تأملاتی گذرا بر سخنان ایمن الظواهری و تشابهات انور سادات با اردوغان و جولانی …(۱)

تأملاتی گذرا بر سخنان ایمن الظواهری و تشابهات انور سادات با اردوغان و جولانی و … (۱)

به قلم : م. عبدالسلام

ایمن الظواهری در حلقه ی دوم، حوالی دقیقه ۱۰، اصدار (عمر عبدالرحمن .. العمالق الذي لم ینحن) از شیخ مجاهد عمر عبدالرحمن رحمه الله تعالی نقل قول می کند که ایشان: «حکومت انور سادات را حکومت کافر و ظالم و فاسق میدانست، و او را «انور یهود» مینامید و فتوای قتل انور سادات را صادر کرد و صلح انور سادات با اسرائیل را کفر و خیانت می دانست؛ در حالیکه مخالفین و مخذلین شیخ، مخالف این را میپنداشتند».

حالا باید از ایمن الظواهری نجدی که منهج سید قطبی اسامه بن لادن را به نجدیت تغییر داد پرسید: انور سادات چه فرقی با اردوغان دارد؟ اردوغانی که جولانی و همپیمانانش با او ارتباط داشته و با او صلح کرده و آن را به ادلب وارد ساخته و از آن حمایت می کنند!؟

مگر ارتش ترکیه بخشی از ارتش کفار ناتو نیست؟ مگر همین ارتش سکولار ترکیه در کنار ناتو در اشغال افغانستان و جنگ با مجاهدین افغان و سومالی و یمن و عراق و سوریه و لیبی و … مشارکت ندارد؟

تأمل دوم:

ایمن الظواهری  در همین اصدار از شیخ مجاهد عمر عبدالرحمن رحمه الله تعالی نقل قول میکند که ایشان:« حکومت های خلیج را بخاطر موالات با یهود و نصارا و حکم به غیر ما انزل الله تکفیر کرده و جنگ خلیج ( جنگ عراق با کویت)  را جنگ بین طواغیت می پنداشت و می گفت: برای اسلامگراها جایز نیست که در این جنگ داخل شوند، و استعانت کشور های عربی از آمریکا را در این جنگ کفر میدانست! » . [ حوالی دقیقه ۱۳ ]

حالا باید به ایمن الظواهری نجدی و اقمار نجدی اش در ادلب گفت: نگاه کن چگونه امام عمر عبدالرحمن استعانت کشور های خلیج از آمریکا علیه صدام را کفر می دانست! در حالیکه هر دو طرف (صدام و باقی طواغیت خلیج) را هم کافر می پنداشت!

پس چگونه استعانت همپیمانان جولانی، احرار و زنکی و فیلق و… از آمریکا و تحالف و ناتو و  ترکیه و کشورهای عربی علیه سایر مسلمین کفر نباشد؟ در حالیکه سایر گروهها مسلمان هستند ولو اینکه در نظر شما «اهل بدعت و ظالم» باشند!

چرا کمی فکر نمی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید