دیکتاتوری به خفقان سکولاریستی به سبک کوردها در کوردستان عراق

دیکتاتوری به خفقان سکولاریستی به سبک کوردها در کوردستان عراق

به قلم: ابوعبدالله موکریانی

زمانی که هورامان گجینه ای یکی از نمایندگان پارلمان کردستان عراق اعلام کرد که سیستم امنیتی و اطلاعات و جاسوسی حکومت سکولار کردستان عراق جوانان بی گناه اهل سنت را دستگیر می کند و با تهدید به تجواز به زنان یا دختران یا خواهران و مادران آنها تهدید می کنند که در میان چند جرم یکی را انتخاب کنند، تنها اهل سنت و شریعت گرایان افسوس خوردند و خشم خود را جهت تقویت اراده ی خود در جنگ با این  سکولاریستهای خائن به دین و ملت به کارگرفتند اما سایر سکولاریستها و تمام احزاب سکولار کوردی این جنایات نابخشودنی را نادیده گرفتند و حتی پوشش خبری هم ندادند.

امروز که نوبت به خود احزاب سکولار کوردی رسیده است می بینیم که دادخواهی خود را از دست خفقان حکومت سکولار کوردی به حکومت مرکزی در بغداد برده اند . شما تصور کنید که در همین نیمچه حکومت سکولاری که در کردستان عراق وجود دارد ۵ روزنامه‌نگار و فعال سیاسی را به علت مشارکت در تظاهرات ضد حکومتی در سال ۲۰۲۰ به ۶ سال زندان محکوم کرد و این غیر از قتل و زخمی کردن و زندانی کردن صدها جوانی است که به صورت مسالمت آمیز راهپیمائی کرده بودند.

روز جمعه قبل هم «غالب محمد» نماینده عضو مجلس نمایندگان عراق از جنبش تغییر (گوران) در سلیمانیه هدف حمله فردی ناشناس قرار گرفت. «سرکوت شمس الدین» نماینده تشکل “الامل” کردستان در گفت وگو با نشریه رسمی “الصباح” عراق گفت:

  • احزاب و نمایندگان مخالف در اقلیم کردستان در معرض انواع حملات قضایی و سیاسی هستند و جانشان در خطر است و بغداد باید در این باره وارد عمل شود.
  • کسی به تحقیقات اقلیم کردستان در این باره اعتمادی ندارد و باید کمیته‌ای ویژه در بغداد برای تحقیق درباره این حوادث تشکیل شود.

اینهم یعی آزادی بیان و … به سبک سکولاریستهای کوردی و تکرار تجربه ای که کوردهای اهل سنت در اوایل انقلاب اسلامی ۵۷ ایران به مدت چند ماه تجربه اش کردند و همین الان هم کوردهای بیچاره و مظلوم اهل سنت کوردستان عراق و بخصوص سوریه در حال تجربه ی آن هستند .

این تجربه ی هزاران بار تکرار شده توسط ملل مختلف و ثمره ی یکسان قوانین سکولاریستی و دموکراسی سکولاریستها در میان مسلمین است.  مگر دموکراسی سکولاریستی صدام حسین و ترکیه و … را ندیده اید؟

آیا هنوز زمان آن نرسیده است که آثار فکری و آلودگی های عقیدتی این موجودات را از درون و خانه ات با یک لگد جانانه بیرون بریزی ؟

آیا وقت آن نرسیده است که این کوردهای سکولار خائن به دین و فرهنگ و ناموس و خاک کوردهای مسلمان را به عنوان لکه های ننگینی بر تاریخ خود پاک کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید