کارنامه ی گروههای مسلح و متفرق سوریه عبرتی برای مومنین

کارنامه ی گروههای مسلح و متفرق سوریه عبرتی برای مومنین

به قلم: ابوخالد کوردستانی

کسی که امروز حقیقت گروهها و فصایل شام را نمی بیند؛ یا فردی است جاهل و سر و ته شده  و یا لجبازی است کور چشم و کور دل.

دیگر هیچکس با جدیت و پافشاری و با عزم و اراده با حکومت بشار اسد نمی جنگد ؛ و نقش این گروههای تابع ناتو و آمریکا در عرصه نبرد در شرف انتهاست. گروههای ادلب پس از اینکه همچون ابزاری جهت ممانعت از ورود دولت اسلامی به ادلب بکارگرفته شدند، اکنون در حال نابود کردن یکدیگرند و بر سر خدمت به ناتو (از کانال حکومت سکولار ترکیه) و ناتو و توافق با تمام طرفها بخاطر کسب منافع حزبی شان با هم مسابقه می دهند .

گروههای غوطه قبلا با بیرون راندن دوله از غوطه و همچنین مانع شدن از آن برای پیشروی در قلمون و همکاری با حکومت بشار اسد برای دفع و پس راندن آن نقش خود را به اتمام رساندند و پس از اتمام ماموریتشان بر سرشان ریختند تا کار آنان را یکسره نمایند .

البته دسته ی اندکی از آنان که خدمات ارزنده ای به حکومت بشار اسد و طرفهای مورد توافق حکومت بشار اسد تقدیم کرده بودند حکومت از طریق صلح و سازش بر بعضی ها منت نمود و برخی از آنان را با اتوبوسها به سمت ادلب روانه ساخت تا یک سری نقشها در آنجا تکمیل گردد ، تا زمانیکه روز ادلب هم فرا می رسد !

اما گروههای درعا و حوران و قنیطره که با حکومت بشار اسد آتش بس کردند و با جان و خون و فداکاریهای شان با ائتلاف صهیو – آمریکائی همکاری کردند ، نوبت اینها به تعویق افتاد تا بر ضد جیش خالد بن ولید در وادی الیرموک بکار گرفته شدند که ثابت کرده بود بر همگی آنان برتری دارد ، و این گروهها با وجود تعداد فراوان شان و پشتیبانی نیرومند حامیانشان قادر نبودند هیچگونه دستاوردی در میدان مواجهه بدست آورند.

پس از اینکه گروههای خیانتکار صحوات از هم پاشیدند و حتی اصول انقلابی و اساس و پایه های آن را نیز فروختند که سالهای برایش تبلیغ کرده و شعارهای احساسی و عوام پسندانه سر می دادند، هم اکنون مردم متوجه شده اند که گروههائی التقاطی و دسته هائی از تاجران جهاد مواجه اند که غیر از تفرق و ذلیلی و جنگ داخلی و تلف شدن ناموس هزاران دختر و زن اهل سنت و ویرانی وطن و مشتی شعارهای احساسی چیزی به ارمغان نیاروده اند .

و این وعده الله در مورد اهل تفرقه و ذلیلی است ؛ آن ذات عظیم و منزهی که بر خود واجب نموده تا مومنان متحد و یکپارچه را یاری دهد و از تفرقه اندازان اعلام برائت کرده است چنانچه می فرماید: إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا لَّسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيْءٍ ۚ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ يُنَبِّئُهُم بِمَا كَانُوا يَفْعَلُونَ (انعام/۱۵۹)

یگمان کسانی که آئین خود را پراکنده می‌دارند و دسته دسته و گروه گروه می‌شوند تو به هیچ وجه از آنان نیستی و ( حساب تو از آنان جدا و ) سروکارشان با خدا است و خدا ایشان را از آنچه می‌کنند باخبر می‌سازد ( و سزای آنان را خواهد داد ) .‏

مگر با چشمان خودمان نمی بینیم الله تعالی چگونه این اهل تفرق را سزا می دهد؟

فَاعْتَبِرُوا يَا أُولِي الْأَبْصَارِ . پس عبرت بگیرید اى صاحبان چشم

دیدگاهتان را بنویسید