کشته شدن سخنگو و مسئول هماهنگی‌های رسانه‌ای دارودسته ی جولانی در جنوب ادلب

کشته شدن سخنگو و مسئول هماهنگی‌های رسانه‌ای دارودسته ی جولانی در جنوب ادلب

به قلم: مجاهد مهاجر

جنگ نیابتی ناتو و آمریکا در خاک سوریه از کانال گروههای مختلف با شعارهای مختلفی صورت می گیرد. آمریکا از کانال مزدوران کمونیست اوجالان و به بهانه های نژادی اهداف خود را به پیش می برد و نفت سوریه را می دزدد؛ ناتو نیز از کانال حکومت سکولار ترکیه و گروههای التقاطی سکولار ارتش آزاد و نجدی های احرار الشام و دهها گروه نجدی موجود در اتحادیه ی دارودسته ی جولانی به پیش می برد که همه ی گروههای سکولار و نجدی را در مجموعه ای تحت عنوان حکومة إنقاذ وطنی یا همان نجات ملی جمع کرده است که دارودسته ی جولانی قدرت برتر آن است.

در این صورت جنگ و کشتار کنونی در سوریه جنگ دو جناح روسیه و ایران با آمریکا و ناتو است و ربطی به جنگ نژادی (آنچه کوردهای سکولار اوجالان ادعایش را دارند) و جنگ مذهبی میان شیعه و سنی (آنچه گروههای نجدی چون دارودسته ی جولانی و متحدینش ادعایش را دارند) نیست، بلکه نژاد و مذهب ابزار و  بهانه های توجیه مزدوری برای آمریکا و ناتو  توسط این گروهها شده است.

آمریکا و ناتو توسط این مزدوران توانسته اند بسیاری از مخالفین خود را نابود و حذف کنند اما شکی نیست که نوبت خود این مزدوران هم خواهد رسید و چنانچه توسط نیروهای مخالف کشته نشوند توسط همین اربابان فروخته شده و طی معامله ای واگذار خواهند شد.

دارودسته ی جولانی به صورت رسمی اعلام کرد که در شهرک «أبلین» در کوه «الزیانه» واقع در حومه جنوب «ادلب» که جزو مناطق «کاهش تنش» است، تعدادی از نیروهایش از جمله «أبو خالد الشامی» سخنگوی نظامی این گروه به همراه«ابو مصعب»  مسئول هماهنگی‌ رسانه‌ای این گروه به قتل رسیده اند.

نکته ی مهم این است که به محض انجام عملیات ارتش ناتو (از کانال حکومت سکولار ترکیه) با خودروهای ضد گلوله و برای انتقال مجروحان این حمله وارد عمل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید