چند کلمه حرف حساب با دارودسته ی جولانی و فتاحی در ادلب سوریه

چند کلمه حرف حساب با دارودسته ی جولانی و فتاحی در ادلب سوریه

به قلم: مجاهد مهاجر

جولانی که با پشتوانه ی ابوبکر بغدادی برای خود دارودسته ای تشکیل داد به تدریج گروه خودش را از گروهی شبه جهادی تبدیل به گروهی مافیائی کرد و به سبک گروههای مافیائی به کشت و کشتار سایر گروههای مسلح اهل سنت در سوریه پرداخت.

 به یاد بیاورید زمانی که شیخ ابوبصیر الطرطوسی که زمانی آثار او را نشر می دادید در مورد جولانی می گفت: “همه می دانند اگر الجولانی نبود سطو و بغی دائمی علیه فصائل، مقر و سلاح آنها و اخراج مبارزان و فرماندهان آنان از سوریه وجود نداشت. هرکس که بخواهد … به وظیفه اصلاح و تصحیح روند انقلاب چشم داشته باشد، باید الجولانی جنایتکار هم پیمان البغدادی را محاسبه نماید و در غیر این صورت چنین فردی ترسو و دروغگوست است و نه با خودش، خانواده اش و ملتش و نه با انقلاب و دین خود صداقت دارد! من از محاسبه یک جبهه و یا هیئت حرف نمی زنم خیر. خیر هزار بار خیر. من تنها از محاسبه یک فرد حرف می زنم که نام او الجولانی جنایتکار است!”

حالا با چنین مشخصاتی نزد همه، باز می بینیم در این عصر ورشکستگی و رسوائی جهانی که این گروه در آن قرار گرفته است، از اهل سنت و چهره های مختلف جهادی چون ملا عمر طالبان و بخصوص شیخ اسامه بن لادن بسیار نام می برند و با اصرار قصد دارند در پوشش اهل سنت و نام این اشخاص واقعیت خود را پنهان کنند و در بین جوانان جاهل به میدانهای جنگ در سوریه برای خود اعتباری به دست بیاورند.

ما بارها عرض کرده ایم که این اشخاص هیچ ربطی منهج صحیح جهادی اهل سنت و هیچ ربطی به اسامه بن لادن و ملا عمر ندارند . چون اهل جهاد، قتال و کشت و کشتار بین مسلمین و رها کردن دشمن اصلی یعنی آمریکا را فتنه می دانند همانگونه که شیخ اسامه بن لادن بارها و بارها این هشدار را داده بود. علاوه بر این گروه جولانی همگی دارای منهج نجدی هستند در حالی که نه شیخ اسامه بن لادن نجدی بود و نه ملا عمر و منهج جهادی اهل سنت نیز از اشتباهات رایج نجدیت در تعامل به مسلمین و در دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان بری است.

اگر ما گفتمان جهادی اهل سنت و کسانی چون اسامه بن لادن و ملا عمر و شیخ عطیه الله و شیخ ابو یحیی و سایر بزرگان جهاد در میان اهل سنت را بازنشر می دهیم به این دلیل است تا مشخص شود این کشت و کشتاری که شما  با نام جهاد از آن نام می برید جهاد نیست بلکه ابتدا فتنه عظیم بین اهل سنت و جماعت است و بعد فتنه و نقشه ی دشمنان در تولید جنگ مذهی میان شیعیان و اهل سنت.  

تضاد منهج شما با منهج حنفی ملاعمر و طالبان و با منهج سید قطبی اسامه بن لادن مثل روز روشن است، حالا اگر ما این تضاد منهجی شما را بیان کردیم و همچنین بیان کردیم که در زمین واقع هم چقدر با این بزرگان جهاد در تضاد هستید به جای جواب شرعی باید از شماها تهمت و افترا بشنویم؟!

آیا دست برداشتن از برادر کشی و انحراف جهاد و دست برداشتن از پیاده کردن نقشه های ناتو و آمریکا از کانال حکومت سکولار ترکیه تا این اندازه سخت است که آشکارا مرتکب اینهمه انحراف آشکار از منهج اهل سنت و اینهمه جنایت می شوید؟

ما انتظار نداریم شماها از ما راضی شوید، چون روزی که تاجران جهاد و بازیگران آمریکا و ناتو از گفتار اهل سنت راضی شوند روزی است که ما منحرف شده ایم، و زمانی که می بینیم جوانان مشتاق عدالت و مشتاق تطبیق قانون شریعت الله از ماهیت جولانی و فتاحی و سایر گروهکهای ریز و درشت شام آگاه می شوند می فهمیم که در مبارزه با انحراف و منحرفین و بازگرداندن جهاد به مسیر صحیح آن و تمرکز بر دشمن اصلی و سر افعی (آمریکا) و پرهیز از جنگهای داخلی میان مسلمین قدمهای مهمی را برداشته ایم.  

دیدگاهتان را بنویسید