرفی نمودن زخمی ها و تلفات خودی به عنوان مردم بیگناه کورد :

با این تکنیک جنگ روانی رسانه ای فرقه ی ارتدادی پ .ک.ک دو هدف را دنبال می کند. نخست اینکه القاء می نماید ما تلفاتی نداشته ایم و کشته شده ها مردم بی دفاع می باشند و بدین نحو از یکسو سعی در فریب مجامع و نهادهای حقوق بشری و حتی جهان اسلام را  دارند، از سوی دیگر توجیهی برای درمان زخمی ها در بیمارستان های سلیمانیه، اربیل، بیمارستانهای دولتی حکومت بعث سوریه و حتی بیمارستانهای ترکیه بدست می آورند.

  • فرافکنی اهداف دفاع مشروع کوردهای مسلمان در برابر اقدامات فرقه ی ارتدادی پ .ک.ک:

این فرقه ی سکولاریستی سعی داشته در رسانه ها و بیانیه های صادره خود هدف باصطلاح حملات کوردهای مسلمان  را همه چیز به جز جنایات و ترورهای فرقه ی ارتدادی پ ک.ک در حق کوردهای مسلمان سوریه و خیانت فرقه ی ارتدادی پ ک.ک به مسلمین کورد و عرب و تورکمان و…جلوه دهد  . بنابراین نه تنها هیچ اشاره ای به جنایات فرقه ی ارتدادی پ ک.ک نداشته بلکه در حالتی مذبوحانه آسمان و ریسمان را به هم می بافند، پای ترکیه، آمریکا، القاعده، ملت کورد و… را به میان می آورند تا پوشش و کتمانی باشد بر جنایاتشان! و دفاع کردهای شریعت گرای سوریه از خود را حمله  به مرزهای غربی کردستان تلقی نمایند ! اما معلوم نیست منظور آنها از این تعمیم جزء به کل چه بوده است؟ آیا یک فرقه تروریستی مورد نفرت کردهای شریعت گرا ی کردستان سوریه و حتی کردستان عراق و ترکیه برابر است با = کوردستان؟!؟! البته از این دروغگویان بی حیاء انتظاری بیش از این نمی رود.

دیدگاهتان را بنویسید