مذاکرات صلح آمیز طالبان در ایران و کشتار طالبان با پهبادهای ترکیه در افغانستان

مذاکرات صلح آمیز طالبان در ایران و کشتار طالبان با پهبادهای ترکیه در افغانستان

به قلم: ابوبکر خراسانی

این روزها امارت اسلامی افغانستان  به صورت مستمر در حال پیشروی است و حتی کار به جائی رسیده است که به قول ذبیح الله مجاهد : طالبان می تواند مناطق بیشتری را آزد کند اما به دلایلی از پیشروی سریع خودداری می کند.

در چنین وضعیتی که امارت اسلامی حرف اول را در «میدان» می زند و دست بالا را دارد  دارالاسلام ایران موفق می شود آنها را به پای میز مذاکره  بکشاند  به امید آنکه راه حلی سیاسی جایگزین کشتار بیشتر مسلمین افغانستان شود . 

در برابر این اقدام دارالاسلام ایران ما شاهد کشتار وسیع مجاهدین طالبان و مردم عادی اهل سنت افغانستان توسط پهبادهای ساخت ترکیه هستیم که در کمال بی شرمی کلیپهای این عملیاتها نیز در رسانه های مزدوران نشر می شود . در یکی از این کلیپها که از سوی منابع نظامی  مزدوران اداره کابل منتشر شده است حملات هوایی به مسلمین اهل سنت و بخصوص مجاهدین امارت اسلامی در ولایت لوگر افغانستان را نشان می‌دهد.

موضوع مهم این است که نحوه حرکت پرتابه‌های قابل مشاهده در نمایشگر هواگرد ناظر حملات، شباهت زیادی به بمب‌های سری MAM و کوادکوپتر انتحاری کارگو ساخت ترکیه دارد (موارد مشابه در جنگ قره‌باغ ثبت شده بود) و خود نمایشگر نیز به نمایشگرهای جدید پهپادهای مسلح بیرقدار ترکیه شبیه است .

زمانی که همه شاهد بیرون رانده شدن کفار سکولار آمریکائی و انگلیسی و آلمانی و غیره از خاک افغانستان هستیم  می بینیم که برای خود جانشینی از اعضای اصلی ناتو را گذاشته اند که کارنامه ی پر از جنایت آن در افغانستان و سومالی و عراق و سوریه و لیبی و اخیرا در یمن بر کسی پوشیده نیست. این عملیاتهای مستشاران نظامی حکومت سکولار ترکیه در قالب کاربران هدایت کننده پهپادهای مسلح و انتحاری برای کمک به مزدوران باقی مانده در افغانستان است.

شب گذشته هم در درگیری های شب گذشته ی ولایت قندهار باز از این کوادکوپترهای انتحاری کارگو ۲ ساخت ترکیه استفاده شده است.

حکومت سکولار ترکیه یکی از اعضای اصلی ناتو از همان ابتدای اشغال خاک افغانستان توسط آمریکا و ناتو در کنار این اشغالگران بوده است و هم اکنون که کفار اصلی بیرون رفته اند می خواهد در کشتار اهل سنت جانشین اصلی آنها شود . ملت مسلمان افغانستان با اینهمه تجربیاتی که دارند نباید فریب بخورند و لازم است دوست و دشمنان اصلی ملت خود را در هر لباس و زبانی که باشد تشخیص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید