درسهائی که از فتوای سلفیت نجدی درباری در کشتار اتحادیه ی شافعی – زیدی یمن باید آموخت

درسهائی که از فتوای سلفیت نجدی درباری در کشتار اتحادیه ی شافعی – زیدی یمن باید آموخت

به قلم: ابوابراهیم هورامی

چنانچه می دانیم در یمن حکومتی سکولار و مزدور آمریکا و دست پرورده ی رژیم فاسد آل سعود تحت ریاست عبد ربه منصور بر یمن حاکمیت داشت که همه شاهد جنایات این حاکم فاسد بودیم . ثمره ی این ظلمها اتحاد میلونها شافعی مذهب با عده ای از شیعیان زیدی حوثی بود که در نتیجه ی آن حاکمیت پایتخت یمن به دست این اتحادیه ی شافعی – زیدی افتاد.

به دنبال این پیروزی مبارک که ثمره ی اتحاد میان مذاهب اسلامی بود آمریکا و ناتو با تشکیل اتحادیه ای از مزدوران خود تحت ریاست رژیم فاسد آل سعود به مردم ستمدیده و فقیر و انقلابی یمن حمله کردند .

 مفتی شافعی مذهب یمن «علامه سهل ابراهیم بن عقیل» در برابر حملات وحشیانه ی مزدوران آمریکا به خاک یمن ضمن توصیف سعودی ها به نوکران یهود، فتوای جهاد بر علیه کفار سکولار خارجی و مزدوران محلی آنها را داد و تاکید کرد: هیچ گاه جرایم سعودی ها علیه خود را فراموش نمی کنیم و یمن هیچ گاه سر فرود نخواهد آورد، حتی اگر تنها یک نفر از آن زنده بماند.

در برابر این فتوای آشکار شافعی های یمن ما شاهد دهها فتوای نجدی ها در توجیه جنایات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا و ناتو و جنایات هوائی و زمینی متحدین آل سعود و امارات در کشتار شافعی ها و زیدی های یمن بوده ایم که در اینجا به بررسی مختصر فتوای یکی از سران سلفیت نجدی اشاره می شود.

ربيع بن هادي المدخلي از سلفی های نجدی درباری است که همچون سایر نجدی های درباری متناسب با خواست طاغوتها فتواهای خود را سازماندهی و با ادبیاتی شبه اسلامی ارائه می دهند. این شیخ سلفی نجدی ابتدا می گوید:

  1. لاشك أن هؤلاء الرافضة الحوثيين شر من الخوارج (بدون شک این حوثی های رافضی بدتر از خوارج هستند)
  2. ۲-     وضموا إلى هذا الشر الخروج فعلا على الأمة( وعلاوه بر این شر، بر امت نیز خروج کرده اند)

 فتأسيا برسول الله ـ صلى الله عليه وسلم ــ في حثه على قتال الخوارج فنرى أن الحوثيين شر من الخوارج ويجب قتالهم, (چون حوثی ها بدتر از خوارج هستند پس قتال و جنگ با انها واجب است)

کسی که کوچکترین آگاهی به مذاهب اسلامی داشته باشد می داند که خوارج و حوثی ها و روافض (غلاة میان شیعه ی ۱۲ امامی) کاملاً از هم متمایز هستند و ترکیبی که این شخص تولید کرده ربطی به شریعت الله ندارد. 

علاوه بر این : به نظر شما قیام و خروج شافعی ها و زیدی ها بر علیه آمریکا و ناتو و مزدوران مرتد آنها چون عبدربه منصور و رژیم فاسد آل سعود و امارات خروج بر امت اسلامی است؟ از کی تا به حال جنگ بر علیه مزدوران آمریکا شده جنگ بر علیه امت؟!!

ربيع بن هادي المدخلي چون می داند که عقاید زیدی ها ربطی به عقاید خوارج ندارد و این دروغی آشکار و اتهامی است بی پایه و اساس، و علاوه بر این پیشوای زیدی ها زید بن علی رحمهما الله بود که به غلاة میان شیعیان لقب رافضی را داد؛ پس غیر ممکن است اینها رافضی هم باشند، فوراً بیان می کند:  والله تبارك وتعالى يقول : وَإِنْ طَائِفَتَانِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ اقْتَتَلُوا فَأَصْلِحُوا بَيْنَهُمَا فَإِنْ بَغَتْ إِحْدَاهُمَا عَلَى الأُخْرَى فَقَاتِلُوا الَّتِي تَبْغِي حَتَّى تَفِيءَ إِلَى أَمْرِ اللَّهِ فَإِنْ فَاءَتْ فَأَصْلِحُوا بَيْنَهُمَا بِالْعَدْلِ وَأَقْسِطُوا إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ [الحجرات: ٩].

فهؤلاء يجب قتالهم حتى لو كانوا مؤمنين كامل الإيمان واعتدوا على المسلمين وبغوا عليهم ولم يفيئوا إلى أمر الله تبارك وتعالى, ” پس با اینها قتال و جنگ واجب است حتی اگر مومنینی باشند که ایمانی کامل دارند چون بر مسلمین تجاوز کرده اند و بر مسلمین بغی و سرکشی کرده اند و تسلیم امر الله نشده اند!!

برادران و خواهران گرامی: اگر مجاهدین شافعی و زیدی یمن جزو مومنین هستند به نظر شما اینها بر مسلمین تجاوز کرده و اهل بغی هستند و تسلیم امر الله تعالی نیستند یا آمریکا و ناتو و مرتدین محلی و طاغوتهای مزدور آل سعود و امارات و غیره بر این مومنین حمله کرده و تا کنون هزاران کودک و پیرو جوان را قتل عام کرده و تمام زیر ساختهای این مومنین را نابود کرده اند؟

اگر قیام بر علیه مرتدین سکولار محلی و قیام بر علیه آمریکا و ناتو و تسلیم قانون آنها نشدن مساوی است با خوارج و اهل بغی و تسلیم قانون شریعت الله نشدن، پس همه بدانید که رب و بتهای امثال مدخلی همین کفار جهانی و طاغوتها و مرتدین محلی هستند که برایشان قانون وضع می کنند و اینها به عبادت این طاغوتها مشغول هستند.

 در پایان ربيع بن هادي المدخلي با عبارت « فأيها المجاهدون في سبيل الله» مجاهد خواندن مزدوران آمریکا و ناتو و با بستن چند دروغ دیگر که می تواند با آنها احساسات عوام اهل سنت را تحریک کرده و بر آتش جنگ داخلی بدمد چنین می گوید:

  1. أسأل الله تبارك وتعالى أن ينصركم, وأن يدمر هذه الطائفة الباغية الظالمة القائمة على منهج كفري؛  (منهج حوثی ها کفری است)
  2. يكفر أصحاب رسول الله ـ صلى الله عليه وسلم ـ (منهج حوثی ها اصحاب را تکفیر می کند)
  3. ويطعن في أزواج رسول الله … (منهج حوثی ها نسبت به امهات المومنین توهین و طعن وارد می کند)

با آنکه حمله کنند گان به اتحادیه ی شافعی ها و حوثی های یمن را مجاهد نام می برد (که شامل آمریکا و ناتو و طاغتوها و مرتدین مزدور محلی هستند) و طبعاً منهج آنها را صحیح می داند که آنها مشمول حکم مجاهدین و وعده های بهشت می داند؛ در برابر، منهج زیدی ها و شافعی ها را با عبارت حوثی کفری می داند (چون کلاً اتحادیه ی شافعی ها و زدی را حوثی می داند). سبحان الله

به دروغ می گوید که زیدی ها اصحاب را تکفیر می کنند که دروغی است آشکار و باز دروغی بزرگتر اینکه می گوید که اینها به ازواج رسول الله صلی الله علیه وسلم نسبت زنا و… می دهند در حالی که هیچ احدی نمی تواند حتی در کتب بزرگان زیدی چنین دروغ آشکاری را پیدا کند.

اما ربيع بن هادي المدخلي به دنبال این و بدون شرم و حیاء و بدون رعایت ظوابط شرعی فوراً حوثی ها را تکفیر نموده و می گوید:  فمن يعتقد من هذه الطائفة الخبيثة هذه العقيدة لا نشك في كفره ووجوب قتله ولو لم يبدأنا بالقتال.  [1] جنگ و قتال با حوثی ها واجب است حتی اگر آنها جنگ را ابتدا شروع نکرده باشند.

در این فتوای سراسر دروغ واضح می بینیم که میلیونها شافعی مذهب که با زیدی ها متحد شده اند تحت عنوان حوثی ها نادیده گرفته شده و تکفیر شده و فتوای قتل عام آنها صادر می شود در حالی که خود حوثی ها تنها بخشی از زیدی ها هستند.

این است بخشی از چهره ی سلفیت خاص نجدیت زمانی که قصد دارد بر علیه سایر مذاهب اسلامی و در خدمت به کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی وارد جنگ روانی شود.

اهل سنت لازم است هرگز فتواهای این تدلیس گران و دغلبازان مزدور نجدی را که در شبکه های مختلف ماهواره ای و مجازی در سطح وسعی نشر می شوند را قبل از تحقیق دقیق و تبیین شرعی نپذیرند، آنها سربازان جنگ روانی دشمن و تاجران توحید و اهل سنت هستند که با شعار توحید و دفاع از اهل سنت تیشه به عقاید توحیدی مسلمین و موجودیت اهل سنت زده اند.

اهل سنت ایران و افغانستان نباید اجازه دهند که این مجریان جنگ روانی دشمن با دروغاهای بی اساس خود در مورد مذاهب اسلامی سناریوی یمن را در خاک آنها تکرار کنند همچنانکه در سوریه و عراق و لیبی و غیره با موفقیت تکرارش کردند و اهل سنت را شعارهای دروغین و جنگهای داخلی اشان به خاک ذلت نشاندند.  


[۱] فتوای روز الجمعة۲۳/۴/۱۴۳۳هـ .

دیدگاهتان را بنویسید