احتیاط و آمادگی در برابر توطئه های دشمنان

احتیاط و آمادگی در برابر توطئه های دشمنان

به قلم : ابوعبدالله جاف جوانرو

خداوند بلند مرتبه می فرماید : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا خُذُوا حِذْرَكُمْ (نساء / ۷۱)ای کسانی که ایمان آورده‌اید! احتیاط نمائید و آمادگی خود را (برای مقابله با دشمنان) حفظ کنید .

این در واقع امری از سوی خالق آسمانها و زمین جهت پیشگیری از صدمات وارده ناشی از غلت و امری بازدارنده است . نفس آمادگی و هوشیاری و حسّاس بودن یک ملت در قبال شرایط، می‌تواند او را از بسیاری از آسیبها محفوظ نگه‌دارد.

مسلمین در این چند قرن گذشته که در مقابل تهدیدهای مختلف دشمنان قرار گرفته اند علاوه بر آنکه چوب تفرق و چند دستگی خود را خورده اند باز می بینیم که چوب غفلتهای خود را می‌خورند.

اینها آسیب و بیماری و آلودگی هستند که باید توسط بیداری اسلامی شناسائی شوند و نباید اجازه داد وارد برنامه ها و جامعه ی ما شوند . این بیداری و اعتماد به نفس، دشمن را به توطئه‌های پیچیده‌یی وادار کرده است؛ این توطئه‌ها امروز پیش روی ماست.

هرگز در این فضای تبلیغی و رسانه ای زهرآگین فریب نخوریم و خیال نکنیم که این توطئه ها تنها با فلان مذهب شیعی یا فلان مذهب سنی است؛ بلکه این دشمنان سکولار و دارودسته ی منافقین با کل اسلام و قوانین شریعت الله و حکومتهای اسلامی مخالف هستند و برایشان شیعه و سنی فرقی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *