در گرماگرم پیشروی ها، دعوت دارالاسلام ایران از نمایندگان امارت اسلامی افغانستان

در گرماگرم پیشروی ها، دعوت دارالاسلام ایران از نمایندگان امارت اسلامی افغانستان

به قلم: ابومحمود کندزی

امارت اسلامی افغانستان که این روزها پیش روی های حیرت انگیزی داشته و بخشهای زیادی از خاک افغانستان از وجود سربازان اداره ی کابل پاکسازی شده اند، دسته ای از مسئولین آن با دعوتی رسمی از سوی دارالاسلام ایران به ایران مسافرت کرده اند.  

سخنگوی هیئت مذاکره کننده امارت اسلامی محمد نعیم است که اعلام کرد این هیئت به سرپرستی شیرمحمد عباس استانکزی، معاون هیأت مذاکره‌کننده امارت اسلامی افغانستان به  تهران آمده تا با مقامات ایران گفتگو کنند. 

از این سو مسئولین دارالاسلام ایران اعلام کرده اند که خواهان ایجاد صلح در افغانستان و پایان جنگ داخلی بین الافغانی هستند و حاضرند میزبانی گفتگوها را بر عهده بگیرند تا با خروج اشغالگران خارجی به رهبری آمریکا بیشتر از این خون افغانی ها توسط افغانی ها ریخته نشود.

مسئولین سیاسی دارالاسلام ایران در امورخارجه در این مذاکرات تأکید کردند: بازگشت به میز مذاکرات بین‌الافغانی و تعهد به راهکارهای سیاسی را بهترین انتخاب از سوی رهبران و جریان‌های سیاسی افغانستان است و آمادگی دارالاسلام ایران را برای کمک به روند گفت و گوها میان جناح‌های موجود به منظور حل و فصل مناقشات و بحرانهای جاری در آن کشور اعلام کردند.

امید است با تشکیل دارالاسلام در افغانستان توسط مجاهدین شریعت گرا و اتحاد آن با دارالاسلام ایران ماشاهد قدرت بیشتر مسلمین و تشکیل دارالاسلامهای دیگری در سایر سرزمینهای تحت اشغال کفار سکولار جهانی و مزدوران محلی آنها باشیم .  

دیدگاهتان را بنویسید