علت اساسی دشمنی آمریکا و ناتو با حکومت جمهوری اسلامی ایران

علت اساسی دشمنی آمریکا و ناتو با حکومت جمهوری اسلامی ایران

به قلم : ابوعبدالله جاف جوانرو

زمانی که واکنش حماس و جهاد اسلامی فلسطین و امارت اسلامی طالبان را در ترور دانشمند نظامی حکومت بدیل اضطراری اسلامی ایران دیدم  احساس کردم که به نکته ی اساسی اشاره کرده اند و آنهم علت این دشمنی است.

زمانی که انقلاب اسلامی ایران جهت استقلال و پایبندی به قانون شریعت الله به وجود آمد یکی از اهداف مادی آن این بود که وابستگی و عقب‌‌ماندگی را از این ملّت بزداید، کسانی که عقب‌ماندگی و وابستگی به نفع آنها بود، در مقابل این انقلاب و این دارالاسلام می‌ایستند؛ این طبیعی است.

یعنی ‌کسانی که از وابستگی و عقب‌ماندگی سرزمینهای اسلامی و منجمله ایران سود می بردند، امروز با دارالاسلام ایران و سایر مجاهدینی که برای تشکیل حکومتی اسلامی و بیرون راندن اشغالگران و مزدوران آنها از سرزمین خود و استقلال واقعی جهاد می کنند دشمنانی آشتی ناپذیر هستند.

پس علت دشمنی آمریکا و ناتو و سایر کفار با حکومت بدیل اضطراری اسلامی ایران همان علت دشمنی کفار با حکومتهای بدیل اضطراری اسلامی مسلمین در اندلس و عثمانی و طالبان و شباب سومالی و … است . یعنی  علّت به ماهیّت و حقیقت این حرکت عظیم بر می گردد نه به حنفی با شیعه یا شافعی و… بودن آنها.

زمانی که مسئولین دارالاسلام چون طالبان ملا محمد عمر رحمه الله و یا رهبریت جمهوری اسلامی ایران به مبانی انقلاب و اصول حاکم بر روابط خارجی دارالاسلام با دارالکفر پایبند می شوند و عملاً می خواهند نشان دهند که در حال تشکیل یک تمدّن در حال رشد و بالندگی هستند، کفار سکولار جهانی و مزدوران محلی آنها می دانند که اگر چنین حرکتی به نتایج خودش برسد، بساط ظلم و استکبار و استعمار دولتهای سکولار و اشغالگر خارجی و مزدوران محلی آنها برچیده خواهد شد، به همین دلیل دشمنی آنها عمیقتر و ریشه دارتر خواهد شد.

علت اساسی دشمنی آمریکا و سایر متحدین جهانی آن چون ناتو و مزدوران محلی آن چون آل سعود و امارات و… به همین جا بر می گردد. اما اگر مسلمین با پشتیبانی دارالاسلام – که در واقع دین الله را پشتیبانی کرده اند – درست عمل کردند و کوتاهی نکردند نتیجه ی این دشمنی به سود مومنین و دارالاسلام است . الله تعالی می فرماید: وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزيزٌ (حج آیه ۴۰)

و خداوند قطعاً کسانی را که یاری اورا  کنند (و از آیینش دفاع نمایند) یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است.

این است علت اساسی دشمنی و این است ثمره ی قطعی این دشمنی ها «اگر» ما درست عمل کنیم و کوتاهی و سهل انگاری نکنیم .

دیدگاهتان را بنویسید