رئیس سابق حزب مطالبه آزاد: بزرگترین دشمن کردها پ.ک.ک است.

رئیس سابق حزب مطالبه آزاد: بزرگترین دشمن کردها پ.ک.ک است.

ارائه دهنده :  محسن صادقی (سقز)

چریکهای کمونیست حزب کارگران اوجالان (پ.ک.ک ) در دهه های گذشته صدها مسلمان اهل سنت کردستان ترکیه را به جرم کهنه پرستی و مخالفت با قوانین کمونیستی خود ترور و اعدام نموده اند . نمونه ی آن درگیریهای خونینی است که با حزب الله کردستان ترکیه داشته است . این حزب کمونیست و چپ به همراه سکولاریستهای کمالیست ترکیه هزاران مسلمان اهل سنت کردستان ترکیه را به صورت هماهنگ قتل عام و نابود نموده و یا روانه ی زندانها نمودند اما نتوانستند این شعله های فروزان را خاموش گردانند . نمونه ی زنده ی آن حضور فعال حزب الله کردستان ترکیه در میان مسلمین این دیار و وجود هزاران زندانی کرد مسلمان در زندانهای رژیم سکولار ترکیه می باشد .

این بار زکریا یاپیچی اوغلو، رئیس سابق حزب مطالبه آزاد (هدی پار) در اظهاراتی با اشاره به این که درگیری ها میان حزب مطالبه آزاد و پ.ک.ک به ضرر تمام کردهای ترکیه خواهد بود، عنوان کرد: پ.ک.ک به هیچ عنوان جریان های مخالف خود را تحمل نمی کند به همین دلیل در تلاش است تا هر جریانی که در مناطق کردنشین برخلاف اصول خود باشد را تصفیه کرده و از بین ببرد. جوابی که حزب مطالبه آزاد به پ.ک.ک خواهد داد فقط از طریق سیاست خواهد بود. حزب مطالبه آزاد دارای هیچ ساختار نظامی نیست. اگر جریانی در مناطق کردنشین ترکیه باعث خونریزی شود بزرگترین دشمنی با کردها را کرده است. پ.ک.ک در مناطق کردنشین دست به کشتار زده است، بزرگترین دشمن کردها پ.ک.ک است. اگر قرار باشد بار دیگر گروه های کرد با یکدیگر درگیر شوند وضعیت داخلی ترکیه به مانند سوریه خواهد بود. و اداره کردستان ترکیه از عهده دولت مرکزی خارج خواهد شد. به همین دلیل بنده تصور نمی کنم دولت در پی ایجاد این نوع درگیری ها و استفاده از آن باشد. در این نوع درگیری ها پیروزی به وجود نخواهد آمد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: روابط ما با حزب الله یک رابطه غیر معمول نیست ما به عنوان یک حزب اسلامی با حزب الله که بر اساس اصول اسلامی حرکت می کند دارای اشتراکاتی هستیم و طرفدارانمان نیز از یک قشر مشترک هستند. اقداماتی مانند تکفیری بودن و نژادپرستی از اصول اولیه ما دور است. با حزب الله و سایر جریان های اسلامی کورد در ترکیه دارای دیدگاه های مشترکی هستیم ما خواهان نمایندگی سیاسی حزب الله و تمام جریان های اسلامی دیگر در داخل ترکیه هستیم و در این خصوص با تمام آنان تماس برقرار خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید