توانائی هایت را با تکالیفی که داری سنجیده ای؟

توانائی هایت را با تکالیفی که داری سنجیده ای؟

به قلم: مسعود سنه ای

امروزه اگر کسی از ما بپرسد که از بیداری اسلامی ملت خودتان راضی هستید قطعاً خواهیم گفت: بله اما قانع نیستیم . چرا؟

چون الله تعالی توانائی ها و امکانات و وسعتی را به ما داده که می توانیم دهها برابر بیشتر از این به پیش رویم . شما نگاه کنید که ما در چند دهه ی گذشته چه داشتیم؟ و با چه توانائی های کمی به اینجا رسیده ایم؟ اما حالا با اینهمه توانائی و امکانات و وسعتی که الله تعالی به ما بخشیده چقدر به پیش می رویم و سرعت پیش روی ما چقدر است؟

باید بدانیم که الله تعالی به اندازه ی این توانائی ها و وسعت و امکاناتی که داده از ما تکلیف هم می خواهد و تکلیف به دنبال توانائی و وسعت می آید چنانچه می فرماید: لَا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا ۚ (بقره/۲۸۶) خداوند به هیچ کس جز به اندازه توانائیش تکلیف نمی‌کند .

اگر بزرگان ما در جنگ روانی و نظامی با کفار و دارودسته ی منافقین محلی توانستند با آنهمه بی امکاناتی به چنان جایگاهی برسند و به چنان پیشرفتهای دست یابند و اینگونه اسلام را به ما برسانند، حالا ما با اینهمه توانائی و امکانات و وسعتی که الله تعالی به ما بخشید چه میزان در جهاد با کفار سکولار و اشغالگر خارجی و مزدوران محلی آنها و محافظت از عقیده و دین و ارزشهای خود پیش رفته ایم؟

باید صادقانه بگوئیم: چون وسع و توانائی هایمان زیاد است و به همان اندازه تکلیف ما نیز زیاد می شود، ما به اندازه ی کافی به تکالیفمان در برابر بندگان الله و دین الله و در برابر جنگ گرم و روانی کفار سکولار و اشغالگر خارجی و مرتدین سکولار محلی عمل نکرده ایم و لازم است به هوش بیائیم .

به هوش بیائیم که کفار سکولار جهانی و مزدوران و فریب خوردگان محلی آنها در قالب گروههای سکولار و شبه اسلامی که برای سکولاریسم و دموکراسی سکولاریستها دعوت می دهند در جنگی روانی به عقاید و باورها و ارزشهای ما یورش آورده اند و لازم است از خودت بپرسی:  آیا به این میزان از مبارزه با این مفسدان راضی و قانع هستی؟ آیا به اندازه ی وسعت و توانائی که داری به تکالیف خود عمل کرده ای؟

آیا در مسیر وحدت آگاهانه، هدفمند و حرکتی از کانال یکی از «۳ابزار» برتر[۱] و پرهیز از شرک فرقه گرائی و تفرق قرار گرفته ای که اگر خودت ثمره و نتیجه ی اعمال و تکالیفی که انجام می دهی را ندیدی باز امیدوار باشی که در مسیر صحیحی قرار گرفته ای که هدفی مشخص دارد و برای رسیدن به این هدف برایش برنامه ریزی کرده ای؟


[۱] قانون شریعت الله و سپس تاریخ مسلمین تنها قدرت نظامی ناشی از «۳ابزار» را به ما معرفی می کند که چهارمی ندارد . این سه ابزار عبارتند از : ۱- خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ که اولین و مهمترین ابزار و وسیله ست (مثل حکومت رسول الله صلی الله علیه وسلم و خلفای راشدین رضی الله عنهم) ۲- حکومت بدیل اضطراری اسلامی که در زمان نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ انجام وظیفه می کند (مثل حکومت امویها و عباسی ها و عثمانی ها) ۳- شورای واحد مجاهدین که در صورت نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ و حکومت بدیل اضطراری اسلامی انجام وظیفه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید