شناختی بر خنجر مسموم مرتدین سکولاریست ترکیه بر پیکره ی امت اسلامی ( قسمت سوم )

شناختی بر خنجر مسموم مرتدین سکولاریست ترکیه  بر پیکره ی امت اسلامی  ( قسمت سوم )

گردآوری و ارائه دهنده : احسان هورامی

چهار دهه پيش و در سال ۱۹۸۰ در ترکيه آخرين کودتاي نظامي توسط ژنرال کنعان اورن و در راستاي کودتاهاي قبلي (که هر ۱۰ سال يکبار به منظور تثبيت نظام لاييک و سکولاريستي آتاتورک در ترکيه انجام مي‌شد)، مديريت کشور را در پي تحولات جديد در منطقه به ويژه تحول عظيم  بيداري اسلامي در منطقه  و امضاي موافقت نامه ننگين کمپ ديويد (۱۹۷۹) به دست گرفت.

 تورگوت اوزال که يک اقتصاددان تکنوکرات و از لحاظ سياسي سكولاريست ليبرال بود با خانه‌نشين شدن سياستمداران قديمي ترکيه از جمله سليمان دميرل، نجم‌الدين اربکان و بولنت اجويت توسط کودتاگران که از فعاليت سياسي منع شده بودند، با سازماندهي حزب آناوطن (مام ميهن) در انتخابات مجلس پيروز شد و به عنوان نخست‌وزير، کابينه اش را تشکيل داد. با وجود فضاي امنيتي کشور که توسط نظاميان ايجاد شده بود، اوزال در رويکردي هدايت شده چهره‌هايي ليبرال رده ي سكولار به اصطلاح اسلام‌گرا چون کاظم اکساي و محمد کچه‌جيلر را در کابينه‌اش به کار گرفت و خود نيز با وجود برخورد خشن نظاميان با اسلام‌گرايان رفتاري مسالمت‌جويانه با آنان داشت.

 مردم مسلمان ترکيه که تفکرات سكولاريستي  ديکته شده غرب توسط آتاتورک را نپذيرفتند و اعتقادات عميق اسلامي آنان همواره نکته مکث و ترديدي از سوي غرب در نگاه به اين کشور بود، اين بار با بهره‌گيري از تجربه گران‌سنگ بيداري اسلامي  به سازماندهي جديدي در ميان اقشار مختلف به ويژه جوانان پرداختند. حجاب به نمادي در مبارزه عليه لاييسم و نظام سکولار آتاتورک تبديل شد. بازار انتشارات اسلامي گرم و تجمعات بعضا ده‌ها هزار نفره جوانان متدين و مصمم ترکيه در طول سال هاي ۱۹۸۰ از تحولاتي جدي در آينده‌اي نزديک خبر مي‌داد.

 اگرچه آمريکايي‌ها شرايط جديد ترکيه در نيمه دهه ۱۹۹۰ را برنتافتند و به علت نگراني جدي از مواضع دولت  نجم الدين اربکان به ويژه در مقابله با منافع نامشروع صهيونيزم جهاني، بالاخره با جنگ رواني ـ تبليغاتي و از طريق عوامل خود دولت وي را ساقط كردند، اما بيداري اسلامي و مسلمانان ترکيه راه خود را يافته بودند اما چند سال بعد جهانخواران سكولاريست  توانستند شاگردان اربکان را اين بار در «حزب عدالت و توسعه» به رهبري «رجب طيب اردوغان» به پيروزي برسانند و ترکيه يک عصر خيانت بار جديدي را در لواي اسلام ليبرال و ميانه رو به پيش مي برد .

 کشوري که در دوران جنگ سرد تنها به عنوان کمربند امنيتي براي منافع غرب ارزيابي مي‌شد، کشوري که دولت‌هايش همانند رژيم شاه در ايران بايد حامي سياست‌ها و منافع نامشروع رژيم صهيونيستي در خاورميانه به دستور آمريکا باشد،   اينبار تصميم دارد كه همچون اسب آشيل و منافقي خطرناك جهت محافظت از منافع غرب جهت مبارزه با بيداري اسلامي و مجاهدين مسلح آن عمل نمايد . اين يک ترکيه ي سكولاريست جديد تحت حاكميت اخوان الشياطين ليبرال زده ي خائني است که بايد هم توسط ديگران و هم از سوي رهبران کنوني بيداري اسلامي  بازشناسي شود تا بتوان ارزيابي درستي از چرايي و چگونگي تحولات عميق و زيربنايي جامعه امروز ترکيه پيدا کرد.

 ترکيه‌اي که رييس‌جمهور کودتاگرش در دهه ۱۹۸۰ در سفرش به ارزروم ، خطاب به زنان مي‌گفت حجابتان را برداريد زيرا غربي‌ها فکر مي‌کنند شما به خاطر زشت بودن حجاب مي‌پوشيد!

ملت مجاهد پرور و قهرمان ترك و كردهاي نواده ي صلاح الدين ايوبي  صلاحيت و قابليت  جايگاهي بسيار والاتر از اين موقعيت پستي را دارند كه سكولاريستهاي مرتد و دين فروشان خائن برايشان فراهم نموده ا ند. مجاهدين بيدار فرقه ي ناجيه در خاك كردها و تركها و عربهاي اين كشور بايد موقعيت به وجود آمده ي جهاني توسط بيداري اسلامي را درك نموده و از آن محافظت نمايند . اين بيسار مهم است كه كردها و تركها ي مسلمان ميزان قدرت و تاثيرگذاري خود در منطقه و حتي جهان به خاطر شرايط جغرافيائي و حميت قومي و اسلامي شان را درك و هضم نمايند  ي ز ترکيه بايد اين موقعيت پديدار شده را حفظ و از آن حراست کنند .

بيداري اسلامي و قيام‌هايي که در منطقه پديدار شد آن چنان پرشتاب، گسترده و عميق بود که هنوز هم پس از گذشت حدود يك سال بسياري نتوانستند اين تحولات را رمزگشايي و چرايي پيدايش آن را تحليل کنند. برخي هم که به تحليل‌هايي دست يافته‌اند نمي‌توانند باور کنند که حرکت خودجوش بيداري اسلامي مردمي به واسطه لبريز شدن صبر ملت‌هايي بوده است که حداقل سه دهه گذشته را با يك ظلم رو به تزايدسكولاريستهاي مرتد  پشت سر گذاشتند.

از اتحاديه عرب، شوراي همکاري خليج‌فارس، اتحاديه آفريقا و کشورهايي چون ترکيه، عربستان و قطر به عنوان بازيگران منطقه‌يي جهت خيانت به بيداري اسلامي و انقلابات  مسلمين بايد نام برد . قطر   بعد از کمک به تحقق پروژه تجزيه جنوب سودان با همراهي کويت و امارات متحده عربي، اينک در اجراي نقشه راه آمريکا و اسراييل در رويارويي با انقلاب‌هاي منطقه به عنوان يک پيمانکار جهانخواران سكولاريست و مرتدين محلي وارد عمل شده است. از همراهي نظامي با ناتو در ليبي تا مشارکت در کشتار مردم  وحمايت از جنايات علي عبدالله صالح در يمن تا بازي‌هاي مرموز و مشکوک عليه مجاهدين و مسلمين سوريه زنجيره‌اي از عملکرد دولت قطر و عربستان و تركيه و…را تشکيل مي‌دهد که بايد به افکار عمومي منطقه توضيح داد .

 نقش ترکيه به عنوان ديگر بازيگر منافق غيرعرب منطقه‌يي عليه بيداري اسلامي :

ترکيه در آغاز قيام‌هاي مردمي و مشاهده خروش توفنده ملل منطقه آن چنان به وجد آمده بود که اردوغان در اوج‌گيري قيام مردم  بحرين  در ميدان لوءلوء  در مراسمي در استانبول از عاشورا و قيام کربلا سخن گفت. در تحولات ماه‌هاي نخستين مصر نيز تعامل ترکيه به گونه‌اي است که تلقي افکار عمومي آن است که رهبران ترکيه در کنار ملت بزرگ مصر و مطالباتاسلامي ‌شان قرار دارند و وزير امور خارجه و نخست‌وزير ترکيه تورهاي منطقه‌يي و خارج از منطقه‌شان را تشديد کردند.از مجاهدين شريعت گراي سوريه در برابر حكومت سكولاريست بشار اسد حمايت مي كند !! و… ناگهان ترکيه تمام قد در کنار ناتو قرار مي‌گيرد و سخني از حمايت ترکيه از بيداري اسلامي شنيده نمي‌شود؛ هم‌چنين تبادل نظر آمريکايي‌ها و اروپايي‌ها با ترکيه و مشورت‌هاي ترکيه با جريان ضد بيداري اسلامي و مزدور منطقه به پيشقراولي پادشاه عربستان افزايش مي‌يابد و بدين شكل چهره ي رياكارانه ي سكولاريستهاي مرتد تركيه نمايانتر مي شود .

بله ؛ چرا ترکيه در کنار عربستان و قطر قرار گرفته است؟و هم‌اينک نيز در مقابله با مردم يمن از ديکتاتور اين کشور حمايت مي‌کنند  .  عربستان و قطر با چه هدفي در کنار ترکيه پول، سلاح و رسانه‌هاي خود به ويژه الجزيره و العربيه را عليه سوريه به‌کار گرفته‌اند؟   آيا واقعا اين اقدامات در دفاع از مردم سوريه است؟!  آیا اقدام نمايشي در اخراج سفير رژيم صهيونيستي تاثیری در قضاوت مردم نسبت به حکومت سکولاریستهای مرتد ترکیه خواهد داشت ؟ و…..

اظهارات اردوغان در مصر شکاف عميقي در باور مسلمانان نسبت به رهبران ترکيه که هنوز از ماهیت حقیقی آنها بی خبر بودند ايجاد كرد

 اظهارات اردوغان در مصر  آگاهي آشكار و عميقي در باور مسلمانان منطقه و به ويژه مردم مسلمان ترکيه نسبت به مباني اعتقادي و اسلامي رهبران کنوني ترکيه ايجاد كرد. اردوغان و هم‌فکران او در دولت وحزب سكولاريست  عدالت و توسعه از طريق فريب مردم به اسلامگرائي و خيانت به احساسات اسلامي مردم روي كار آمدند . اما آگاهان و اساسنامه ي حزبيشان  ، سكولاريست و مرتد بودن آنها را به نمايش گذاشته بودند . با اين وجود خداوند اين بار نيز روي منافقانه ي خائنيني را نشان داد كه تحت لواي اسلام ميانه و بخصوص جريان مبارك اخوان المسلمين به صورت اخوان الشياطيني در آمده اند كه از پشت به پيكره ي بيداري اسلامي و نهضت آزادي خواهانه ي مسلمين خنجر مي زنند . اما مردم عوام و ساده فهميدند كه آيا اردوغان آماده است به مردم مسلمان ترکيه بگويد که حاصل ده‌ها سال مبارزات آن‌ها عليه نظام اسلام‌ستيز لاييک در ترکيه بازگشت دوباره به قانون اساسي و حکمراني سکولاریسم  خواهد بود؟ 

موافقت با استقرار سپر موشکي گامي براي استقرار موشک‌هاي آمريکايي در ترکيه است

ترکيه در سال‌هاي اخير سياست به صفر رساندن (Zero Base) اختلافات با کشورهاي منطقه به ويژه همسايگان را در دستور کار ديپلماسي خود قرار داد. زيرا ترکيه با هيچ تهديدي از جانب کشورهای همسایه ی خود مواجه نيست. اصرار ناتو از آن جهت بود که در صورت اعلام يک عضو به در معرض تهديد بودن مي‌توانند تمهيداتي از جمله استقرار موشکي را عملياتي كنند. اکنون سوال از داود اوغلو اين است که طي چند ‌سال گذشته چه تهديدي از سوي همسايگان براي ترکيه حادث شده است؟

پس در اينجا خطر ،  كل بيداري اسلامي و مجاهدين منطقه هستند و…… نه دولت ايران و حتی روسیه . هرچند ممكن است عليه دولتهاي همسايه هم در حل اختلافات بر سر منافع  كارايي داشته باشد .

شرط‌بندي روي اسب بازنده خلاف عقل است

 تحولات منطقه جدي است، بيداري اسلامي زيرساخت خاورميانه جديد است، رژيم صهيونيستي و سكولاريستهاي مرتد در منطقه و آمريکا و روسیه و چین در جهان بزرگ‌ترين طرف‌هاي بازنده دومينوي قيام‌هاي مردمي خواهند بود. بر اين اساس  سكولاريستهاي مرتد بايد بدانند كه حتي در نگاه سوداگرانه، شرط‌بندي روي اسب بازنده خلاف عقل است.

پایان دوران سکولارها در ترکیه

استعفای دسته جمعی فرماندهان ارشد نظامی ترکیه ممکن است در ظاهر استعفای چند مقام ارشد نظامی باشد اما این اتفاق اخیر در ترکیه نشان می دهد نظامیان در این کشور که تاکنون با قدرت خود توانسته بودند دولتهای مختلف را در ترکیه سرنگون و به راحتی کودتا کنند، در برابر حكومت سكولاريستي رجب طيب اردوغان تسليم شده‌اند.

به گزارش  روزنامه داون و کانترپانچ، استعفای چند فرمانده ارشد ارتش ترکیه این موضوع را اثبات کرد که در حال حاضر هیچ عاملی نمی تواند در برابر حزب رجب طيب اردوغان  در این کشور بایستد.واين بزرگترين دليل و فرصت براي اردوغان  و حزبش مي باشد كه ديگران آنرا به دروغ اسلامگرا مي خوانند تا اينكه اگر اين دروغ  اسلامگرا بودن وي راست باشد وي شريعت اسلام و حكم الله را به جاي حكم سكولاريسم در جامعه ي مسلمان نشين تركيه پياده كند . اما چنانچه همه مي دانيم اردوغان هم يك سكولاريست مرتدي  است كه از اساس با شريعت و احكام اسلام مخالف مي باشد و تنها تفاوت وي با ديگر سكولاريستها در اين است كه بيداري اسلامي و گرايش مردم به شريعت وي را وادار كرده است كه جهت كسب  قدرت از ابزار و شعار آزاديهاي فردي براي مسلمين در مسائل كاملا شخصي چون حجاب و… سود ببرد . 

 ژنرال ايشيک کوشانر، رئيس ستاد فرماندهي ارتش و فرماندهان نيروهاي زميني، دريايي و هوايي ارتش ترکيه  به طور دسته جمعي استعفا كردند. تنها یک دهه بود که ژنرال‌های ارشد ترکیه با سرنگون کردن حکومت‌های مختلف در ترکیه خشم خود را نشان می دادند اما پس از به قدرت رسیدن حزب سكولاريست و به دروغ اسلامگراي  عدالت و توسعه عده اي گمراه بر اين باور بودند كه شرایط ترکیه با تحول عظیمی روبروخواهد شد. اما ديديم كه شخص و احزاب  سكولاريست تابع قوانين سكولاريسم و مجري احكامش  هستند و هرگز قوانين اسلام در نزدشان ارزشي ندارد و روح سكولاريسم هم يعني فساد و نابراي و ظلم .اکنون چندین ژنرال‌ ارتش به اتهام تلاش برای کودتا علیه دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور در زندان هستند که در صورت اثبات جرمشان ممکن است با محکومیت ۱۵ تا ۲۰ سال زندان روبرو شوند. و اين انتهاي قدرت و مانور اردوغان و حزب سكولارش را مي رساند . اما با گذشت چند سال هنوز عده اي سكولاريست مرتد و گله اي از طرفداران اخوان الشياطين در ميان مردم و رسانه هايشان بر اسلامگرا بودن اردوغان سكولاريست مرتد تاكيد نموده و يا غلط هايش را به پاي اسلام نوشته و يا براي غلطهايش عذر بدتر از گناه مي تراشند .

ژنرال‌های  سكولاريست ارتش در ترکیه راهی جز پذیرفتن اقتدار و تثبیت قدرت  سكولاريستهاي حزب عدالت و توسعه  در این کشور ندارند. این ژنرال‌ها راهی جز استعفا و اذعان به قدرت دولت  سكولاريستي  تحت امر حزب عدالت و توسعه ندارند. به دنبال استعفای این مقامات نظامی ارشد در ترکیه نگرانی‌هایی در میان مردم این کشور در مورد خلاء حضور نظامیان و احتمال به خطر افتادن تدابیر امنیتی ایجاد شد اما عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه به سرعت ژنرال “نجدت اوزل” را به فرماندهي نيروهاي زميني و کفيل رياست ستاد فرماندهي ارتش اين کشور منصوب کرد.

اردوغان هیچ وقت قابل مقايسه با نجم الدین اربکان نخست وزیر اسبق ترکیه  نيست . وي با آنكه شاگرد اربكان است اما به شاهدي خود اربكان و مصاحبه اش در شرق الاوسط رجب طيب اردوغان يك كودتاچي در درون حزب اربكان و خائن دست نشانده اي از طرف اسرائيل و قدرتهاي غربي است . اربکان در زمان فعالیت در راس قدرت در ترکیه مجبور شد که به دلیل فشارهای ژنرال‌های ارتش از سمت خود استعفا کند. آن زمان قدرت در دست سکولارهاي نظامي  بود و اکنون  سكولارهاي غيرنظامي  به رهبري اردغان قدرت را در اختیار دارند كه قدرت نظامي را نيز در دست خود قبضه كرده اند. بنابراین ژنرال‌های ارتش دیگر نمی توانند آن اقتدار سابق را داشته باشند.  سکولاریسم همچنان در امور قضایی، اجرایی، رسانه‌ها و حتی مراکز آموزشی ریشه دوانده است و این باعث تثبیت قدرت سكولاريستها ونظامیان  سكولاريست در این کشور شده  است و پس از دومین پیروزی حزب عدالت و توسعه  در ترکیه تحولات جدیدی  به نفع شريعت اسلام رخ نداد بلكه با فراافكني و گمراه نمودن افكار عمومي بيشترين سم را بر ذهن و عقايد مسلمين تزريق كرده اند .

نظاميان سکولار در ترکیه به این نتیجه رسیده‌اند که سرنگون کردن سكولارهای غير نظامي تحت نام عدالت و توسعه که در این کشور دستاوردهای فوق‌العاده‌ای را در تثبيت اركان سكولاريسم به نام خود ثبت کرده‌اند، بسیار سخت است. استعفای تکان دهنده این چند مقام ارشد نظامی ترکیه را می توان پایان دوره سکولارهاي نظامي  در ترکیه و روي كارآمدن  دروره ي جديد سكولارهاي غير نظامي با پشتوانه ي نظامي  توصیف کرد. با توجه به اینکه برخی از مقامات نظامی این کشور با اتهام طرح ریزی اقدامات علیه دولت سكولارمواجه شده‌اند، بعید است نظامیان سکولار بتوانند در برابر سكولارهاي غيرنظامي دوام بیاورند و در نتیجه مجبور هستند که خود را از صحنه سیاست دور کنند و ابزاري شوند جهت سياستهاي سكولاريستي غيرنظامياني چون اردوغان و حزبش.

دریا سرزاک روزنامه نگار روزنامه ملیت گفت: این استعفای گروهی فرماندهان ارشد نشانه آشکاری از اختلاف جدی میان دولت غیرنظامی حزب عدالت و توسعه  و نظامیان سکولار در ترکیه بوده است. قطعا یکی از عوامل تثبیت قدرت حزب عدالت و توسعه  تبليغات عوام فريبانه ي گرايش به اسلام  و نمايشهاي كاريكاتوري اسلاميش بوده كه توانست به اين روش پست حمایت‌های مردم  مسلمان را كسب نمده و همين حمايتها تكيه گاه وي در درجه ي دوم گشت . چون عامل اساسي و قدرتمند در تثبيت حكومت سكولارهاي غيرنظامي حزب عدالت و توسعه پايبندي وي به اصول سكولاريسم و حمايتهاي هدفمند قدرتهاي  خارجي چون اسرائيل و دول سكولاريست خارجي مي باشد . بسیاری از تحلیل گران استعفای این فرماندهان نظامی در ترکیه را گامی در راستای ایجاد دموكراسي و سكولاريزاسيون تمام عیار توسط سكولارهاي غيرنظامي   در این کشور توصیف کرده‌اند. احمت آلتان روزنامه نگار در این کشور تصریح کرد: دوران کودتا در ترکیه به سر آمده و این کشور در مسیر دموکراسی حرکت می کند.

کمال قلیچداراوغلو در مجلس  سكولاريستي ترکیه:

اردوغان با حمایت از رییس میت (سازمان اطلاعات ترکیه) زمینه وقوع جنایات پنهان را فراهم می کند

رهبر سكولاريست حزب جمهوری خلق تلاش اردوغان برای حمایت از رییس میت را تشکیل زمینه ای جدید برای جرائم و جنایات پنهان در ترکیه قلمداد کرد.

به گزارش NTVmsnbc در تالار حزب جمهوری خلق کمال قلیچداراوغلو در مخالفت با تصویب لایحه دفاع از “هاکان فیدان” رییس سرویس اطلاعاتی میت گفت: ” بالاترین مقام امنیتی این کشور به تشخیص قاضی دارای اختیارات ویژه به دادگاه فراخوانده شد اما نخست وزیر به منظور دفاع از او دستور داده تا در مجلس قانونی تصویب شود تا از این پس رییس سرویس اطلاعاتی کشور، فقط با اجازه نخست وزیر به دادگاه فراخوانده شود. این چه شیوه مواجهه ای با مساله مهم قانون و دولت حقوق محور است؟ این کار رسما لگدمال کردن حقوق است.”

وی در ادامه افزود: ” در مناطق کردنشین این کشور و همچنین در استانبول و آنکارا و چندین شهر دیگر هزاران نفر از سوی ماموران وابسته میت و نیروهای امنیتی ژاندارمری در دهه ۹۰ به صورت پنهانی کشته شدند و با اقدام جدید اردوغان، آن دوران دوباره زنده می شود. با ترتیبی که اردوغان اتخاذ کرده پس فردا یک مامور می تواند رییس جمهور را به راحتی ترور کند و قاضی جرات احضار او به دادگاه نداشته باشد. من از این تریبون اعلام می کنم که اردوغان با این اقدام بزرگترین اشتباه زندگی خود را مرتکب شده و نام خود را به عنوان رییس شبکه تبهکاران و افراد ضدقانون ثبت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید