برگی از کارنامه ی مفتی های جهادی نجدیت در سوریه

برگی از کارنامه ی مفتی های جهادی نجدیت در سوریه

به قلم: ابوصلاح الدین الکوردی

گاه انسان فکر می کند که گروههای مختلف نجدیت در برخورد با سایر مسلمین و حتی در برخورد با هم بر اساس چه قاعده ای عمل می کنند؟ به گونه ای شده که اصلاً نمی توان آنها را پیش بینی کرد چون بر اصل ثابت شرعی پایبند نیستند، بلکه خودشان و شیخشان شده اند اصل!!

 روزی ابومحمد مقدسی دارودسته ی جولانی را مرتد می داند و روزی عمر رفاعی (یکی از مفتیان و از جوخه های ابوقتاده) فتوا می دهد که: شاگردان و پیروان مقدسی را بعد از اقامه حجت بکشید همچون قتل عاد ‼

روز دیگر طارق عبدالحلیم به صراحت ابوقتاده  اردن نشین و شاگرد لندن نشین اورا در مقاله ای تحت عنوان   “عملاء لا علماء”  تکفیر می کند و می گوید : “ابو قتاده فلسطینی و ابو محمود فلسطینی به تمام معنی عمیل و جاسوسان طواغیت هستند … الله تعالی شر آن جاسوس و عمیلها را بر ما و مسلمانان کم کند”.

در کنار این باز فتوا می دهد که کشتن مرد و زن همفکران نجدی خودش در دوله حلال است  و به سهولت فتوای قتل عام آنها را به سبک قوم عاد می دهد آنهم چه زمان؟ زمانی که اسیر آمریکا و ناتو و مرتدین سکولار اوجالان شده اند!!! و علاوه بر آنکه از نظر اخلاقی مرتدین سکولار (مشرک) و کمونیست (دهری) حزب کارگران اوجالان را بهتر از طرفداران دوله می داند ، دین این سکولاریستها(مشرکین) را هم بهتر از دین دوله می داند که همان اسلام است!!

و بعد از آنها ابوبصیر طرطوسی بلند می شود و در مورد دارودسته ی جولانی فتوا می دهد:

” حکم جماعت الجولانی همان حکم دواعش است که خوارج، اهل غلو، اهل بغی و مفسد فی الارض هستند و همه احکام خوارج غلات بر آنها جاری می گردد.افراد و مجموعه هایی هم به جماعت مجرم الجولانی ملحق شده اند که خوارج نیستند و صفات خوارج بر آنها منطبق نمی شود، اما گناه تکثیر سواد خوارج و نصرت آنها بر عهده این افراد است است و به دلیل سختی برای تمییز میان آنها و دیگر جماعت ها در معارک، این جماعت ها هم مثل خوارج غلات و اهل بغی با آنها رفتار می شود تا اینکه از الجولانی و جماعت مجرم او جدا بشوند و با صداقت توبه کنند و از الجولانی  و منهج و فساد و ظلم او برائت بجویند.”

همین ابوبصیر در جای دیگری می گوید:جنایت هایی که جولانی مرتکب شد، نظام نصیری بشار اسد هم مرتکب نشد !!

عربها در چنین مواردی می گویند: عاد السحر الی الساحر؛ پس بچشید این جزای اعمال خودتان است.

 الله تعالی ما را با گروههای نجدی آزمایش نکند و با پیروی صحیح از منهج اهل سنت و جماعت ایمان و دنیا و قیامت ما را حفظ کند.

2 دیدگاه دربارهٔ «برگی از کارنامه ی مفتی های جهادی نجدیت در سوریه»

  • الان : نه .

   در میان اهل سنت : القاعده ی اسامه بن لادن (نه ایمن الظواهری) طالبان ملا عمر (نه طالبان کنونی) اتحادیه ی شافعی ها و زیدی های یمن .
   در میان تشیع هم : تنها رهبریت حکومت بدیل اضطراری اسلامی ایران

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید