بلوچستان پاکستان کارنامه ی فدرالیسم سکولاریستها برای بلوچهای ایران

بلوچستان پاکستان کارنامه ی فدرالیسم سکولاریستها برای بلوچهای ایران

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

پاکستان از سال ۱۳۲۶شمسی (۱۹۴۷م) به صورت جمهوری فدرال و فدرالیسم و توسط سکولاریستها اداره می شود.  بلوچها در پاکستان دارای ایالت خاص خودشان به مرکزیت کویته هستند که مجلس محلی و ریاست آن نیز بر عهده ی مردم ایالت بلوچستان است که در واقع توسط سکولاریستهای ملی گرای بلوچ اداره می شود.

این تمام آن چیزی است که هم اکنون گروههای مسلح بلوچ و غیر مسلح چون سهاب و غیره خواستار آن هستند و مردم بلوچ را جهت رسیدن به آن در آرزو نگه داشته اند. اما ثمره ی نزدیک به ۸۰ سال حاکمیت سکولاریستهای ملی گرا و طرفدار فدرالیسم برای بلوچهای پاکستان چه بوده است؟

فقط کافی است یکی از شما از مرزهای شرقی ایران وارد ایالت بلوچستان شود تا به انتهای فجایع انسانی و اقتصادی و انواع مفاسد اداری و جنائی  و سبک فاجعه بار ساخت منازل و جاده ها و امکانات رفاهی چون برق و … پی ببرد.

در کنار این ما در بلوچستان پاکستان شاهد دهها گروه مسلح بلوچ هستیم که توسط خود بلوچهای حاکم بر ایالت بلوچستان پاکستان سرکوب می شوند و گاه رهبران آنها بدون دادگاهی اعدام صحرائی می شوند و تقریباً همین حکومت بلوچهای سکولار و طرفدار فدرالیسم هر گونه مخالفی را به شدیدترین شکل ممکن سرکوب و قتل عام می کنند و این در حالی است که درها را برای انواع مفاسد اخلاقی و جنسی و رشوه گیری و آدم ربائی باز کرده اند و پناهگاهی شده است برای قاتلین و جنایتکارانی که در ایران مرتکب جنایت و دزدی و قتلی شده اند.

در میان این گروههای مسلح بلوچی که مخالف حکومت فدرال و سکولار این بلوچها هستند نیز انواع و اقسام گروهها یافت می شود که با نژاد گرائی مخالف غیر بلوچها و بخصوص پشتونها هستند.

به عنوان مثال در شامگاه جمعه و در بهار ۱۳۹۴ شمسی یکی از همین گروههای مسلح ملی گرای بلوچ در منطقه ی مستونگ نزدیکی کویته ۲۲ مسافر عادی پشتون زبان حنفی مذهب را که عازم سفر به کراچی بودند به شکل فجیعی قتل عام کردند..

جرم این پشتوهای حنفی مذهب چه بود؟ تنها زبانشان . همین و بس.

طبق برخی آمارها، سی درصد جمعیت ایالت بلوچستان را سنی های پشتون‌ زبان تشکیل می‌دهند و ۴۰۰ هزار مهاجر اهل سنت افغان که عمدتا پشتون زبان هستند، در این ایالت فدرال و سکولار زندگی می‌کنند.

گروه مسلح ملی گرای یو.بی.ای (ارتش متحد بلوچستان) مسئولیت قتل این پشتونهای حنفی مذهب را به عهده گرفت و سخنگوی این گروه مسلح اعلام کرد که چریک‌های آنها به مهاجران حمله کرده‌اند. پیش از این نیز افراد زیادی از اهل سنت حنفی مذهب از جمله معلمان، بازرگانان، مغازه‌داران و خیاط‌ها به‌خاطر بلوچ نبودن در شهرهای مختلف ایالت بلوچستان ترور شده‌اند.

گول شعارهای سکولاریستها را نخورید، این چیزی است که امثال سهاب و سایر گروههای مسلح بلوچ ایرانی طرفدار فدرالیسم به شما وعده می دهند و با شعار اهل سنت و دفاع از اهل سنت قصد بسیج بلوچها جهت رسیدن به این هدف را دارند.

پس خیال نکنید این گروهها و حزبهای طرفدار فدرالیسم و دموکراسی چیز جدیدی آورده اند، بلکه طبق نقشه ی به بن بست رسیده و فاسدی حرکت می کنند که ۸۰ سال است بلوچهای پاکستان آن را طی کرده اند و همین الان بلوچستان و تاریخ به فساد این مسیر گواه داده است .

شیطان و یارانش تنها به فقر و فساد و فحشائی وعده می دهند که ما با چشمان خود در بلوچستان پاکستان می بینیم و فشحاء و بی اخلاقی و بی بندوباری طرفداران سهاب و سایر ملی گرا ها را نیز در جامعه ی اهل سنت ایران مشاهده می کنیم : الشَّيْطَانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ وَيَأْمُرُكُم بِالْفَحْشَاءِ (بقره/۲۶۸)

آیا بلوچهای ایران کارنامه ی ۸۰ ساله ی پر از فقر و فساد حکومت ملی گراهای سکولار و طرفدار فدرالیسم در بلوچستان پاکستان را نمی بینند؟ آیا قرار نیست عبرت بگیرند؟

دیدگاهتان را بنویسید