درسهائی در ترور شیخ ابومحمد سودانی در ادلب و افشاگری های اقمار سابق جولانی

درسهائی در ترور شیخ ابومحمد سودانی در ادلب و افشاگری های اقمار سابق جولانی

به قلم : ابوخالد کوردستانی

شیخ ابو محمد سودانی یکی از رهبران حراس‌الدین و از مجاهدان سابق که تجربه جهادی در افغانستان و یمن و سومالی را داشت و از دوستان شیخ اسامه و شیخ ایمن الظواهری نیز بود، روز پنج‌شنبه ۱۵ اکتبر همراه قاضی ابو ذر مصری در نزدیکی عرب‌سعید شمال سوریه توسط هواپیماهای آمریکایی مورد هدف قرار گرفته و در نتیجه کشته شدند.

او در تاریخ ۹ اکتبر یعنی شش روز قبل از شهادتش، طی یک پیام از جولانی خواسته بود تا شیخ ابو عبدالرحمن مکی را آزاد نموده و با حکم قرار دادن ابو قتاده فلسطینی (ساکن اردن) مسائل اختلافی را حل و فصل نمایند اما رهبران دارودسته ی جولانی قبول نکردند. سپس پنج روز بعد یعنی به تاریخ ۱۴ اکتبر مجدداً با فرستادن پیام دیگری از آنها خواست تا با برقراری محاکمه شرعی، از ریختن خون‌های بیشتر جلوگیری کنند. اما باز هم پذیرفته نشد و شیخ سودانی از فردای آن روز توسط هواپیماهای آمریکایی به قتل رسید.

طارق عبدالحلیم (ساکن انگلیس) در پی کشته شدن شیخ ابومحمد السودانی با عبارت:«سگان هیئت بار دیگر خیانت کردند» با نوشتن مطلبی بلند بالا و ذکر اسناد و مدارک و شواهد یقینی موجود بیانیه ای را منتشر ساخت و گفت: السودانی زمانی به شهادت رسید که از سگ ترکیه یعنی جولانی نوشت و از وی خواست دست از حمله به افراد صادق بردارد. تمامی کسانی که در معرض حمله هواپیماهای بدون سرنشین صلیبی ها قرار می گیرند در زمره کسانی هستند که به سگ ترکیه اعتراض می کنند و هدف قرار گرفتن شیوخ و کشته شدن آنها توسط تحالف با همکاری شخص جولانی و دار و دسته وی انجام میگیرد

هانی السباعی (ساکن انگلیس) یکی دیگر از اقمار سابق جولانی بعد از طارق عبدالحلیم در واکنش به کشته شدن شیخ ابومحمد السودانی موضع گرفت و سخنان تندی بر علیه جماعت هیئت تحریر الشام بر زبان آورد و نوشت: عجیب که ادلب تبدیل به دامی برای تمامی افرادی شده است که در جهاد افغانستان مشارکت داشته اند …و همه افراد کشته شده با نوعی برنامه هدفمند روبرو بودند یعنی در ابتدا و قبل از کشته شدن به آنها اتهاماتی مانند داعشی بودن زده شده و چهره این افراد تخریب شد و بعد از این اقدام حذف فیزیکی شدند

به دنبال این باز طارق عبدالحلیم از بازداشت داماد ابو فراس السوری توسط هیئت تحریر الشام خبر داد و نوشت: سگان هیئت این افراد زبون و دستاویزهای غرب ابو حمزه درعاوی داماد شیخ شهید ابو فراس سوری را در جریان تصفیه مجاهدین واقعی بازداشت کردند تا زمینه برای تسلیم تمام عیار را فراهم کنند. الله شاهد است که این تفاله هایی که این مجاهدین را بازداشت می کنند جوانانی جنایتکار هستند که هیچ ارتباطی با قتال وجهاد ندارند.

در این واکنشها و سخنان به دو امر مهم می رسیم:

  • علماء فرموده اند: «الجزاء من جِنسِ العمل». زمانی بود که دارودسته ی جولانی با سخنان همین اشخاص به قتل عام اهل سنت و حتی تجاوز به نوامیس اهل سنت پرداختند و الان به همان سبک نوبت خودشان رسیده است.
  • علمای ساکن در دارالکفرهای انگلیس و کانادا و اردن و … با نوبتی طرفداری کردن از گروهها، در مسیر پیاده کردن اهداف کفار سکولار جهانی و تولید جنگ داخلی و حذف تدریجی مخالفین طاغوتهای جهانی و منطقه ای هستند و همچون مار و عقرب غبر قابل اعتماد بوده اند.

آیا کسی هست که عبرت بگیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید