حکومت سکولار ترکیه جانشین ناتو و آمریکا در افغانستان

حکومت سکولار ترکیه جانشین ناتو و آمریکا در افغانستان

به قلم: مسعود سنه ای

اگر دارالاسلام ایران بیشتر از همه بر قدرت نرم تمرکز کرده و توانسته است دایره ی نفوذ خود را در خاورمیانه و بخصوص در قلوب مسلمین مناطق باز کند، حکومت سکولار ترکیه بیشتر بر تبلیغات دروغین و با توسل به زور و قدرت نظامی سعی در تحمیل خود بر اهل سنت را داشته است .

کسانی که فریب سخنان تبلیغی و رسانه ای دروغین حکومت سکولار ترکیه و بخصوص سخنان شبه اسلامی اردوغان را نخورده باشند و اعمال این حکومت را در سومالی و افغانستان و سوریه و لیبی و یمن و قفقاز را بررسی کنند متوجه می شوند که حکومت سکولار ترکیه بازوی اصلی کفار سکولار جهانی چون آمریکا و ناتو در سرکوب اهل سنت و متحد سایر کشورها و خائنین و مزدوران محلی در قتل عام اهل سنت بوده است.

امروزه که آمریکا و متحدیین اصلی او که از اعضای ناتو بودند ذلیلانه همچون شوروی خاک افغانستان با لگد مجاهدین ترک کردند، و نیروهای حکومت دست نشانده ی آنها نیز یا در حال تسلیم شدن هستند یا در حال فرار به کشورهای مجاور؛ در چنین اوضاعی حکومت سکولار ترکیه به عنوان عضو اصلی ناتو قصد دارد پا جای پای شوروی ها و آمریکا بگذارد و خود را در همان باطلاق قرار دهد.

در فروردین ماه امسال ژنرال «سلجوقی یورتسیزاوغلو» یکی از ژنرالهای ارتش ترکیه فرماندهی ناتو در پایتخت افغانستان را به عهده گرفت و در مراسم دریافت پرچم جایگزین «نیکلا زانلی» فرمانده ی پیشین ناتو در کابل شد و ناتو تصمیم گرفته است، بواسطه یکی از اعضای منطقه ای خود بر این افغانستان نظارت کند و یا همچون سومالی و لیبی و یمن و ادلب سوریه و… جهت توسعه طلبی های خود از گروههای مختلف به ظاهر اسلامگرا  بهره برداری کند.

به دنبال این، حکومت سکولار ترکیه بعد از در دست گرفتن بعضی از فرودگاههای اصلی افغانستان، و چراغ سبز نشان دادن به حکومت مزدور تاجیکستان و ارسال  تعداد زیادی پهپاد و کوادکوپتر انتحاری برای مزدوران اداره کابل که علیه مجاهدین افغان در حال استفاده هستند، و ارسال تعدادی از نیروهای متحد با دارودسته  ی جولانی در ادلب سوریه به خاک افغانستان و…. در حال تدارک جنگی نیابتی در افغانستان است جنگی نیابتی مثل جنگی که آل سعود و امارات به نمایندگی از آمریکا سالهاست بر علیه شافعی ها و زیدی های یمن در حال انجام آن هستند.

مسلمین افغانستان زمانی که غلام و مزدور داخلی همزبان خودشان که بر کابل حکومت می کند را نمی پذیرند چگونه یکی از اعضای اصلی ناتو را می پذیرند که از همان ابتدا در اشغال افغانستان نقش داشته و ۲۰ سال است مستقیماً در کنار اشغالگران در حال قتل عام مسلمین بیگناه افغان بوده است؟!

حکومت سکولار ترکیه بدون شک یکی از دشمنان استراتژیک مسلمین است و به عنوان بازوی اصلی ناتو سالهاست به نمایندگی از کفار آمریکائی و ناتو در حال قتل عام اهل سنت در سراسر سرزمینهای اسلامی است.

دارودسته  ی جولانی و ملا فتاحی در شمال سوریه برای چنین حکومت سکولاری مزدوری می کنند و در راه چنین حکومت سکولار قتال می کنند.

پس نه فریب دروغهای رسانه ای تریکه را بخوریم و نه غلامان اجیر شده ی آنها را.   

دیدگاهتان را بنویسید