دلایل مخالفت شيخ ناصرالدین ألباني با حکومت آل سعود

اشغال سرزمین وحی و پایگاههای آمریکا در آن

دلایل مخالفت شيخ ناصرالدین ألباني با حکومت آل سعود

ارائه دهنده : ابوابراهیم هورامی

متن زیر ترجمه ی سخنان شیخ آلبانی در مورد مسائل مختلفی است که نجدیت طرفدار آل سعود را تا حد جنون و هزیان گوئی پیش برده است. شیخ آلبانی می گوید:

حکومت سعودی برای حل مشکل مردم افغانستان چرا از آمریکا کمک نخواست؟ چرا؟ چون زمین افغانها زمین سعودی نبود. به شخصی که میخواهد صحبت شیخ را قطع کند میگوید: جواب من را ندادی. من عادت ندارم که نظر اشخاص را بپرسم ولی از تو میپرسم چرا حکومت سعودی به کمک مردم افغانستان نرفت که از آمریکا کمک بخواهد؟

سپس میگویم چرا دولت سعودی نمی رود از آمریکا کمک بگیرد که یهودیان را از سرزمین فلسطین بیرون کند و از مسجد الاقصی طرد کند دیگر مغزمان پر شده از بس میشنویم که مسجد الاقصی سومین حرم مسلمانان است. چرا دولت سعودی نرفت کمک بگیرد که یهودیان را از فلسطین اخراج کنند؟ چون آمریکاییها خودشان سبب این بلایا در فلسطین هستند. درست است یا نه؟

 بنظرم از حرفم ناراحت شدی! خطاب به شخصی که آنجاست..همین آمریکاییها با حیله و نیرنگ های مختلفی که قابل شمارش نیستند وارد سعودی شدند تا ناوها و نیروها و تجهیزات را بیاورند به سعودی و از تبلیغات و تمام فضای لازم بهره بردند به بهانه اینکه الضرورات تبیح المحظورات…در وقت سختی شرایط عوض میشود  و علما را تحت فشار گذاشتند معلوم نیست که به زور و یا به اختیار چنین فتاوایی از آنها خواستند که بین خودشان و خدایشان است که اختیاری و یا تحت فشار فتوا دادند که این مساله آمدن آمریکا به سعودی ضروری است.

حالا این ضرورت کی پیش آمد؟ زمانیکه عراق کویت را اشغال کرد و سعودی ترسید که زمینهایش را اشغال کنند.. حالا درباره افغانستان چطور؟ آیا سرزمین افغانستان سرزمین اسلامی نیست؟!چرا این شور و شوق برای این مورد – افغانستان- انجام نشد؟ من میگویم اگر این حدیث نمیبود: لن استعین بمشرک- از مشرک کمک نمیخواهم-

میگویم این برخورد و برداشت ها اسلامی نیستند چون اسلام فرقی نمیگذارد- بین سرزمین های اسلامی- و ما وقتی می آییم برای مردم سخنرانی کنیم افتخار میکنیم که اسلام فرقی بین سرزمینها نمیگذارد و فرقی بین قومیت و قبیله نمیگذارد و اگر مسلمانی در بالاترین نقطه شمال باشد باید به کمک برادر مسلمانش در جنوبی ترین نقطه برود و الان چطور اسلام اجازه میدهد که آمریکاییها صلیبشان را در سرزمین توحید به اهتزاز در بیاورند؟!

چطور چنین اجازه ای میدهد؟چطور اسلام اجازه میدهد که زنان لخت و نیمه لخت در خیابانها باشند؟

و در پایان: جورج بوش . جشن کریسمس را برای آمریکاییها در سعودی تعیین کرد. ولی تا زمانیکه این دشمن را دوست ببینی و بگویی خدا خیرت بده که آمدید و خیلی خوش آمدید..ولی گمراهی اینجاست که میگویند از کشورهای اسلامی و کشورهای دوست کمک خواستیم..

 کشورهای دوست منظورشان کدام کشورهاست؟! که از آنها کمک خواستند؟ آمریکا و انگلیس..خب بگویید آیا این کشورها دوست مسلمانان هستند؟ بلکه سبب بلاهایی که در فلسطین پیش آمده همین کشورها هستند.. ای مردم از خدا بترسید فتوا جلوی چشم شماست عقلتان را تعطیل نکنید(عقلتان را به کار بگیرید) در تمام تاریخ اسلام شاهد چنین چیزی نبوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید