ترور ۲ فرمانده مهاجر مخالف جولانی در ادلب هشدار تکراری به مهاجرین

ترور ۲ فرمانده مهاجر مخالف جولانی در ادلب هشدار تکراری به مهاجرین

به قلم : ابوخالد کردستانی

امروز ما شاهد مرگ دو فرمانده ی سرشناس و مهاجر القاعده ی ایمن الظواهری در ادلب بودیم که روز گذشته توسط موشکهای آمریکائی در ادلب مورد هدف قرار گرفته بودند. اللهم أجرنا في مصيبتنا وأخلفنا بخير منها..

أبي القسام الأردني نفر شماره ۳ القاعد ی الظواهری و فرمانده ی نظامی آنها بلال الصنعاني دو چهره ی برجسته از مهاجرین اهل سنت موجود در سوریه بودند که چند روز قبل به همراه بسیاری از فرماندهان جدا شده از گروه جولانی اتاق عملیاتی تحت عنوان « فَاثْبُتُوا» را به وجود آورده بودند.

قتل مهاجرینی که با سیاستهای دارودسته ی جولانی مخالف هستند به امری عادی در ادلب تبدیل شده است . پیامی که دهها بار از این طریق به مهاجرین مخالف جولانی صادر شده این است که: مهاجرین همچون یک ابزار «تاریخ استفاده» مشخصی دارند و چنانچه مخالفتی با سیاستهای جولانی و اربابان خارجی آن داشته باشند ممکن است این «تاریخ استفاده» زودتر تمام شود.

گروه جولانی و گروههای همسو با آن زمانی از اینهمه نتایج و ثمرات وحشتناک و جنایات غیر قابل انکار آنها نسبت به مهاجرین و حتی مردم  اهل سنت سوریه مورد بازخواست قرار می گیرند فوراً جهاد فی سبیل ناتو  خود را (از کانال حکومت سکولار و مرتد ترکیه) تحت عنوان جهاد دفع نامگذاری می کنند و می گویند:” در جهاد اونم جهاد دفع خیلی وقتا ممکنه هیچ منفعتی دنیوی نداشته باشد و از نگاه شرعی هم این شرط برای جهاد دفع وضع نشده است بلکه دفع دشمن صائل خودش بهترین منفعت است.”

اینجا همان سخن علی ابن ابی طالب رضی الله عنه صدق می کند که می فرماید: «کلمة الحق یراد به الباطل» . سخنی که در مورد جهاد دفع گفته اند حق است اما اراده ی آنها باطل است . چون اینها در مسیر تفرق و ذلیلی و جنگ داخلی و خرج کردن اهل سنت در راه اهداف کفار سکولار جهانی و طاغوتهای مرتد محلی هستند و جنگ طبق نقشه ی کفار ربطی به جهاد فی سبیل الله ندارد چه رسد به اینکه اینها خودشان کفار ناتو را وارد سرزمینهای مسلمین کرده و در راه اهداف ناتو مسلمین را خرج می کنند .

پس مانده های گروه فتاحی و انصار به این هشدارهای متعدد اهمیت می دهند و از این مهلکه خود را بیرون می شکند، یا اینکه خود قربانی بعدی خواهند بود؟

دیدگاهتان را بنویسید