جنگ دو گروه نجدی کوردها در سوریه پیامی تکراری به اهل سنت ایران

جنگ دو گروه نجدی کوردها در سوریه پیامی تکراری به اهل سنت ایران

به قلم: مسعود سنه ای

چند روز قبل ما شاهد جنگ مسلحانه میان دارودسته جولانی با دو جماعت انصارالاسلام و حراس الدین از شاخه های القاعده ی ظواهری بودیم . دارودسته ی جولانی از چند گروهک مختلف مثل گروه ملافتاحی از ایران و احرار الشام و … شکل گرفته است.

در این درگیرهای تکراری دو نکته و درس مهم برای اهل سنت ایران نهفته است :

  1. این جنگها و درگیری ها ربطی به اهل سنت سوریه یا سایر مناطق ندارد بلکه جنگی درون گروهی و تکراری میان گروههای مختلف نجدیت است.
  2. در این جنگها دو گروه سلفی نجدی ملافتاحی و ته مانده های انصار از میان کوردها با هم درگیر شدند تا نشان دهند که گروههای نجدی مثل عشایر بی سازمان و محدود بینی هستند که تنها برای شیخ و برداشت و منافع خود می جنگند نه برای اهل سنت و مصالح امت اسلامی .

دارودسته ی نجدی جولانی زمانی جنگ را بر سایر نجدی ها تحمیل کرده است که در هم پیمانی با ترکیه (عضو فعال ناتو) و همسو با سایر طاغوتهای متحد با آمریکا و ناتو قرار گرفته، و نه تنها نیروهای ناتو و روس را اسکورت می کند  بلکه به آنها نیز در ادلب تمکین داده است.

در این درگیری ها و جنگهای گروه ملا فتاحی با جماعت انصار الاسلام و حراس الدین چرا بیانیه ای از سوی ملا فتاحی ندیدیم؟ باید بدانیم که جنگ جولانی مساویست با جنگ ملافتاحی . چون ملا فتاحی یکی از سربازان زیر دست جولانی است.

این گروههای نجدی مگر می توانند این جنگهای لفظی و مسلحانه ی تکراری میان خود  را از اهل سنت پنهان کنند؟

چرا این گروههای نجدی در تفرق و جنگ داخلی همان مسیر مشرکین (سکولاریستها) را می روند در حالی که الله تعالی می فرماید: وَلَا تَکُونُوا مِنَ الْمُشْرِکِینَ‏* مِنَ الَّذِینَ فَرَّقُوا دِینَهُمْ وَکَانُوا شِیَعاً کُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَیْهِمْ فَرِحُونَ ‏(روم۳۲-۳۳)

و از زمره مشرکان [سکولاریستها] نگردید، از آن کسانی که دین خود را پراکنده و بخش بخش کرده‌اند و به دسته‌ها و گروههای گوناگونی تقسیم شده‌اند. هر گروهی هم از آنچه که دارد خرسند و خوشحال است.‏

ما کوردها جنگهای وحشیانه ی داخلی میان کومله ها و دموکراتها و بارزانی ها و طالبانی ها و پ.ک.ک و حسک و… را تجربه کرده ایم که همگی سکولار (مشرک) بودند و میدانیم ثمره ی این تفرقها و جنگهای داخلی چیست؟

اهل سنت ایران اجازه نخواهد داد که گروههائی با نام اسلام و اهل سنت بار دیگر مجری تکرار این فجایع باشند. فجایعی که همین گروههای نجدی در سوریه و عراق و لیبی و افغانستان و یمن و… بارها و بارها تکرارش کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید