صدمات جدا شدن قرآن و شمشیرِ اخوان المسلمین

صدمات جدا شدن قرآن و شمشیرِ اخوان المسلمین

به قلم: کارزان شکاک

حسن البناء بنیانگذار جریان اخوان المسلمین به عنوان نماد این جریان که در واقع نماد بیداری اسلامی نیز به شمار می رفت بر روی پرچم خود تصویر دو شمشیر به همراه یک قرآن بر بالای این دو شمشیر و کلمه ی «وَأَعِدُّواْ» در زیر دسته های این شمشیرها را قرار داده بود.

«وَأَعِدُّواْ» ابتدای آیه ی ۶۰ سوره ی انفال است که می فرماید:  وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّکُمْ وَآخَرِینَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ (انفال/۶۰) برای ( جنگ با ) آنان تا آنجا که می‌توانید نیرو و قدرت نظامی و (از جمله) اسبهای ورزیده آماده سازید ، تا بدان (آمادگی و ساز و برگ جنگی) دشمنِ خدا و دشمن خویش را بترسانید ، و کسان دیگری جز آنان را نیز به هراس اندازید که ایشان را نمی‌شناسید و خدا آنان را می‌شناسد .

از عقبة بن عامر رضی الله عنه روایت است که می گويد: از رسول الله صلى الله عليه وسلم شنيدم که بالای منبر می فرمود: «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ» (انفال/۶۰)«آنچه از نيرو در توان تان است، برای جنگ با آنان آماده سازيد». و افزود: «أَلا إنَّ القُوَّةَ الرَّميُ، أَلا إنَّ القُوَّةَ الرَّميُ، أَلا إنَّ القُوَّةَ الرَّميُ»: «بدانيد که نيرو همان تيراندازی است؛ بدانيد که نيرو همان تيراندازی است؛ بدانيد که نيرو همان تيراندازی است». (صحيح أبي داود۲۵۱۴/ صحيح مسلم: ۱۹۱۷/ بحار الانوار ۱۰۳)

حدیث مذکور بیانگر تفسیر رسول الله صلی الله علیه وسلم از نیرویی است که در آیه ی قرآن به کسب آن در برابر دشمنان و کافران امر شده است؛ و این نیرو بنا بر تفسیر رسول الله صلی الله علیه وسلم تیراندازی می باشد.

این منهج صحیح اسلامی است که جریان بیداری اسلامی بر آن بنا شد اما زمانی که جریان انحرافی اخوان تصمیم گرفت که فقط قرآن را با تفسیر طاغوتها بردارد و شمشیر را رها کند دسته هائی از همین جریان نیز متاسفانه قرآن با تفسیر ائمه ی خیرالقرون را رها کردند و با تفسیر خودشان تنها شمشیر و اسلحه را برداشتند!

به این شکل هر دو جریان تولید شده به انحراف رفتند و متاسفانه نه تنها برای بیداری اسلامی مانع ایجاد کرده اند بلکه ابزاری در دست آمریکا و ناتو شده اند.

هم اکنون شکل تحریف شده ی اخوان در قالب کلان آن بصورت مدل ترکیه ای خود را نشان می دهد که الگوی کار فرهنگی به سبک اسلام لیبرال و سکولار شده است و مستقیماً در اختیار سیاستهای ناتو و آمریکا قرار گرفته است؛ و شکل تحریف شده ی نظامی و اسلحه ی اخوان نیز در قالب صدها گروه مسلح خود را نشان داده است که به نسبتهای مختلفی به تفکر نجدیت گرایش پیدا کرده و هر گروه دارای شیخ و ملا و آخوند خاص خودش است و نه تنها بر علیه سایر گروههای نجدی بلکه بر علیه تمام گروههای مخالف خود اعلام جنگ کرده اند و خواسته یا ناخواسته بر اساس نقشه های آمریکا و ناتو حرکت می کنند.

به این شکل جدا شدن قرآن و شمشیر از مسیر صحیح اسلامی آن مساوی بوده است با ضربه زدن به بیداری اسلامی و اهل جهاد و تمام مسلمین و در عوض ابزاری شده جهت خدمت به اهداف دشمنان.

دیدگاهتان را بنویسید