اهل سنت کُردستان و محکوم کردن هر گونه درگیری مردمی با طرفدارن احزاب سکولار

اهل سنت کُردستان و محکوم کردن هر گونه درگیری مردمی با طرفدارن احزاب سکولار

به قلم: ابوعبدالله موکریانی

زمانی که خداوند سکولاریستها (یا به زبان عربی مشرکین) را در کنار یهود به عنوان دشمنان شماره یک مومنین معرفی می کند و می فرماید: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا(مائده/۸۲)  و زمانی که سکولاریستهای مرتد محلی ، به حکم مرتد بودنشان ، به عنوان یک بیماری داخلی ، بدتر و کثیفتر از کفار اصلی به شمار می روند؛ اما با این وجود سیاستهای مسلمین باید تابع سیاستهای دارالاسلام (سرزمینی که طبق فقه یکی از مذاهب اسلامی اداره می شود و رهبر آن هم مسلمان است) باشد.

واقع بینی و انطباق با قرآن و سنت صحیح بر فهم امامان صالح این امت درکفر به طاغوت، ولاء و براء،   دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان  و راهکار اتحاد بین مسلمین باید جایگزین گمراهیهای فکری ، شرک تفرق، تاویلات و حکمت تراشی های نفسانی ، تعصبات غلط ناسیونالیستی و دیگر آلودگیهای فکری و عقیدتی در میان بخش بزرگی از شریعت گرایان  گردد .

شکی نیست که هم اکنون کفار سکولار جهانی به همراه سکولاریستهای مزدور محلی بخشهائی از سرزمینهای اسلامی را مورد هجوم قرار داده اند و در کنار این اشغالگری و جنگ مسلح برای انهدام  عقاید و فرهنگ اسلامی ما، جنگ روانی بی سابقه ای را نیز از طریق رسانه های ماهواره ای و مجازی و غیره راه انداخته اند و برای همه واضح شده است که دشمنان شماره یک ما همین سکولاریستهای اشغالگر خارجی و طرفدارن سکولار محلی آنها هستند.

اما نکته ی مهم این پازل این است که  تنها کفار از این مزدوران سکولار در راستای اهداف خود استفاده نمی کنند بلکه مسلمین نیز از این ابزارها در راستای اهداف خود بر علیه کفار سکولار جهانی به رهبری امریکا و ناتو و سایر طاغوتهای محلی استفاده کرده اند. سکولاریستهای محلی ابزار هستند و طبیعی است که هر کسی بتواند از ابزارها در راه اهداف خودش استفاده کند.

پس اگر دیدی که مثلاً طرفداران حزب مزدوران اوجالان حتی به صورت آزاد و با حمایت نیروهای امنیتی ج.ا.ایران نمایشات کاریکاتوری، مضحکانه و احساساتی در کوچه و بازار شهرما، که عده ای از مردم جاهل و فریب خورده ی تابع ماهواره ها را نیز با خود همراه نموده اند،  راه می اندازند باید متوجه شوی که قضیه از چه قرار است؟!

اینها با چراغ سبز حکومتی و بر اساس معادله  و دیپلماسی خاص منطقه ای مانده اند و تا کنون این سیاستها به نفع مومنین کُردستان بوده است، « زمانی » که کار حکومت با این موجودات تمام شد مثل دستمال توالت مستعمل به زباله دانی ریخته خواهند شد. پس هر گونه درگیری با اینها  و ایجاد اغتشاش در شهرهای کردنشین ، به صورت غیر مستقیم  درگیری با منافع و سیاستهای ج.ا.ایران محسوب می گردد.

 بر همین مبنا، ما هر گونه برخورد فیزیکی با این موجودات فریب خورده را محکوم و منافی سیاست شرعی و منافع اهل سنت غرب ایران می دانیم  و اجازه نمی دهیم کسی در این بازی بچگانه قربانی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید