چه کسی از منهج هیئت جولانی خبر دارد؟

چه کسی از منهج هیئت جولانی خبر دارد؟

به قلم : مسعود سنه ای

بعد از آنکه جبهه النصره  به فرماندهی جولانی به امیر سابق خود ابوبکر بغدادی خیانت کرد و مسبب آنهمه کشت و کشتار  میان جماعت بغدادی و دارودسته ی خودش تا همین الان شده است جهت توجیه این جنایات به القاعده بیعت داد و بعد از انکه آبها از آسیاب افتاد باز به القاعده هم خیانت کرد و  اسم دارودسته ی خودش را جبهة فتح الشام  گذاشت که دیدیم ایمن الظواهری او را خائن و ناکث نامید که تا همین الان هم از این سخن خود در برابر جولانی برنگشته اشت .

به دنبال این خیانت آشکار به القاعده  کسانی چون شیخ الدكتور سامی العریدی شرعی عام جبهه النصره  و فرماندهان بزرگ دیگری چون ابوجلیبیب و ابوخدیجه که شرعی و امیر غوطه‌ی شرقی دمشق بودند به همراه دهها فرمانده و سرباز دیگر از  دارودسته ی جولانی جدا شدند که یادستگیر و زندانی شدند ویا فراری شدند.

با این وجود این مرحله هم بخشی از نقشه بود که دیدیم بعد از چند ماه دارودسته ی جولانی به هيئة تحرير الشام تغییر اسم داد که این حزب جدید  در کنار افکار نجدیت از افکار مختلف و گروههای مختلف سکولار و دموکراسی خواهی  که زیر نظر حکومت سکولار ترکیه و رژیم آل سعود و آمریکا فعالیت داشتند شکل گرفته است.

زمانی که خطر گروه دولت اسلامی از بین رفت و سکولارهای پ.ک.ک هم شهرهای کورد نشین شمال سوریه را به حکومت سکولار ترکیه تحویل دادند این گروههای سکولار و دموکراسی خواه از درع فرات ترکیه و تحالف آمریکا علیه جماعت دوله به حضور در دارودسته ی جولانی تغییر وظیفه دادند.

تمامی این گروههای نجدی و سکولار دموکراسی خواه حکومت نجات ملی را تشکیل داده اند که از چند وزارت خانه هم شکل گرفته است.

با این وجود تا همین الان هم شما نمی توانید بفهمید که منهج واحد دارودسته ی جولانی چیست! به همین دلیل ما شاهد قبول قانونی شبیه قانون دمکراسی خواهانه ی اتحادیه طاغوتهای عرب برای ادلب و این حکومت وطنی و ملی دارودسته ی جولانی هستیم.

این است ثمره ی آنهمه جنایت و کشت و کشتار گروه نجدی جولانی و متحدین آن چون گروه ملا فتاحی و پس مانده های انصارالاسلام. چرا ملا فتاحی و گروهکش در برابر این طاغوتها و شریک جرمهایشان سکوت کرده اند؟

دیدگاهتان را بنویسید