شبهه : ما در دوران مکی هستیم و پیش کشیدن دارالاسلام هنوز زود است

شبهه : ما در دوران مکی هستیم و پیش کشیدن دارالاسلام هنوز زود است

به قلم : سیروان رستمی

مساله ی دارالاسلام و دارالکفر از بدیهیات منهج اهل سنت است و در این زمینه به صورت مفصل صحبت شده است با این وجود چون شبهه ای عقلی را مطرح کرده اند و زیر بنای شرعی ندارد من هم به صورت عقلی به آن پاسخ می دهم.

این دشمنان اسلام اوضاع امروزی عالم اسلام را به وضع مسلمانان در مکه قیاس نموده اند در حالیکه هیچ علت مشترکی وجود ندارد، در آنزمان مسلمانان کمتر از صد نفر بودند واز هیچ وسیله ی جنگی بر خوردار نبودند، در حالیکه امروز شمار مسلمانان بیش از يك ميليارد و نصف است، وبا تجهيزات وابزار جنگی فراوان مسلح اند، مسلمانان در مناطق مختلف با کفار بر سر پیکار اند و پشت سرهم آنها را شکست میدهند و علاوه بر آن مسلمین دارای دارالاسلام قدرتمندی هم هستند و این شبهات بیشتر جنبه ی جنگ روانی بر علیه دارالاسلام و مجاهدین دارد.

حالا اگر فرضاً این شبهه را قبول کنیم پس باید مسئله را منحصر به جهاد نسازیم، زیرا اگر ما بر این عقیده هستیم که ما در دور مکی زندگی میکنیم، دارالاسلام مسلمین منحل شود و جهاد مسلحانه باید تعطيل شود ویا کاملاً مورد منع قرار گیرد، وصرف دعوت سری وخفیه انجام گیرد، پس باید احکام شرعی دیگری که در مدینه منوره نازل شد ومسلمانان مکلف به انجام آن شد همگي تعطيل شود تا ما در مرحله جدیدی داخل شده وآنرا عملی کنیم.

 بطور مثال: روزه ،حج ، زكات ، نماز جمعه و.. باید ترک شود، زیرا اين احكام در مدینه منوره بر مسلمانان فرض شد، نوشیدن شراب باید اجازه داده شود، سود باید حلال  شود ، زنا بايد آزاد گردد ، بي حجابي بايد رسميت يابد و…  پس آن عده از علمای دربار ومدعیان علم که بر اين باور هستند قبل از همه باید ترک روزه وحج  و….کرده  سپس مردم را به ترک جهاد فتوی دهند.

آیا چنین چیزی ممکن است؟ آیا این سخن یک دوست مسلمین است یا یک دشمن؟

 واگر مسئله ضعف مسلمانان وقوت کفار دلیلی برای ترک جهاد باشد، پس چه وقت مسلمانان قوت می گیرند؟ آیا راهی غیر از قدرت حکومتی دارالاسلام و راهی غیر از جهاد با کفار سکولار و اشغالگر خارجی و مزدوران محلی آنها وجود دارد؟

الله تعالی می فرماید: الَّذِینَ آمَنُواْ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِیَاء الشَّیْطَانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفاً ‏(نساء/۷۶) کسانی که ایمان آورده‌اند ، در راه الله می‌جنگند ، و کسانی که کفرپیشه‌اند ، در راه شیطان می‌جنگند . پس با یاران شیطان بجنگید . بیگمان نیرنگ شیطان همیشه ضعیف بوده است .

شما در جنگ روانی مسلحانه در جبهه ی دارالاسلام و مومنین قرار گرفته ای یا در جبهه ی دارالکفرها و کفار؟!!‏

دیدگاهتان را بنویسید